Bochenia
Bochenia » Warto przeczytać » 2014 » Sierpień » Inwestuj we własną świadomość!

Inwestuj we własną świadomość!

Inwestuj we własną świadomość! Ten, kto zna ludzi, jest doświadczony, ten kto zna sam siebie, jest oświecony - (autor nieznany)

linia

Księga zdrowia mózgu. Najlepsze metody poprawy pamięci, ostrości umysłu i zapobiegania starzeniu się mózgu – dr David Perlmutter, Carol Colman


Konfrontacja z postępującą degradacją naszej fizyczności  czy też osłabionych mocy psychicznych i umysłowych przychodzi zawsze zbyt późno, w momencie, gdy już stajemy się zakładnikami swojej bezradności, fizycznej ruiny czy postępującej umysłowej niemoty. Będąc zdrowi ufamy wrodzonej odporności, wszechmocy pigułek, sami nie wiele czyniąc w utrzymaniu swojej kondycji prawdziwego zdrowia. Tymczasem stąpając po bardzo wąskiej grani, krótkiej szczytowej formy, zdani na destrukcyjne wpływy współczesnych zdrowotnych zagrożeń, bez ostrzeżenia, możemy się znaleźć w sytuacji bez wyjścia. Bezradna wówczas staje się oficjalna medycyna, bądź to z powodu niewydolności, bądź braku pożądanego antidotum.
logoJak postępować, jaką stosować profilaktykę prozdrowotną , jak i czym się odżywiać, by zachować nie tylko zdrowie fizyczne, ale sprawny do końca życia system nerwowy, doskonałą pamięć i zdrowie psychiczne, bez względu na wiek? Na te i inne pytania bardzo szczegółowo i bardzo prostym, zrozumiałym językiem odpowiadają dwaj wybitni naukowcy dr David Perlmutter, Carol Colman w swojej książce - Księga zdrowia mózgu. Najlepsze metody poprawy pamięci, ostrości umysłu i zapobiegania starzeniu się mózgu.

Z tej bezcennej pozycji dowiadujemy  się jak pomóc sobie, by być do końca sprawnym pod każdym względem, ale również mając tą wiedzę, nie będąc nawet lekarzem, możesz pomóc w minimalizowaniu cierpień swoim znajomym dotkniętych chorobami Parkinsona, Alzheimera, SM i innymi. Z różnych względów nie wszystkie sposoby leczenia czy profilaktyki objęte są procedurami oficjalnych terapii, stąd  Autorzy podają proste, aczkolwiek skuteczne, choć niekonwencjonalne możliwości pomocy cierpiącym na najbardziej dokuczliwe choroby neurologiczne i psychiczne.
Wiedza zebrana w długotrwałych badaniach Autorów książki jak również innych specjalistów może być zbawienna nie tylko dla Ciebie w  utrzymaniu doskonałej kondycji umysłowej, bez względu na wiek, ale również służyć tym, którzy już wzmagają się z potwornymi cierpieniami niosąc im, bezpieczną  ulgę i pomoc w poprawie zdrowia a nawet w ozdrowieniu.

Józef Łącki

linia

Księga zdrowia mózgu. Najlepsze metody poprawy pamięci, ostrości umysłu i zapobiegania starzeniu się mózgu – dr David Perlmutter, Carol Colman
BESTSELLEROWI AUTORZY NEW YORK TIMESA

Wiele osób sądzi, że słabnięcie umysłu wraz z wiekiem jest w pełni naturalnym procesem. Ludzie ci żyją również w przekonaniu, że codzienne zapominanie błahych czynności jest czymś, co wolno bagatelizować. Istnieje również przeświadczenie, że schorzenia neurodegeneracyjne, takie jak udar mózgu, choroba Alzheimera czy Parkinsona, są czymś w pewnym wieku nieuchronnym. Autor tej książki nie tylko obala powyższe tezy, ale jednocześnie daje w stu procentach skuteczną receptę na zdrowy i w pełni sprawny umysł aż do późnej starości.
Za jakość publikacji odpowiadają bestsellerowi autorzy New York Timesa. Dr David Perlmutter to także członek Amerykańskiego Kolegium ds. Żywienia, specjalista neurolog, lider w dziedzinie medycyny komplementarnej oraz twórca międzynarodowego hitu wydawniczego „Aktywuj pełną moc mózgu”. Autorzy wyjaśniają, dlaczego codzienne problemy z pamięcią – zapodziewanie kluczyków do samochodu, zapominanie imion, utrata koncentracji podczas spotkań – są poważnymi sygnałami ostrzegającymi o obciążeniu mózgu. Jednocześnie proponuje prosty program rozwiązania tych problemów. 

Z tej publikacji dowiesz się, jak stworzyć zdrowszy mózg dzięki odpowiedniemu odżywianiu, zmianie stylu życia i gimnastyce tego organu. Nauczysz się także unikać neurotoksyn ukrytych w Twojej domowej apteczce, środkach czystości i jedzeniu. Za pomocą rewizji stylu życia, quizów, ćwiczeń usprawniających pracę mózgu i unikalnego, trzystopniowego programu żywienia oraz suplementacji wyeliminujesz powstałe dotychczas uszkodzenia i przywrócisz młodzieńczą bystrość umysłu.
Zdrowy mózg przez całe życie!

http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższą książkę po preferencyjnej cenie.

linia

logoAmit Goswami,  profesor fizyki teoretycznej w Oregonie w książce Kwantowy umysł. Naukowe dowody na potęgę Twoich myśli kieruje nasze zainteresowania  w stronę kreatywności jako najważniejszego motoru postępu i wkładu w budowę  społecznej świadomości. Kreatywność nie jest zarezerwowana tylko dla naukowców, polityków czy biznesmenów, ale dla każdego człowieka, pod warunkiem wszak, że odkryje w sobie ten nieograniczony potencjał ludzkich możliwości.

Parafrazując główną myśl  Autora, każdy z nas jest niejako zamknięty w więzieniu w którym nie ma fizycznych ścian, ale otaczają go granice otwartości naszego umysłu. Tym więzieniem są nasze dogmaty, głęboko osadzone w podświadomości lęki i błędne przekonania, które są więzami dla naszego rozwoju.  Otwartość umysłu może spowodować tylko nasza kreatywność. A jak silne mogą być te więzy, blokujące nasze ruchy do otwarcia się na świat i zaświaty niech  zobrazuje mój osobiście dobrany autentyczny przykład z życia.

Szerpowie transportując na osłach ekwipunek dla turystów wiązali je zawsze na noc. Pewnego razu jednego  osła nie uwiązano z braku zagubionej linki. Jak wielkie było zaskoczenie przewodnika, który następnego dnia odwiązawszy osły chciał ruszyć w dalsza drogę. Pozostał tylko osioł nie uwiązany. Nie pomogły szarpania, bicie, kopanie, nie ruszył z miejsca. Mądry stary przewodnik podszedł do upartego osła, upozorował odwiązanie go z liny, by ten ku wielkiej radości popędził do stada.
Czyż i nasza podświadomość zablokowana tak starymi  wierzeniami, przekonaniami, lękami i nie pozwala nam ruszyć z miejsca w prawdziwą drogę rozwoju intelektu, doświadczenia, duchowości? Te niewidzialne sznury, którymi jesteśmy skrepowani przyjętym schematem myślenia, obsesyjnym lękiem przed jakąkolwiek zmianą, by nas nie wyśmiano, nie wyklęto towarzyszą każdemu z nas, dopóki nie zerwiemy ich sami poprzez nasze racjonalne myślenie i szeroko pojętą kreatywność.

Józef Łacki

linia

Kwantowy umysł. Naukowe dowody na potęgę Twoich myśli– Amit Goswami

Coraz częściej mówi się o ludzkim umyśle. Nad fenomenem jego potencjału pochylają się już nie tylko neurolodzy czy neurobiolodzy, ale również fizycy. Co ciekawe, to ci ostatni są w stanie dostarczyć nam najciekawszych informacji dotyczących ukrytych możliwości każdej pojawiającej się w głowie myśli.
Amit Goswami jest emerytowanym profesorem, który wykładał fizykę teoretyczną na Uniwersytecie w Oregonie. W swoich licznych książkowych bestsellerach udokumentował najnowsze badania nad ludzkim umysłem. W tej publikacji łączy teorię kwantową z możliwościami tkwiącymi w ludzkim mózgu.
Gdy uznamy świadomość jako centralną ideę wszechświata, staje się jasnym, że kreatywność jest liną, która nas z nią łączy. Co więcej, nie jest ona zarezerwowana dla geniuszy. Dzięki tej publikacji poznasz nowe, poparte naukowymi dowodami, podejście do ludzkiej kreatywności.

Autor patrzy na spełnienie czy radość przez pryzmat wyników badań nad kwantowością. Rozdziela rzeczywistość na dwa poziomy: możliwość i teraźniejszość. Kwantowe myślenie również opiera na dwóch płaszczyznach: świadomym myśleniu o rzeczywistości i nieświadomej, a zarazem nieskończonej liczbie nowych możliwości. Ta publikacja umożliwia Ci wkroczenie na drogę samorozwoju, dzięki której samodzielnie dokonasz zwiększenia mocy własnej umysłowej kreacji. Dowiedz się, jak wykorzystywać umysł do stworzenia rzeczywistości takiej, jaką chciałbyś, by ona była.
Myśl kwantowo – bądź kreatywny!
http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższą książkę po preferencyjnej cenie.

linia

Energia do kwadratu. Dziewięć eksperymentów udowadniających wpływ umysłu na materię – Pam Grout
BESTSELLER NEW YORK TIMESA

logoCzęsto słyszymy, że naukowcy odkrywają coraz to nowe możliwości ludzkiego mózgu. Zajmują się tym już nie tylko lekarze medycyny, biolodzy czy chemicy, ale również specjaliści od fizyki, szczególnie kwantowej. Z ich odkryć można wyciągnąć wiele praktycznych korzyści, ale najpierw trzeba je poznać. W tym właśnie pomaga pierwsza w Polsce książka autorstwa Pam Grout.
Autorka poczytnych książek i twórczyni tekstów do People czy CNNgo.com udowadnia, że rzeczywistość jest plastyczna i poddaje się sile naszej woli. To ludzka świadomość rządzi materią, a nie odwrotnie. Przyjmując to założenie każdy człowiek może swobodnie kształtować swoje życie za pomocą umysłu. Publikacja opisuje poważne sprawy niezwykle przystępnym językiem. Nic dziwnego, że udało się jej dotrzeć na pierwsze miejsce na liście bestsellerów New York Timesa.

Znajdziesz w niej dziewięć prostych eksperymentów, które możesz samodzielnie wykonać. Dzięki nim przekonasz się, że zasady duchowe są tak samo pewne jak grawitacja i tak stałe jak prawa Newtona.
Autorka udowadnia, że istnieje niewidzialna energetyczna siła, będąca w rzeczywistości polem nieskończonych możliwości. Ty oddziałujesz na to pole i możesz z niego czerpać wedle swoich wierzeń i oczekiwań. Kiedy to sobie uświadomisz, wszechświat udostępni Ci swoje nieograniczone zasoby. Wszystko, czego będziesz oczekiwał lub o czym będziesz myślał, zamanifestuje się w Twoim życiu.
Twój umysł kształtuje Twoją rzeczywistość.

linia

Opukiwanie meridianów. Rewolucyjny sposób na pokonanie negatywnych emocji i stresu – Patricia Carrington

Wszystkim nam coś doskwiera w życiu. Mało kto jest w stu procentach zadowolony ze swojego wyglądu, cech osobowości czy po prostu codzienności, z jaką przyszło mu się mierzyć. A wcale nie musi tak być! Jeśli trudno Ci się zrelaksować, masz problemy z przełamywaniem lęków, nie potrafisz utrzymać prawidłowej wagi, paraliżuje Cię stres lub ogarnia apatia, pomóc Ci może opukiwanie meridianów!

W tę metodę uzdrawiania wprowadzi Cię osoba, która nie tylko zdobyła prestiżowy tytuł mistrzowski we wspomnianej technice, ale również stworzyła jej autorską modyfikację.
logoOpukiwanie meridianów stanowi połączenie starożytnej sztuki akupunktury i współczesnej psychologii. Wystarczy, że stosująca je osoba będzie powtarzać na głos określone frazy, jednocześnie lekko opukując tradycyjne punkty akupunktury umiejscowione na twarzy i tułowiu.

Choć wydaje się to niewiarygodne, opukiwanie udowodniło swoją niezwykłą skuteczność w przypadkach wymagających obniżenia poziomu intensywności lub całkowitego wyeliminowania fobii, bólu, blokad psychicznych (jak lęk przed przemawianiem na forum publicznym czy lataniem), problemów dziecięcych, nałogów, stresu i wielu innych powszechnie spotykanych schorzeń. W książce znajdziesz również świadectwa osób, którym pomogła.

Sam się przekonasz, że jest to technika łagodna, łatwa do przyswojenia i przynosząca długotrwale efekty. Nie wymaga stosowania leków ani korzystania z urządzeń medycznych. Można ją aplikować samemu sobie, w każdym miejscu i o dowolnej porze.
Szokująco prosty sposób na zdrowie i harmonię!

linia

Chemia w pożywieniu. Jak działają dodatki do żywności i dlaczego nam szkodzą – Hans-Ulrich Grimm

Każdemu człowiekowi zdarzyło się przynajmniej raz w życiu przeczytać informacje podane na etykiecie kupowanego przez niego produktu. Szczególnie ciekawą lekturą w takich chwilach bywa skład pozornie nieskomplikowanych specjałów branży spożywczej. Jak odcyfrować zawarte tam skróty i na które z nich należy zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi udziela Autor bestsellerów „Nie jedz tego!” i „Cukrowa mafia”, którego publikacje są zmorą koncernów spożywczych.
logo
Jak dr Grimm przekonuje w swojej najnowszej książce, pożywienie produkowane na skalę przemysłową potrzebuje chemicznych dodatków. Niestety, człowiek już nie – one mu po prostu szkodzą. Autor analizuje działanie najpopularniejszych dodatków do produktów spożywczych, w tym aromatów, enzymów, środków modyfikowanych genetycznie, maltodekstryny, ekstraktu drożdżowego i syropu glukozowo-fruktozowego. Dochodzi przy tym do szokujących wniosków.

Dzięki tej publikacji poznasz powiązania chemicznych środków w jedzeniu z szybszym starzeniem się i chorobami układu krążenia. Dowiesz się, jakie zmiany w organizmie ludzkim wywołuje Cola Light i ksylitol oraz dlaczego gotowe dania mogą powodować poważne schorzenia jelit. Autor ujawnia także szokującą prawdę o chemii znajdującej się w uwielbianych przez dzieci napojach i słodyczach. Zdradza również, jakie zagrożenia skrywają się w margarynach imitujących masło.

Dowiedz się, co o dodatkach do żywności sądzą eksperci i dlaczego ich przerażenie jest bagatelizowane i nie dopuszczane do środków masowego przekazu. Poznaj całą prawdę i przestań truć siebie i bliskich.Komentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY