Bochenia
Bochenia » Z pomocą innym » 2015 » Grudzien » Zima nie zaskoczy Świętych Mikołajów

Zima nie zaskoczy Świętych Mikołajów

Zima nie zaskoczy Świętych Mikołajów Mądry człowiek poszukuje pomocy pomagając innym - Terry Goodkind

linia

logoTradycyjnie zima płata figla służbom drogowym choć przychodzi niemal jednakowo co roku. Kiedy jednak  spadnie pierwszy śnieg służby budzą się z jeszcze letniej drzemki.
Inaczej jest z Mikołajami. Oni nigdy nie zawodzą. Zawsze zdążają na czas. Ale nic nie przychodzi bez wysiłku. Dlatego przygotowują się do swojej pracy już w środku lata. W tym celu biorą udział w Światowym Kongresie Świętych Mikołajów w Kopenhadze. Liczna, ponad stuosobowa grupa Świętych Mikołajów przyjeżdża do naszego miasta (Kopenhaga) z różnych stron świata. Tak jak sportowcy na zgrupowaniu, szlifują formę przed przedświąteczną batalią. Nie mogą przecież zawieść dzieci z niecierpliwością oczekujących na świąteczne prezenty.
Trudno powiedzieć jak Mikołaje dają sobie radę z upałami będąc ubrani na najtęższe mrozy. Jedno jest pewne. Zawsze są dobrze przygotowani do swojej pracy. W programie Kongresu jest oczywiście parada Świętych Mikołajów w centrum miasta. Następnie  kurtuazyjna wizyta w porcie, u kopenhaskiej Syrenki. Podczas Kongresu wybierany jest Mikołaj roku. Muszą także naradzić się jakie w danym roku należy dawać podarunki. Jak wiadomo moda się zmienia. Ciekawe jakie będą prezenty w tym roku.

Nasz fotoreporter zrobił kilka zdjęć w kopenhaskim porcie. Było bardzo gorąco. Ale jak widać nastrój prawdziwie świąteczny. Kongres odbywa się w środku lata, a Mikołaje dopiero zimą są w swoim żywiole. Nie mniej jednak, jak widać na zdjęciach, pomimo upałów humor im dopisywał. Muzyka, śpiew i dużo uśmiechów są na stałe częścią oprawy Kongresu Mikołajów. Dobrze to wróży, dzieci na pewno będą z prezentów zadowolone.

zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie

Tadeusz Hynek - Dania
 

 Komentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY