Bochenia
Bochenia » Z pomocą innym » 2014 » Czerwiec » Amma - Uzdrawiające Serce Świata

Amma - Uzdrawiające Serce Świata

Amma - Uzdrawiające Serce Świata Miłość jest naszą prawdziwą naturą. Miłość nie zna ograniczeń kastowych, religijnych, rasowych, czy też narodowościowych. Wszyscy jesteśmy paciorkami nawleczonymi na tę samą nić miłości – Amma

linia

logoMata Amritanandamayi, znana światu jako Amma, jest obecnie uznanym działaczem humanitarnym i przywódcą duchowym. Pragnąc wcielić w życie uniwersalne przesłanie o miłości i służeniu ludzkości, przyjmuje i pociesza wszystkich, którzy do niej przychodzą, a swoją matczyną miłość wyraża poprzez pełen prostoty gest - przytulenie.  Niemalże nieustannie podróżuje po całym świecie, odpowiadając na ludzką tęsknotę za spokojem i harmonią w życiu. Jak dotąd przytuliła ponad 29 milionów ludzi ze wszystkich stron świata.

Jej niestrudzone wysiłki w pomaganiu innym i podnoszenie ich na duchu  zainspirowały wiele akcji humanitarnych na całym świecie. Fundacje Amrita, którym przewodzi Amma, zajmują się nie tylko budową szkół, uniwersytetów, szpitali, hospicjów i domów dla ubogich, ale także wypłacaniem rent, stypendiów i niesieniem bezpłatnej opieki medycznej oraz prawnej. Dzięki powstałym ośrodkom przeprowadzono także wiele kampanii nawołujących do honorowego oddawania krwi, propagowania medycyny naturalnej, odwiedzania pacjentów w szpitalach i więzieniach.

Do 2002 roku z inicjatywy Ammy wybudowano 25 tysięcy domów dla najbiedniejszych mieszkańców stanu Kerala. W tym samym roku Amma za swoją działalność charytatywną, otrzymała przyznawaną w Genewie Pokojową Nagrodę Gandhiego-Kinga. Na co dzień Amma mieszka w Amritapuri swoim pierwszym duchowym centrum skąd rozciąga tysiące ramion wypełnionych czułością w kierunku wszystkich ludzi na świecie, aby nakarmić ich duchowo i fizycznie.
Celem różnorakich praktyk duchowych polecanych przez Ammę i innych mistrzów jest nauka cieszenia się stałym szczęściem mającym źródło w nas samych, zamiast szczęściem pochodzącym z zewnętrznych nietrwałych przedmiotów.

- Człowiek, który najbardziej ceni sobie rozwój duchowy to ktoś, kogo nogi pędzą, aby ofiarować pomoc, usta wypowiadają pocieszające słowa, a oczy pełne są łez współczucia na widok cierpiących - mówi Amma.

logoPoczątkowo wielu ludzi Zachodu postrzegało Ammę jedynie jako świętą obejmująca miliony ludzi. Z czasem odkryli w niej jednego z najwspanialszych mistrzów duchowych rozsiewających swój promienny uśmiech na niespotykaną skalę. Każdy człowiek ma w sobie taką samą energię jak Amma, a przebywanie w jej obecności przebudza tę siłę do działania.
Żyjąc w ciągłym stanie najwyższej szczęśliwości, Amma przyjmuje tysiące ludzi, ocierając ich łzy, doradzając i oferując pocieszenie w momentach ludzkiego nieszczęścia i smutku.

- Piękno bezinteresownej miłości nie powinno zaginąć. Świat powinien się dowiedzieć, że życie wypełnione poświeceniem i miłością jest możliwe i że w taki sposób można zainspirować innych do służenia ludzkości - przekonuje Amma.
- Nasze współczucie i akty bezinteresownego poświęcenia wynoszą nas na poziomy pozwalające zgłębiać prawdy, których nie doświadczymy czytając księgi lub jedynie medytując. Tylko odrzucając przywiązanie do wyników swojej pracy możemy odnaleźć ścieżkę, która doprowadzi nas do wyzwolenia.

Do tego celu nie prowadzi jednak żadna konkretna droga ani praktyka duchowa, która byłaby dobra dla wszystkich. I tak jak lekarz, który na podobne schorzenie przypisuje różnym osobom różne lekarstwa, tak prawdziwy Mistrz Duchowy zaleca każdemu inne sposoby do osiągnięcia tego samego celu. Zdaniem Ammy ścieżka miłości i bezinteresownego służenia innym jest najbezpieczniejszą drogą dla większości ludzi.

„Miłość jest naszą prawdziwą naturą. Miłość nie zna ograniczeń kastowych, religijnych, rasowych, czy też narodowościowych. Wszyscy jesteśmy paciorkami nawleczonymi na tę samą nić miłości.” – Amma
logoW dzisiejszym świecie, ludzie doświadczają dwóch rodzajów biedy: tej spowodowanej brakiem żywności, odzieży i schronienia, i tej spowodowanej brakiem miłości i współczucia.
Z tych dwóch, ten drugi rodzaj powinien zostać wzięty pod uwagę w pierwszej kolejności - ponieważ, jeżeli mamy w naszych sercach miłość i współczucie, z całego serca będziemy służyli tym, którzy cierpią z powodu braku jedzenia, odzieży czy schronienia.”

Fragment przemówienia "Niech Zapanują Pokój i Szczęście" wygłoszonego przez Ammę podczas Końcowej Sesji Plenarnej Parlamentu Religii Świata w Barcelonie w 2004r.

Po przeczytaniu tych krzepiących słów, zapewne każdemu z nas zamarzyła się taka polska AMMA, uzdrawiające Serce Świata, pełne braterskiej miłości, dobra, przenikliwej mądrości, odwagi, by wywrzeć wpływ na  zmianę paradygmatu naszej fałszywie pojmowanej religijności. Takiej Ammy, co by mogła z nienawiści i politycznych podziałów utworzyć jeden polski organizm, zdrowy nadzieją, miłością i wzajemnym  wybaczeniem, nie bacząc na różnicę poglądów, wykształcenia czy posiadania.

 

Beautiful moments of Europe Yatra 2011 from amma on Vimeo.Komentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY