Bochenia
Bochenia » Warto przeczytać » 2013 » Czerwiec » Kundalini - boska energia w twoim życiu

Kundalini - boska energia w twoim życiu

Kundalini - boska energia w twoim życiu W języku psychologii Kundalini oznacza to, co pobudza nas do pójścia na poszukiwanie wielkiej przygody... To poszukiwanie, które nadaje życiu sens i właśnie tym jest Kundalini; to boskie pobudzenie-K.Gustaw Yung

linia

 Kundalini znajduje się u podstawy kręgosłupa w kości krzyżowej. Po obudzeniu, podnosi się wzdłuż kręgosłupa po centralnym kanale energetycznym - Sushumna, budząc po drodze wszystkie czakry dochodzi do szczytu głowy, do 7-ej czakry znajdującej się nad głową, nieco powyżej kości ciemieniowej.

logoKundalini jest odpowiedzią na nasze poszukiwania duchowe,  uaktywniając się, daje spokój, rozsądek, samokontrolę, zadowolenie, a nawet więcej. Ona daje stan świadomości bez myśli, w którym można rozumieć Realność bezpośrednio, nie pozwalając aby nasze myśli ją zmąciły. Jest to na prawdę niesamowite doświadczenie.
Pomimo potencjalnych możliwości przebudzenia, Kundalini w każdym z nas jej obudzenie i przyspieszenie zależy od determinacji,  zmiany samego siebie i pragnienia duchowego przyśpieszenia. Ważne jest dla każdej ludzkiej istoty, aby rozpocząć poszukiwania w głębi siebie, gdyż przebudzenie duchowe to proces wewnętrzny a nie zewnętrzny.

Kiedy człowiek systematycznie medytuje i stosuje inne duchowe techniki może przebudzić Energię Kundalini, która dotąd uśpiona w kości ogonowej budzi się i przemieszcza do góry w kierunku serca. Za pomocą trzech włókien i sześciu czakr aktywuje mocno 72 000 włókien, z tej liczby najważniejsze jest sto, które biorą intensywny udział w przebudzeniu, w których są zapisane wszystkie dane osobowe człowieka, ale z tych stu tylko jedna, w centrum ciała będzie aktywowała czakrę serca.
logoLewy kanał (niebieski) odpowiada za naszą pszeszłość, emocje, pragnienia i uczucia. Na poziomie fizycznym związany jest z lewym sympatycznym systemem nerwowym. Rozpoczyna się z lewej strony Mooladhary, a na poziomie Agnilogo przecina sie z prawym kanałem przechodząc na prawą stronę. Jego zakończeniem jest superego - skarbnica naszych wspomnień, nałogów i umowności - podświadomość.

Prawy kanał (żółty) odpowiada za nasze działanie i planowanie, za naszą fizyczną i umysłową aktywność. Zaczyna się w Swadishthana czakra, a na wysokości Angni przechodzi na lewo. Jego zakończeniem jest ego, które daje poczucie własnego "ja", poczucie odzielenia się od świata. Jest to część naszej psychiki związanej z nadświadomością.

Wewnątrz każdego człowieka znajduje się sieć nerwów i organów czuciowych, które interpretują zewnętrzny, fizyczny świat. Równocześnie, wewnątrz nas znajduje się subtelny system kanałów (nadi) i centrów energetycznych (czakry), który opiekuje się naszym fizycznym, intelektualnym, emocjonalnym i duchowym istnieniem. Każda z siedmiu czakr ma kilka duchowych właściwości, które są wewnątrz nas nienaruszone i nawet jeżeli nie zawsze są przejawiane, nigdy nie będą zniszczone. Kiedy Kundalini zostaje obudzona, właściwości czakr zaczynają się spontanicznie przejawiać i wyrażać w naszym życiu.

W ten sposób poprzez regularną medytację, automatycznie stajemy się bardzo dynamiczni, kreatywni, pewni siebie i przy tym bardzo pokorni, pełni miłości i współczujący. To jest proces,  który zaczyna rozwijać się samoistnie, kiedy Kundalini podnosi się i zaczyna odżywiać nasze czakry.

logoW fizycznym ciele człowieka lewy i prawy kanał energetyczny odpowiadają lewemu i prawemu sympatycznemu systemowi nerwowemu, a kanał centralny to parasympatyczny system nerwowy. Kanały lewy i prawy wytwarzają drgania i w miejscach, gdzie te drgania nakładają się na siebie znajdują się czakry - psychosomatyczne centra energetyczne.

Zanim człowiek otrzyma samorealizację, wykorzystuje tylko lewy i prawy kanał, popada bez przerwy w skrajności, przechodząc raz na lewy kanał (emocje, przeszłość) raz na prawy (racjonalizm, przyszłość). Kanał środkowy, tzw. kanał ewolucji jest dostępny dopiero po obudzeniu energii Kundalini, która spontanicznie przechodzi po nim przez kolejne czakry.

Więcej szczegółów na te tematy możesz poznać dzięki książce „Kundalini” autorki  Cyndi Dale, międzynarodowej ekspertki specjalizującej się w dziedzinie metod energetycznego uzdrawiania.

Józef Łącki

http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższą książkę po preferencyjnej cenie.

 Komentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY