Bochenia
Bochenia » Nasze Zdrowie » 2009 » Kwiecień » Leczenie zaawansowanych przypadków raka terapią dietetyczną

Leczenie zaawansowanych przypadków raka terapią dietetyczną

Leczenie zaawansowanych przypadków raka terapią dietetyczną Doktor Max Gerson (1891-1956) PODSUMOWANIE 30 LAT DOŚWIADCZEŃ KLINICZNYCH

linia

Genialny lekarz i naukowiec, który już 80 lat temu odkrył przyczyny powstawania raka, opisując je jako: zespół wyniszczenia tkanek wynikający z zaburzenia równowagi sodowo-potasowej na poziomie komórkowym; postępującą toksemię organizmu oraz permanentny niedobór składników odżywczych. Dr Gerson określił raka jak chorobę całego organizmu, a nie poszczególnych organów. Na bazie swoich odkryć, po ponad 35-ciu latach klinicznych doświadczeń, opracował Terapię Gersona – wybitnie skuteczną, naturalną, niespecyficzną terapię antynowotworową, nakierowaną na usuwanie przyczyn, a nie skutków choroby. Terapia znana jest głównie z ponad 30-to letniego pasma sukcesów w walce z wieloma rodzajami raka, jednak równie dobrze radzi sobie z innymi przewlekłymi dolegliwościami, m.in.: cukrzycą, chorobami serca, chorobami reumatycznymi czy nadciśnieniem.

 

Część 2  Część 3  Część 4  Część 5  Część 6  Część 7  Część 8  Część 9

Koniecznie zobacz te wszystkie filmy film klikajac na powyższy obraz i pod nim linki


Streszczenie:   Trzydzieści  lat  doświadczeń  klinicznych doprowadziło do udanej terapii zaawansowanych  przypadków  raka. Terapia ta oparta jest na założeniu, iż (1) chory na raka ma obniżoną odporność i uogólnione uszkodzenie tkanek, szczególnie  wątroby,  oraz (2) gdy  niszczona jest tkanka nowotworowa, wówczas  toksyczne  produkty  degradacji trafiają do krwi, co prowadzi do śpiączki  i  śmierci w wyniku niewydolności wątroby. Terapia składa się z diety  bogatopotasowej,  ubogiej  w  sód,  nie zawierającej tłuszczów ani olejów,  i z minimalną ilością białek zwierzęcych. Soki z surowych owoców i  warzyw oraz z surowej wątroby dostarczają enzymów oksydacyjnych, które ułatwiają  przywrócenie  właściwego  funkcjonowania  wątroby. Stosuje się uzupełnianie  preparatami  jodu  i  niacyny.  Wlewy  doodbytnicze  z kawy powodują   poszerzenie   przewodów   żółciowych,   co  ułatwia  wydalanie toksycznych  produktów rozpadu tkanki nowotworowej przez wątrobę, a także dializę  toksycznych  produktów  ze  krwi przez ścianę okrężnicy. Terapia musi  być  stosowana  w integralnej całości. Elementy terapii stosowane w izolacji  nie  dadzą  pomyślnych  wyników.  Terapią  tą  wyleczono  wiele zaawansowanych przypadków raka.

Szanowni Państwo!

Przyjechałem  tu  na  wakacje,  nie  z  wykładem. Nie przywiozłem żadnych materiałów.  Zrobiłem  więc  trochę  notatek  z pamięci, ponieważ poproszono mnie,  by  najpierw  opowiedzieć  Państwu,  jak to się stało, że zająłem się leczeniem raka. Jest to zabawna historia.
   Gdy byłem lekarzem chorób wewnętrznych w Bielefeld w Niemczech w 1928 r., pewnego  dnia wezwano mnie do chorej pacjentki. Spytałem, co jej dolega, ale przez  telefon  nie  chciała mi powiedzieć. Więc pojechałem tam, trochę poza miasto.  Spytałem  ją  "Co  Pani  dolega?" Opowiedziała, że była operowana w pobliskiej   dużej  klinice  i  stwierdzono  raka  w  przewodzie  żółciowym. Zobaczyłem  bliznę  pooperacyjną. Była w wysokiej gorączce, miała żółtaczkę.
Powiedziałem  jej  "Przykro  mi, nic nie mogę zrobić dla Pani. Nie wiem, jak leczyć raka. Nie widziałem pomyślnych wyników, zwłaszcza w tak zaawansowanym przypadku,  gdy  nie  ma  już  możliwości operacji". Na to ona odparła "Nie, panie  doktorze,  poprosiłam  pana,  bo  widziałam wyniki pańskiego leczenia gruźlicy  i zapalenia stawów w różnych przypadkach.

Uwaga: Na polskim rynku ukazała się książka córki dr Gersona Charlotte Gerson pt. " Terapia doktora Gersona, Leczenie raka i innych chorób przewlekłych" Warto zakupić przez internet.  Kliknij tutaj
________________
*Nota  od  wydawcy.  Jest to zapis wykładu wygłoszonego przez dra Gersona w
Escondido,  California,  w  1956  r.  Dr  Gerson  zmarł  w  1959 r. Bardziej kompletną  informację  o  tej  terapii można znaleźć w jego książce A Cancer Therapy:  Results  of  50  Cases, by Max Gerson, 3rd edition, 1977, Totality Books,  Del Mar, CA, lub od jego córki Mrs. Charlotte Gerson Straus w Gerson Institute, Box 535, Imperial Beach, CA 92032 [obecny adres: Box 430, Bonita, CA  91908,  tel.  001-619-585  7600].  Perspektywy społeczno-ekonomiczne i polityczne  są  omówione w książce Has Dr. Max Gerson a True Cancer Cure? by S. J. Haught, 1976, Major Books, 21335, Roscoe Blvd., Canoga Park, CA 91304.

Proszę, oto blok listowy i  zapisze  pan leczenie. Na tamtym stole leży książka, a z tej książki, pan będzie  taki  dobry  i  przeczyta  mi na głos rozdział pod tytułem „Leczenie raka”.
   Była  to gruba książka, około 1200 stron, o medycynie ludowej, a w środku był  ten  rozdział.  Zacząłem  czytać. Książka była zredagowana przez trzech nauczycieli  i  jednego  lekarza.  Nikt z nich nie praktykował medycyny. Tak więc  opracowali  tę  książkę.  Przeczytałem  ten rozdział. Było w nim coś o Hipokratesie,  który  dawał  takim  pacjentom  specjalną zupę. Muszę Państwu powiedzieć,  tę  zupę  stosujemy  obecnie!  Zupę  z  tej książki, z praktyki Hipokratesa  - 550 lat przed Chrystusem! Był on największym lekarzem tamtych czasów,  sądzę  nawet,  że  największym  lekarzem wszystkich czasów. Miał on ideę,  że  pacjent  musi  zostać  odtruty za pomocą tej zupy i lewatyw i tak dalej.
   Czytałem  i czytałem, lecz wreszcie powiedziałem tej pani "Proszę Pani, z powodu mojej terapii przeciwgruźliczej lekarze są nastawieni przeciwko mnie. Dlatego  nie  chciałbym  Pani  leczyć".  Ponownie  zaczęła nalegać "Dam Panu oświadczenie  na  piśmie,  że  Pan  nie  jest  odpowiedzialny  za wynik tego leczenia i że to ja nalegałam, by je przeprowadzić". Tak więc z tym pisemnym oświadczeniem, pomyślałem, w porządku, spróbujmy.
   Zapisałem  leczenie. Było prawie takie samo, jakie stosowałem u pacjentów z  gruźlicą [1-7],  które  opracowałem i stosowałem w klinice uniwersyteckiej w Monachium  z  prof. Sauerbruchem. Po okresie pracy w klinice terapia nabrała kształtu   definitywnego,   a   jej   skuteczność  została  potwierdzona [8,9].
Pomyślałem,  iż  może  będzie  skuteczna także w przypadku raka. W książkach naukowych  zawsze  pisało,  że  zarówno  rak,  jak  i  gruźlica są chorobami zwyrodnieniowymi,  gdzie  organizm  musi  zostać  odtruty.  Ale  to ostatnie stwierdzenie znajdowało się wyłącznie u Hipokratesa.
   Spróbowałem - i pacjentka została wyleczona! Sześć miesięcy później była
na  nogach  i  w  najlepszym  stanie.  Następnie  przysłała  mi  dwa  dalsze przypadki.  Ktoś  z  jej  rodziny  miał raka żołądka, gdzie podczas operacji stwierdzono  przerzuty do węzłów chłonnych okołożołądkowych - też wyleczony!
Trzecim  przypadkiem  był  również  rak  żołądka. Został tak samo wyleczony. Spróbowano leczenia w trzech przypadkach i wszystkie trzy zostały wyleczone!
   Muszę  Państwu  powiedzieć,  że do dnia dzisiejszego nie wiem, jak to się stało,  jak  mi  się to przytrafiło, jakim sposobem zostało to osiągnięte. W owym czasie zawsze mówiłem, że nie wiem, dlaczego zostały one wyleczone. Nie wiedziałem  wystarczająco  na  temat  raka i wejść w to, zająć się tym, było takim  trudnym  problemem.  Ale  gdy raz weszło mi to do głowy i w ręce i do serca, nie mogłem już oderwać się od tego problemu.
   W jakiś czas później trafiłem do Wiednia. Opuściłem Niemcy z powodu zmian politycznych  w czasach Hitlera. W Wiedniu spróbowałem tej terapii w sześciu przypadkach  i  we  wszystkich  sześciu  przypadkach  żadnych wyników - same niepowodzenia!  To  był szok. Sanatorium, gdzie leczyłem mych pacjentów, nie było  zbyt  dobrze  zorganizowane  w  zakresie  terapii  dietą. Leczono inne choroby  innymi  metodami i nie przywiązywano dużo uwagi do diety. Temu więc przypisywałem niepowodzenia.
   Potem  przyjechałem  do  Paryża.  W  Paryżu  leczyłem siedem przypadków i miałem  trzy pozytywne wyniki. Jednym z tych przypadków był starszy 70-letni mężczyzna.  Miał  on raka jelita ślepego, gdzie zaczyna się okrężnica. Innym przypadkiem  była  pani z Armenii. Był to bardzo ciekawy przypadek. Musiałem działać  wbrew  całej  rodzinie. W tej rodzinie było wielu lekarzy, i miałem mnóstwo  kłopotów.  Tym  niemniej w tym przypadku powiodło mi się. Miała ona odrastającego  raka  sutka.  Za  każdym razem rodzina nalegała, że pacjentka "tak bardzo podupadła". Ważyła tylko 78 funtów [ok. 35,4 kg]. Została z niej skóra  i  kości i chcieli, bym podawał jej żółtka. Dałem jej trochę żółtka - rak  odrósł.  Potem  nalegali, bym podawał jej mięso - surowe siekane mięso. Dałem  jej  to  i rak odrósł. Za trzecim razem chcieli, bym jej dawał trochę oleju.  Dałem  jej  tego oleju i rak odrósł po raz trzeci. Tym niemniej trzy razy  byłem  w  stanie  eliminować  i  leczyć  tego raka. A wciąż nie miałem pojęcia,  czym  jest rak. Gdyby ktoś mnie zapytał na temat teorii, po prostu co ja właściwie robię, musiałbym odpowiedzieć "Doprawdy sam nie wiem".
   W  jakiś  czas  potem  przyjechałem  do  USA.  Problem  raka i wyleczenie pierwszych  trzech  przypadków  bez  przerwy  siedziały  mi  w głowie. Wciąż myślałem  "To  musi  być  możliwe, byłoby zbrodnią tego nie robić". Lecz nie było  to  takie  proste. Gdy tu przyjechałem, nie miałem kliniki. Nie miałem nawet  prawa  wykonywania  zawodu  lekarza.  Gdy zdałem  egzaminy  i mogłem przyjmować  pacjentów,  musiałem leczyć ich w domach i była to praca trudna. Pacjenci  nie  chcieli  stosować  się  do  diety,  przeprowadzać jej w domu. Przyzwyczajeni  byli  oszczędzać  na  czasie  przygotowania  posiłków  i nie wysilać  się  nad robieniem wszystkich soków koniecznych do terapii, tak jak została opracowana.

< Wstecz123456Dalej >


Komentarze (3)

Leczenie zaawansowanych przypadków raka terapią dietetyczną - pytanie

Napisane przez ania, 15 December 2012
czy przy nadczynności tarczycy można przyjmowac jodek potasu? bardzo proszę o odpowiedź!

TERAPIA GERSONA

Napisane przez ROBERT, 3 July 2013
Witam wszystkich bardzo serdecznie czy ktos stosuje lub wie gdzie moge kupic wszystkie wskazane suplementy do kuracji gersona jak acidol pepsin w tabletkach,zastrzyki z wątroby thyroideum tabletki 0,065 gr pankreatyne itd prosze o przesłanie maila na robert2007562wp.pl z góry bardzo dziekuję

świńska tarczyca suplement diety Thyroid TR Thiroyd NDT tajski Naturalne rozwiązanie dla syntetycznych hormonów tarczycy. Potoczna *świnka* jest zdrowa, skuteczna i tania. Mam sprowadzany z Tajlandii suplement diety Thiroyd 1000 tabletek po 60 mg.

Napisane przez swinska tarczyca, 9 April 2018
świńska tarczyca suplement diety Thyroid TR Thiroyd NDT tajski Naturalne rozwiązanie dla syntetycznych hormonów tarczycy. Potoczna *świnka* jest zdrowa, skuteczna i tania. Mam sprowadzany z Tajlandii suplement diety Thiroyd 1000 tabletek po 60 mg. Sprzedaję po 180zł + 20 zł przesyłka pobraniowa. Również mam suplement Thyroid TR (bez laktozy i glutenu), 1000 tabletek po 60 mg, za 250 zł, włącza to koszt wysyłki rejestrowanej z Tajlandii. Mogę też go wysłać z Polski, ale za 350 zł. Proszę przekaż znajomym. dziekuję z góry Jan Krongboon massagewarsaw@gmail.com https://www.facebook.com/kurs.tajski http://www.massagethai.info
 

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY