Bochenia
Bochenia » Warto przeczytać » 2012 » Marzec » Mózg Buddy

Mózg Buddy

Mózg Buddy "Mózg Buddy" w błyskotliwy sposób przedstawia nauki Buddy w świetle współczesnej neuronauki. Oto praktyczny przewodnik, który pomoże ci zmienić twoją rzeczywistość. To mówi twój mózg o Dharmie!- redaktor Inquiring Mind

linia

mozgMózg każdego z nas może być źródłem niewyobrażalnego cierpienia psychicznego, czy niebezpiecznych chorób fizycznych a nawet śmierci, ale również  ten sam mózg może nasze życie przeobrazić w  niekończące się szczęście, zainicjować błyskotliwe kariery, rozbudzić głęboką miłość czy obdarzyć nas wielkimi darami jasnowidzenia, telepatii.

Poznajemy świat, penetrujemy odległe galaktyki, schodzimy do dna najgłębszych rowów oceanicznych i wszystko to zawdzięczamy pracy naszych mozgów a dokładniej temu co mózg pobudza i kształtuje, czyli Umysłom.
Mózg i jego funkcje umysłowe to prawdziwy kosmos, jeszcze w dużym stopniu nieodkrytych tajemnic, a tych już poznanych, skala wielkości szokuje, uczy respektu zarówno do własnej Osoby jak przede wszystkim do Sił Kreacji. 

Nie jesteśmy tacy mali, beznadziejni jak nam wpajano przez wieki, gdyż mając do dyspozycji tak potężne narzędzie jakim jest ludzki mózg i  umysł możemy dokonywać rzeczy na miarę bogów. Czyż nie to miał na myśli ponad dwa tysiące lat temu Jezus mówiąc: „Bogami jesteście i większe znaki  ode mnie czynić będziecie w imię moje…”?
Problem jednak w tym, że nasza cywilizacja i nauka od samego początku ekspandując niejako na zewnątrz z braku głębszej wiedzy o mózgu i umyśle  człowieka pomijała te obszary jako bliższe dziedzinie sacrum. Dopiero rozwój nauk medycznych a szczególnie biologii i  neurologii otworzył nowe możliwości poznawcze, powoli zapełniając obszar do niedawna jeszcze terra incognita.
To co od tysięcy lat znane było mędrcom Wschodu poprzez medytacje i praktyki jogiczne, my dopiero teraz z tego uczyniliśmy przedmiot badań naukowych.

Kopalnia wiedzy do, której prowadzą nas Rick Hanson i Richard Mendius w swojej książce „Mózg Buddy”  inspiruje nas do poznawania prawdziwych cudów jakie możemy uczynić ze swoim życiem, nie tylko penetrując  świat zewnętrzny, ale również odkrywając niekończące się głębie własnego Mikrokosmosu. Ta nowa wiedza poprzez dużą skalę zweryfikowanych faktów szeroko otwiera bramy do Nowej Cywilizacji trzeciego tysiąclecia.

linia

Co tak naprawdę wyróżniało umysły wielkich ludzi? Czy mózg jednostki wybitnej, takiej, która jest w stanie poruszyć tłumy, różni się od mózgu przeciętnego Kowalskiego? Czy możemy w jakikolwiek sposób równać do naszych idoli czy też nasz umysłowy potencjał jest uzależniony tylko i wyłącznie od puli genów, jakie otrzymaliśmy od naszych rodziców? Neuropsycholog, będący jednocześnie nauczycielem medytacji i neurolog zdecydowali się odpowiedzieć na te pytania.

Ta publikacja łączy osiągnięcia technik relaksacyjnych i kontemplacyjnych z najnowszymi zdobyczami nauki. Autorzy ujawniają, że Budda i inni wielcy nauczyciele urodzili się z zupełnie przeciętnymi mózgami. Nauczyli się jednak je świadomie modyfikować i to właśnie tej umiejętności zawdzięczają fakt, że udało im się w tak wielkim stopniu wpłynąć na świat. Doktorzy Mendius i Hanson odkryli sposoby, dzięki którym każdy z nas może ukształtować strukturę swojego mózgu na podobieństwo umysłów mędrców.

Wszyscy rzeźbimy mózgi za pomocą strumienia myśli. Dzięki tej publikacji możemy wykorzystać tę wrodzoną moc kreacji w pełni świadomie. Autorzy wskazują, jak dzięki ukierunkowanemu potencjałowi naszego intelektu tworzyć bardziej satysfakcjonujące związki, prowadzić uduchowione życie i pogłębiać poczucie własnej wartości oraz pewności siebie. W trakcie lektury nauczysz się pobudzać w umyśle stan relaksu, radości i współczucia zamiast niepokoju, smutku i złości. W ten sposób osiągniesz lepsze samopoczucie i większy wewnętrzny spokój.
    Zmień mózg – zmień życie.

http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższą książkę po preferencyjnej cenie.Komentarze (1)

Mózg Buddy - Prawda jest dziwniejsza od fikcji

Napisane przez Elizeusz, 28 April 2012
Taka literatura stanowi wielki bodziec do życia. Daje optymizm, wiarę w swoje uśpione wielkie moce i zmusza do przebudzenia. To milowy krok do wyjścia z skorupy dogmatyzmu w myślenia i wchodzenie w Nową Erę wielkiego przebudzenia w kierunku Neohumanizmu.
 

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY