Bochenia
Bochenia » Świadomość Duchowa » 2009 » Kwiecień » Nasze "trzecie oko"- Brama postrzegania pozazmysłowego

Nasze "trzecie oko"- Brama postrzegania pozazmysłowego

Nasze Agnya (Adżna) - inaczej Trzecie Oko,zlokalizowana w środku czoła, uznawana jest za ośrodek duchowy,

w którym wzajemne oddziaływanie intelektu i psychiki może doprowadzić do widzenia intuicyjnego i mądrości.
Stąd często nazywana jest potocznie Czakrą Mądrości, albo Oko Duszy.

  Mądrość  wynika zarówno z szeroko pojętego doświadczenia życiowego jak również szczególnego rodzaju percepcji, mającej związek z nie przywiązywaniem się, akceptacją zjawisk i wydarzeń jakimi są, bycie pogodzonym z każdym wydarzeniem choćby było najbardziej dramatyczne dla nas. Akceptacja każdej wymuszonej zmiany w życiu, a nawet podejmowanie osobistych nowych zmian, niekoniecznie wygodnych dla nas, które mogły by mieć związek z naszym dalszym rozwojem.

   Świat zewnętrzny nie może mieć nad nami władzy, która zdominowałaby głos naszego wnętrza. Nasze potrzeby materialne czy nawet ludzie wokół nas to o wiele za mało, by zatracić własny cel i nasze powołanie. Mamy być świadomi bycia poza jakimkolwiek  konfliktem z tym, co Boskie, a nasze decyzje mają być zgodne z Boskimi w oczekiwaniu by stawać się inną osobą.

Czekanie i stawanie się”  inną osobą w symbolicznym ujęciu jest powołaniem do służenia i polega na pozwoleniu siłom Boskim, by obudziły tę część naszej Duszy, która jest zdolna ofiarować coś światu i nam samym.
Czakrze Mądrości czyli Trzeciemu Oku przyporządkowane są w religii muzułmańskiej sefiry Bina i Chochma.
Sefira Bina  reprezentuje Boskie zrozumienie, a  Chochma Boską Mądrość.
W chrześcijaństwie  to przesłanie wiąże się z sakramentem kapłaństwa, gdyż w  znaczeniu symbolicznym kapłaństwo oznacza bezinteresowne służenie. (oby tak było pojmowane w rzeczywistości!)

  Służenie nie tylko przez sprawowanie swojej funkcji, zawodu lecz bezinteresowne dawanie siebie, swojej wiedzy, duchowości, pomocy fizycznej, materialnej w zachwycie i radości dawania bez oczekiwania na nagrodę, podziękowanie.

   Piękno symbolicznie pojmowanego kapłaństwa polega na tym, że każdy może wnosić dobro do życia innych bez względu na zawód i pełnione funkcje tylko poprzez to, co sobą naprawdę wewnętrznie reprezentuje. W tym ujęciu nasz duchowy wkład w życie innych ma o wiele większe znaczenie niż określone czynności i sprawowane funkcje czy godności.

   To „Czekanie i stawanie się”  inną osobą jest w praktyce dużo trudniejsze niż w teorii. Jakże łatwo jest fantazjować o zmianach w naszym życiu niż je wykonywać w praktyce.

   Brytyjski pisarz, Graham Green, czekał kiedyś dwa i pół roku na piętnastominutowe spotkanie z mistykiem Ojcem Pio przebywającym w klasztorze w Rzymie. W wyznaczonym dniu i godzinie pisarz przybył na mszę, którą odprawiał Ojciec Pio, po której miało dojść do spotkania. Jednak pisarz po skończonym nabożeństwie wyszedł z kościoła i prosto udał się na lotnisko. Zapytany, dlaczego zrezygnował z tak ważnego spotkania odpowiedział: „Nie byłem gotowy na zmiany jakie ten człowiek mógł spowodować w moim życiu

   Pogłębienie świadomości oznacza zmianę życiowych zasad i przekonań. Wspomnienia i nastawienie stanowią wzorzec, który określa jakość życia, a także relacje z innymi. Każda zmiana w świadomości wymaga okresu izolacji i samotności, w którym przyzwyczajamy się do nowego poziomu prawdy o życiu. Potem znajdujemy nowych towarzyszy, gdyż nikt nie pozostaje sam na długo.

   Rozwinięcie czakry Mądrości to długa droga wyrzeczeń, ale trud w niewyobrażalny sposób procentuje nie tylko fenomenami świata doznań ponadnaturalnych intuicji, ile dotknięcia natury Sacrum. Urzeczywistniony na tym poziomie człowiek dokładnie poznaje siebie i prawdziwą natury Wszechświata

   Trzecie Oko tkwi ukryte w każdym z nas. Oko duszy. Źródło intuicji i kosmicznego zmysłu, przy pomocy którego jesteśmy w stanie porozumieć się ze wszystkim we wszechświecie. Pogląd ten, zwalczany dziesiątki lat przez naukowców, wkładany między bajki na równi z mitami o Cyklopie, niespodziewanie dla nich samych znalazł zadziwiające odpowiedniki wśród zwierząt i roślin

   Ten tajemniczy organ nazwano „trzecim okiem”, gdyż pozwala on dostrzegać to, co jest ukryte przed wzrokiem fizjologicznym.
Trzecie oko jest punktem anatomii ciał subtelnych, dzięki któremu identyfikujemy się z otaczającym nas światem. Identyfikacja ta odbywa się na tysiące sposobów. Można identyfikować się z pracą – lekarza, terapeuty, biznesmena, profesora uniwersytetu itp.

   Identyfikacja ta jednak dotyczy tych sfer życia, które  wynoszą  człowieka ponad przecietność,  przynosząc szeroko pojęty sukces, duchowość, bogactwo, mistykę, sławę, a nade wszystko to o czym zwykły śmiertelnik nawet nie domniemywa - cudowną wręcz intuicję lub jasnowidzenie.

Józef ŁąckiKomentarze (3)

Nasze "trzecie oko"- Brama postrzegania pozazmysłowego - Prawda?

Napisane przez Nelusia, 7 June 2010
Kurcze, czy to naprawdę prawda??? Trudno w to uwierzyć!!!

Trzecie Oko

Napisane przez Feniks, 30 November 2010
''Swiatłem ciała jest oko.Jeśli tedy oko twoje jest zdrowe,całe ciało twoje jasne bedzie.A jeśliby oko twoje było chore,całe ciało będzie ciemne.Jeśli tedy światło,które jest w tobie,jest ciemnością,sama ciemność jakaż będzie!" ,te słowa ewangelisty Mateusza nie odnoszą się do oczu fizycznych,są zaproszeniem do naśladowania Chrystusa,zachowania jego przykazań w czynieniu dobra w drodze do wznoszenia Swiadomości na coraz to wyższy poziom,aż do całkowitego zjednoczenia z Nim.Są zachętą do otwarcia serca na przyjęcie łaski Bożej,całkowite powierzenie się , aby Duch Boży mógł działać w nas i poprzez nas,modlitwą kochającego bezwarunkowo serca,trwając w ciszy i pokorze pozwalamy MU na to słowami''Panie,będę rozumować,będę posługiwać się wolną wolą,będę działać; ale ty Panie kieruj moim rozumowaniem,moją wolą, moim działaniem- tak aby było słuszne we wszystkim''.To są moje osobiste rozważania w drodze do zjednoczenia /mistyka,jest moim priorytetem w tej ziemskiej wędrówce/,ale zapewniam iż jest to droga bardzo trudna,pełna poświęceń i wyrzeczeń,odrzucenia/często przez najbliższych,co przysparza dodatkowego bólu/,rozczarowań ,poczucia inności choćby nawet ze względu na świadomość posiadania wewnętrznej mądrości nabytej w innych wcieleniach,a obecnie przejawiającą się z całą mocą,na posiadanie promienia Bożej miłości,która jest zupełnie inna niż ludzka bo jest wszechogarniająca,nie stawia warunków i ograniczeń.Staram się widzieć w każdym tylko dobre cechy,co w moim środowisku nazywane jest naiwnością,łatwowiernością no i bardzo szybko inni starają się wykorzystać dla własnych niskich pobudek moja otwartość,życzliwość-był czas ,że cierpiałam ,nawet bardzo,ale mówiąc słowami hindusów,którzy witają się''błogosławię Boga w tobie'',przestawiłam jak gdyby zwrotnicę na inne tory.Wiem że społeczeństwo nie dorosło w swej świadomości do takiego sposobu istnienia.Myślę,że skutkiem jak gdyby ubocznym odczuwanie w sobie nastrojów drugich osób,pomieszczeń,słyszenie myśli co za chwilę się stanie ,lub co dana osoba powie,pamięć fotograficzna/od dziecka/ często mi przeszkadzała,są sny ,które pamiętam jako kadry z filmu od lat,widzenie świateł,iskier złotych i srebrnych.W ślad za tym bardzo dokuczliwe ,aż do krwi swędzenie czoła i to było przykre,pojawiało się nawet w nocy,gdy na poduszce spoczywała smuga światła-znikało.Z czasem na czole pod skórą pojawiły się trzy zgrubienia,gdy je połączyć linią,ukaże się trójkąt równoboczny-to jest bardzo widoczne ale powoli uczę się akceptacji tego znaku.Równocześnie zauważyłam znaczny wzrost pewności siebie,pragnienie zmian zerwania toksycznego związku,głód wiedzy ,przeogromną wewnętrzną siłę do pokonania przeciwności w słusznych sprawach i nawet w zwykłych codziennych sprawach wręcz dotykalne kochające prowadzenie Bożej miłości. Wiem,że nie mogę zatrzymać się na tych doznaniach,ja je tylko obserwuję , moja wędrówka prowadzi wyżej-Feniks.

Trzecie oko

Napisane przez Andiamo, 31 December 2013
Feniks, to co tu piszesz jest nie do przyjecia.... XD tz. Jest to prawda, prawda jest ta wzmianka oc zystosci serca, bez niej poznawanie spraw o duzej mocy jest niebezpieczne zwlaszcza bez wsparcia w rozwijaniu doznan ze strony bliskich, to nie miesci sie w glowach ludzki ze mozna czytac mysli, ze mozna sie nie mylic, ze osàdy podejmowane, moga byc tak trafne ze brakuje slow do ich logicznego podwarzenia co jakby staje sie celem innych w tym momecie, ze mozna miec pomysly tak kreatywne, ze ciezko je zrozumiec, jak to mozliwe ze moglo by sie udac.... XD Ale pomietaj jesli to przeczytasz nie zaczynaj brac do siebie niepewnosci i wiary w ludzi i niestety znaczy to ze co chwile trzeba mierzyc sie z wybaczaniem kolegom i dziwnymi scenami zazdrosci lub niecheci. Albo znalezc nowych z powerem i moce jaka sie posiada ktorzy zrozumieja, co nie jest latwe. Najlepsze w tym jest to ze nazwa boga jest tutaj mirazem, po prostu ktos poterzny stworzyl planety uklad sloneczny i nas, i on obserwuje nas wielkim okiem we wszechswiecie, do ktorego mozna zajrzec ;D, tych ktorzy zworca jego uwage i podpowiada , daje pomysly, myslac o tym jak jestesmy poterzni, jesli ktos na nasze podobienstwo stworzyl to wszystko. Nie umiescil niestety instrukcji obslugi do obslugi czesci ciala, poza no wiesz biciem serca, nawet tego nie wiemy czemu serce wie ze ma bic, kontrolujemy je jedynie przez wzmorzony wisilek fizyczny, przyspiesza lub zwalnia, nie wspominajac o oczach, gdzie zrenica pracuje jak obiektyw zoom w kamerze, tylko zapewne jest duzo bardzie poterzny jak to aktywowac hmmm z drogiej strony bardziej skupiamy sie na rozwijaniu sprzetu do komunikacji niz mozliwosci nadawczych i odbiorczycz mozgu. Na etapie pietro wyrzej nauczysz sie rozmawiac ze swoja dusza.., dobre coo xD to tak jak sedzia ktory ocenia zamiary i sytuacie, i ona jest nieomylna, niestety nie ocenia innych ani nie mowi jak na nich wplywac, to juz zalezy od nas, ale czy na prawde jest potrzebne... Zaciekawil mnie Twoj komentarz, dlatego daje cos od siebie, nie jestes sama. Odezwij sie na maila jak chcesz wymienic poglady. Pozdro
 

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY