Bochenia
Bochenia » Z pomocą innym » 2009 » Kwiecień » Emocjonalne Pomosty (EP)

Emocjonalne Pomosty (EP)

Emocjonalne Pomosty (EP) Maciej Koterba i Masiyu info@choicetochoose.org , Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Akcji Malowania Emocjonalnego z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

Ponizej podajemy Informacje dla zainteresowanych akcją "Emocjonalne Pomosty"

Poradnik dla współorganizatorów

http://www.mhkm.mud.pl/qltoora/me_ep2oo5_pl.html

Akcja odbędzie się zgodnie z koncepcją "Malarstwa Emocjonalnego" Adama Plackowskiego.
Malarstwo Emocjonalne zostało zapoczątkowane w Mysłowicach, przez artystę Adama Plackowskiego. Jest to połączenie terapii ze sztuką. Gdzie uczestnicy maja możliwość swobodnej ekspresji, a później profesjonalni artyści, transformują te emocjonalne wszechświaty w sztukę.  Więcej na temat Malarstwa Emocjonalnego:
 www.me.art.pl   bądź   www.plackowski.art.pl
  Pomysł Akcji "Emocjonalne Pomosty ", zakłada zorganizowanie w miesiącu Czerwcu, minimum 100 Akcji Emocjonalnych na całym świecie, akcje mogą/powinny być częścią innych działań związanych z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka  co doda tym obchodom kolorów.
"Choice to Choose" jako organizator i pomysłodawca, zaprasza wszystkich do wzięcia udziału we wspólnej zabawie. "Emocjonalne Pomosty" to połączenie działalności organizacji zajmujących się pracą z dziećmi, młodzieżą razem z lokalnymi artystami i organizacjami humanitarnymi.
Jeśli spodoba Ci się nasz projekt, prosimy o wysłanie go do przyjaciół i organizacji, które mogą być zainteresowane wzięciem w nim udziału.            Prosimy o wypełnienie aplikacji zgłoszeniowej i odesłanie jej na adres:

 info@choicetochoose.org
Informacje na temat pracy fundacji "Choice to Choose" http://www.choicetochoose.org/index.php?sciezka=a&lang=pl
 Zdjęcia z akcji "Choice to Choose" w Chinach, Polsce i Kambodży: http://www.maciek.choicetochoose.org/index.php?cat=4

Malarstwo Emocjonalne ME gdzie dzieci i młodzież poprzez zabawę, ma szanse w inny sposób spojrzeć na sztukę i jej tworzenie. Gdzie bez narzucania schematów "prawidłowego popełniania sztuki", wtórnych pomysłów, pozwalamy uczestnikom na podążanie własnymi ścieżkami odkrywców i wyzwolenie ich wyobraźni.Kolejnym celem jest:


1. sprawienie radości dzieciom i młodzieży biorącej udział w akcji ME (organizacja akcji przy współpracy z lokalnym ośrodkiem, projektem humanitarnym - zaprosić dzieci i młodzież objętych opieką organizacji pomocowych.
2. zapewnienie bezpiecznej przestrzeni, w której uczestnicy będą się mogli swobodnie czuć i bawić malując
3. zaprosić do współpracy lokalnych artystów malarzy co umożliwi im kontakt z dziećmi i młodzieżą, jak i umożliwi tworzenie, gdzie nie będą musieli "walczyć" z bielą podkładu, ale za formę wyjściową obrazu, będą mieli podkład emocjonalny wykonany przez uczestników ME
4. promocja lokalnych artystów i ich twórczości, finansowe wsparcie artystów, zdobyte po sprzedaży obrazów (np. 70% na projekt humanitarny i 30% na artystę - bądź inaczej % - do ustalenia lokalnie).
5. zaprosić lokalne media i VIP-ów, by mogli wziąć udział w akcji, wspomóc lokalny projekt humanitarny i lokalnych artystów
6. promocja lokalnego projektu humanitarnego oraz zdobycie środków finansowych na jego działalność poprzez organizacje wystaw obrazów emocjonalnych jak i późniejszą ich sprzedaż. (sprzedaż obrazów nie jest wymagana, zależy od indywidualnych ustaleń między, lokalnym współorganizatorem, organizacją humanitarną, dziećmi i artystami)
zapoznanie się z projektem ME i możliwość jego kontynuacji przez artystę przy współpracy z
7. organizacją humanitarną, co pozwoli na ciągłą twórczość i kontynuowanie w/w korzyści.
Merytoryczne podwaliny, pomoc organizacyjną i doradczą imprezy udziela: "Choice to Choose", "Placek" Stowarzyszenie Animacji i Rozwoju Malarstwa Emocjonalnego w Sztuce i Terapii przy współudziale Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej ZPiT "Śląsk" (www.slask.art.pl).

Założenia Organizacyjne


1. "C2C" i "Placek" zorganizują witrynę internetowa "Emocjonalne Pomosty", z której będzie można ściągnąć potrzebne informacje i materiały związane z organizacją akcji, śledzić przebieg akcji jak i zobaczyć materiały dostarczone przez ośrodki, które wzięły udział w akcji, po jej zakończeniu.
- adres strony podamy w najbliższym czasie
2. opracowanie i udostępnienie poprzez internet przewodnika akcji plastycznej "Emocjonalne Pomosty " - zawierającym wskazania i porady dla organizujących po raz pierwszy plastyczne działania artystyczne.
3. w przypadku braku możliwości ściągnięcia przewodnika jak i materiałów potrzebnych do przeprowadzenia akcji, "C2C" i "Placek" wyślą płytę CD te materiały zawierające.(z powodu ograniczeń finansowych, tam gdzie jest to możliwe prosimy o pokrycie kosztów wysyłki!)

Ustalenia finansowe akcji:

1. współorganizatorzy poszczególnych akcji "Emocjonalne Pomosty " całkowicie odpowiadają za swoje zobowiązania finansowe.
2. organizatorzy i pomysłodawca przewidują wydanie książki z informacjami o akcji jak i zdjęciami oraz pocztówki z najlepszymi dziełami emocjonalnymi, których celem będzie promocja lokalnych artystów, projektów humanitarnych, jak i fundraising (każdy organizator otrzyma 2 książki + 2 komplety pocztówek za darmo)Komentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY