Bochenia
Bochenia » Partnerstwo dla przyjaźni » 2010 » Styczeń » Propozycje i życzenia na Nowy Rok 2010 od Ewy Foley

Propozycje i życzenia na Nowy Rok 2010 od Ewy Foley

Propozycje i życzenia na Nowy Rok 2010 od Ewy Foley Witaj w cudownym zupełnie Nowym Roku 2010! Niechaj będzie to dla nas wszystkich ROK DOBROBYTU, Pomyślności, Sukcesu, Spełnionych Marzeń, Zrealizowanych Celów i Dobrych Zmian!

Witaj w cudownym zupełnie Nowym Roku 2010! Niechaj będzie to dla nas wszystkich ROK DOBROBYTU, POMYŚLNOŚCI, SUKCESU, SPEŁNIONYCH MARZEŃ, ZREALIZOWANYCH CELÓW i DOBRYCH ZMIAN!

linia

Często zadawaj sobie pytania:

"Czego pragnę ponad wszystko?
Co robię, aby to się wydarzyło?
Co mogę zrobić inaczej w tym roku ?"


CYTAT MIESIĄCA: "Jeśli twoja przeszłość Cię nie zadowala, zapomnij teraz o niej. Wyobraź sobie nową historię swego życia i uwierz w nią. Skoncentruj się jedynie na chwilach, w których osiągałeś to, czego pragnąłeś - i ta siła pomoże ci zdobyć to, czego chcesz," Paulo Coelho

OKO NA MAROKO:

foleyPod koniec grudnia pasja globetrotterska zawiodła mnie i Rafała do magicznego Maroko, które ugościło nas słoneczną pogodą, pięknymi kolorami, cudowną przyrodą, świetną kuchnią (ach te przyprawy!!!), niezwykłą architekturą (szczególnie zachwycił nas Marakesz), długimi plażami Agadiru, lazurowymi wodami oceanu oraz jedzeniem w stylu "all inclusive" : różnorodne sałatki, potrawy regionalne (tażin), owoce cytrusowe (ach te mandarynki prosto z drzewa!!) i owoce morza, grillowane ryby, bakalie (świeże daktyle to jest to!!) i masa przepysznych ciast i deserów głównie migdałowych. Po raz pierwszy miałam okazję doświadczyć łaźni HAMAN, masaży berberyjskich i uzdrawiającej mocy olejku i kremu arganowego. Wróciłam wypoczęta, szczęśliwa, zachwycona marokańską kulturą i pogodą ducha, radością, gościnnością tego kraju.

Rafał zmontował na IMACu cudny 7 minutowy filmik z naszej wyprawy pt. "Droga do Marrakeszu".

Milego oglądania! Planujemy TYGODNIOWY wyjazd do Maroko na wiosnę, tym razem z grupą globetroterów - jeżeli chcesz się do nas przyłączyć proszę PILNIE o emaila [email protected] - jest jeszcze kilka miejsc!

JUŻ OD ROKU MAMY W WARSZAWIE NOWĄ SALĘ: wszystkie seminaria Instytutu Ewy Foley w Warszawie odbywają się w nowej sali na Żoliborzu (Metro Plac Wilsona), ul. Słowackiego 19a, (na tyłach Teatru Komedia), sala na I piętrze, wejście tak jak do restauracji ANTRAKT. ROCZNE SEMINARIUM (10 weekendowych spotkań od września do czerwca) rozpoczęło się tradycyjnie na jesieni moim warsztatem POCZUCIE WLASNEJ WARTOŚCI. W lutym zapraszam na dwa moje warsztaty: jeden poświęcony pracy z ciałem (pulsing), drugi PANORAMIE SPOŁECZNEJ. Zawiadamiam, ze od września zmieniłam formułę ISI-owych spotkań otwartych na wieczorne godz. 18-20 MINI WARSZTATY. W lutym 3.II. (środa) tematem jest ... "cialo - Twoj wrog czy przyjaciel?" WSTEP na te zajęcia tak jak do kina czyli 20 zł ! Przyjdź przyprowadź znajomych i przyjaciół zainteresowanych samo-poznaniem i samo-doskonaleniem. Nie trzeba się zapisywać. Te zajęcia na pewno się odbędą!

Zakochaj się w pulsie życia!!!! 6 i 7 lutego prowadzę jedyny raz w tym roku warsztat PULSINGU godz. 10-18, 300 zł (możliwość zniżek dla studentów, emerytów i osób samotnie wychowujących dzieci).

Zanim zaczęłam prowadzić w Sydney w Australii w połowie lat 80-tych Klinikę Terapii Naturalnych przez wiele lat szkoliłam się w różnych metodach pracy z ciałem, umysłem i oddechem, takich jak Hatha Joga, DTMT ( Deep Tissue Muscle Therapy) czyli Terapia Głębokomięśniowa, Body Harmony, Dotyk dla Zdrowia, Kinezjologia edukacyjna, Bioenergetyka, Gestalt, medytacja Transcedentalna, NeuroLingwistyczne Programowanie (NLP), Metoda Silvy, Huna, Rebirthing. Jednak zawsze najbliższa mojemu sercu była Holistyczna Terapia Pulsacyjna (Holistic Pulsing). Jako terapia holistyczna czyli traktująca człowieka jako całość, składającego się z ciała, umysłu i ducha przynosi wspaniałe rezultaty, więc często stosowałam Pulsing w miejsce innych metod terapeutycznych. Moje pierwsze zetknięcie z Pulsingiem miało miejsce w Nowej Zelandii w czasie prezentacji prowadzonej przez izraelską/nowo zelandzką terapeutkę i osteopatkę Tovi Browning, autorkę książki Holistic Pulsing "gentle miracles (Holistyczne Pulsowanie " cud łagodności). Angielskojęzycznym polecam stronę Tovi www.holistic-pulsing.com Tak mnie zachwyciła ta metoda, że od razu wzięłam udział w warsztatach Tovi, a potem w jej programie instruktorskim. Od tej pory Pulsing stał się moją pasją i miłością. Urzekła mnie jego prostota i skuteczność. Nowa Zelandia jest w pewnym sensie "domem" Pulsingu patrz strona www.holisticpulsing.org.nz , w Australii ta metoda też jest bardzo popularna zajrzyj na stronę www.holisticpulsing.com.au . Cieszę się, że coraz więcej osób doświadcza przyjemności Pulsowania, uczy się świadomości swojego ciała i uważności na innych, absolutnie niezbędnej w czasie sesji. Osoby zainteresowane nauczeniem się pulsowania nie muszą mieć żadnego terapeutycznego przygotowania. W czasie weekendowych warsztatów uczę podstaw tej metody, przekazuję też dużo wiedzy na temat naszego ciała, ćwiczeń i właściwego odżywiania się.

INSPIRATION SEMINARS INTERNATIONAL (ISI):

Rok 2010 w ISI zapowiada się bogato, różnorodnie i baaardzo ciekawie. Na mojej stronie www.foley.com.pl jest szczegółowy opis wszystkich zaplanowanych warsztatów rozwoju osobistego. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!!! W lutym rusza certyfikowane szkolenie NLP Praktyk (11-14.02) i NLP Mistrz Praktyk (4-7.02) z Małgosią Bojanowską. Planujemy także nowoczesne seminaria z trenerami zagranicznymi (tłumaczone konsekutywnie przez doświadczonych tłumaczy): Gerhard Walper (styczeń i listopad), Paul Makenna (luty), dr Joy Manne (marzec, lipiec i wrzesień), dr Lucas Derks (maj i grudzień), Rosemary Weibel (maj), Jonette Crowley (czerwiec), David Neenan (czerwiec), Bert Hellinger (czerwiec), szamanka Starhawk (wrzesień), dr Christine Hall (listopad), Laureli Blyth (listopad).

NOWOŚCI ROZWOJOWE:
PANORAMA SPOŁECZNA
to nowoczesna metoda opracowana przez holenderskiego psychologa i trenera NLP Lucas'a Derks'a - polecam stronę www.socialpanorama.com, a niedługo ruszy polska strona www.panoramaspoleczna.pl Lucas Derks znalazł odpowiedź nie tylko na to, jak ludzie reprezentują siebie, innych oraz grupy społeczne, ale i odkrył praktyczne narzędzia do dokonywania zmian tych reprezentacji. Co ciekawe, wśród badanych przez niego modeli są również ustawienia rodzinne Berta Hellingera, cieszące się obecnie dużą popularnością. Lucas Derks przyjął moje zaproszenie do kształcenia w Polsce konsultantów swojej metody (Social Panorama Consultant Training). Pierwsze szkolenie odbyło się w listopadzie 2009, następne będzie w maju (3-8.05). Zapisy już się zaczęły, bo na tym szkoleniu jest tylko 20 miejsc!!! Wymagany certyfikat Praktyk NLP. Jestem zafascynowana prostotą i elegancją tej metody i zaciekawionych w lutym zapraszam na weekend z PANORAMĄ SPOŁECZNĄ
Weekendowe szkolenie wprowadzające do modelu Panoramy Społecznej pt. "Łamanie kodu relacji społecznych" prowadzi Ewa Foley

13 - 14 luty 2009 w Warszawie

Czyli jak dzięki narzędziom panoramy społecznej możesz wybaczyć i prawdziwie pojednać się z bliskimi, oraz jak zmieniać na lepsze relacje w swojej rodzinie i w pracy, jak wpływać na własne poczucie własnej wartości i lepiej oddziaływać na grupy?

godz. 10 - 18, 390 zł, ul. Słowackiego 19a.

Przed zajęciami polecamy przeczytanie książki L. Derks'a "Techniki NLP w tworzeniu dobrych związków z ludźmi" (Wyd. GWP www.gwp.pl ) OD WYDAWCY:
"Co zachodzi w naszych głowach, gdy myślimy o innych? Społeczne doświadczenia i przeżycia nie są uzależnione od realnych postaci, lecz zawsze wiążą się z wewnętrznymi obrazami, czyli tak zwanymi mapami lub mentalnymi reprezentacjami twierdzi Lucas Derks w swojej książce. Mapy, które mamy w głowach, decydują o tym, jak spostrzegamy samych siebie i nasze kontakty społeczne. One to odzwierciedlają w plastyczny sposób stosunki władzy, autorytety, struktury rodzinne. Możemy jednak wywierać wpływ na owe mapy i zmieniać naszą społeczną rzeczywistość, przekształcając stworzony przez siebie model za pomocą technik NLP. Autor uczy, jak poprawić swoje relacje z innymi, jak odkryć najgłębsze, nieznane dotąd zakamarki własnej osobowości. Koncepcję Derksa można wykorzystywać na polu socjopsychologii, psychoterapii, psychologii, organizacji i zarządzania."

WYPRAWA jesienią DO USA!!

usaZeszłego lata odbyliśmy z Rafałem magiczną wycieczkę przez 3 stany: Nevada, Utah i Arizona. W drodze do Grand Canyon National Park zachwycił nas swoim unikalnym pięknem park narodowy ZION, gdzie się zatrzymaliśmy na zwiedzanie, patrz zdjęcie obok oraz strona www.zionnationalpark.com I tak właśnie powstał pomysł 2-tygodniowej PODRÓŻY TWOICH MARZEŃ w wymarzonym towarzystwie fajnej grupy przez te trzy stany. Myślimy by na przełomie września i października (wstępne daty 25.09 - 8.10.2010, szczegółowy program i kosztorys w przygotowaniu) zrobić WYPRAWĘ do USA dla kilkunastoosobowej Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu. grupy zakochanych w cudach natury globetrotterów i entuzjastów górskiego trekkingu z najwyższej półki oraz odrobiny hazardowego szaleństwa. Odwiedzimy m.in. miejsca mocy Indian Navaho: zjawiskową Monument Valley (Utah), spędzimy kilka dni w uroczym parku narodowym ZION (Utah), przejdziemy przez słynny Bryce Canyon oraz ... będziemy podziwiali największy z największych kanionów GRAND CANYON (Arizona)  moje zdjęcie obok. Oczywiście w drodze powrotnej pospacerujemy wieczorową porą w spektakularnie oświetlonym THE STRIP w Las Vegas (Nevada), zajrzymy do gigantycznych kasyn i obejrzymy na żywo jedyny w swoim rodzaju show CIRQUE du Soleil www.cirquedusoleil.com  zajrzyj na UTUBE koniecznie.

Do zobaczenia na szlaku rozwoju osobistego!

PS. ARCHIWUM NEWSLETTERÓW które zaczęłam pisać na początku 2008 znajdziesz na www.foley.com.pl. Jeżeli chcesz otrzymywać co miesiąc NL ode mnie w roku 2010 to proszę zapisz się przez stronę w ikonie NEWSLETTER. Serdeczności!!!

Ewa Foley
www.foley.com.pl oraz www.blog.foley.com.plKomentarze (1)

Propozycje i życzenia na Nowy Rok 2010 od Ewy Foley - kochana Ewo

Napisane przez darek, 14 March 2010
cudowna Ewuniu dzieki Bogu ze sa miedzy nami takie dusze jak ty pomyslnosci w nowym roku darek
 

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY