Bochenia
Bochenia » W kierunku mądrości » 2016 » Marzec » Świat fizyki kwantowej

Świat fizyki kwantowej

Świat fizyki kwantowej Leżące u podstaw całe Pole Informacyjne wiąże człowieka ze wszystkim co istnieje.

linia

W wyjaśnianiu wielu zjawisk natury fizycznej coraz częściej posługujemy się pojęciami takimi jak: informacja, energia, świadomość, materia, itp. Dobrze byłoby więc dokładniej zdefiniować te pojęcia w spojrzeniu nowych odkryć naukowych a w szczególności fizyki kwantowej.
Często spotykamy takie pojęcia jak Medycyna Informacyjna, Pole Informacyjne, więc rodzi się na początek  pytanie: co to jest informacja?
logo„In-forma-cja”- nadawanie formy (Łac. Informare – dawać formę) Z punktu widzenia fizyki kwantowej informacja jest wzorem form materii i energii. Potencjalne informacje są możliwymi wzajemnymi oddziaływaniami. Baza informacyjna tworzy koherentne pole nośne, czyli jest mierzalne i możliwe do zlokalizowania. Wszystkie rzeczy, które wydarzają się w czasie i przestrzeni pozostawiają ślad w próżni- tzn. „in-formują” ją i ta  in – formowana przestrzeń działa ze swojej strony na rzeczy i zdarzenia –„in-formuje” je. To podświadome „formowanie” rzeczy i zdarzeń przez wzajemne odziaływanie z próżnią jest przyczyną zaobserwowanego fenomenu informacji.
Informacja może być dobra lub zła i wiemy jakie przynosi wówczas skutki zdrowotne czy emocjonalne:

  • Długotrwałe uzdrowienie i poprawa warunków życia zaczyna się zawsze na poziomie informacji  (placebo lub nocebo)
  • Informacje są podstawą energii i materii.
  • Ludzka świadomość współdziała z Polem Informacyjnym i może intencjonalnie zmieniać materię, regenerować ciało / organy i przywracać zdrowie.

Równolegle z pojęciem informacji łączy się nierozerwalnie pojęcie energii.

logoEnergia (starogrec. En = wewnątrz i ergon = działać ) jest przekaźnikiem informacji do materii.
Każda forma materialna ma swoją indywidualną bardzo charakterystyczną długość fali i swoją indywidualną zawartość informacyjną.
Informacja, którą niesie ta fala , wpływa na reakcje ciała. Grafika pokazuje schematycznie informację modulowaną na fali

Energia jest falą nośną dla informacji. Analogicznie do wzajemnego odziaływania energii i informacji są światło i dźwięk/ słowo to dwie różne rzeczy, a jednak są splecione ze sobą. (Bibli mówi, że na początku było Słowo..., J. 1,1)
·    Informacja/ wiedza= światło
·    Energia = dźwięk/ słowo
logo
Zgodnie z poglądami naukowców, pierwotnym źródłem stworzenia i materii jest światło. Jak wiemy światło ma charakter dualny. Może występować w formie fotonowo-cząsteczkowej, albo jako fala. Cały zatem świat fizyczny można określić przez pryzmat tej dualności cząsteczki i fali.

Co 10-17 sekundy cała materia  i przez to ludzkie ciało zamienia się w morze fal i w końcu znowu w materię
. Ta przemiana zachodzi tak szybko, że zostaje ukryta przed naszym zmysłowym postrzeganiem. Jednak dzięki temu człowiek w ułamku sekundy, w którym człowiek jest falą, jest obecny w całym wszechświecie.  Tym samym informacja o nim wypełnia cały wszechświat. Podobnie ma się rzecz z całym światem roślin i zwierząt.

Te potężne Pola Informacyjne zawierające całokształt wiedzy o świecie zarówno tzw. martwym i ożywionym tworzy tzw. Hiperkomunikację, w starożytności nazywaną Kroniką Akaszy.
Dzięki temu polu, tej informacji każda roślina ma informację co do swojej formy jak ma kwitnąć, owocować itd. zgodnie z danym gatunkiem. Analogicznie świat fauny wykonuje program zawarty w Polu Informacyjnym (PI). Na wzór komputerowego oprogramowania Softweru, który uruchamia odpowiednie Hardwary.

Powstała Medycyna Informacyjna zakłada, że każda choroba jest zaburzeniem informacji.
Patologiczna informacja tj. patologiczne myśli, emocje, gniew, złość, zawiść, stres, w dużym stopniu niewłaściwa dieta, obżarstwo, nałogi itp. zmieniają oprogramowanie, które nijak nie wpisuje się do prawidłowej pracy komórek organizmu. Powstałe zaburzenie pochodzi od mózgu, gdzie jest siedlisko błędnego softweru.

Warunkiem zdrowia jest przyjęcie odpowiedzialności za własne zdrowie, zmiana myślenia w kierunku własnej decyzji i odpowiedzialności, że nikt nie jest winien naszej sytuacji tylko nasz stan umysłu i emocji. Umysł powinien być, zdaniem twórców tej dziedziny wiedzy, doprowadzony do najwyższego stanu harmonii, spokoju, błogości.
Symbolem boskiego porządku w naszym umyśle wg. chińskiej medycyny jest TAO – boski porządek. To zarazem  Kosmos i Święta Geometria.Komentarze (2)

Świat fizyki kwantowej - Hipoteza czy prawda

Napisane przez Eneasz, 17 April 2016
Bardzo ciekawe podejście do fundamentalnych pojęć w przyrodzie. Czy to, jak na razie, jeszcze jedna hipoteza, czy już zbadana i udowodniona prawda? Tak czy owak jest to bardzo rewolucyjne spojrzenie w rozwijających się dziedzinach nauk integrujących materię ze świadomością

ciekawe

Napisane przez Artur, 28 March 2018
To bardzo ciekawe, że przy takim falowaniu materii informacja o wszystkich zmianach rozchodzi sie błyskawicznie po całym Wszechświecie. Ależ to jest skomplikowane. Chyba nasz rozum tego nigdy nie będzie wstanie ogarnąć. To tylko daje nam pojęcie o Wielkości Kreatora
 

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY