Bochenia
Bochenia » Warto przeczytać » 2012 » Sierpień » Opowieści buddyjskie dla małych i dużych

Opowieści buddyjskie dla małych i dużych

Opowieści buddyjskie dla małych i dużych Pozwól sobie na chwilę wyciszenia a zrozumiesz jak bezmyślnie pędziłeś na ślepo. Naucz się milczeć, a zauważysz, że mówiłeś zbyt wiele.

Bądź miły,
a uświadomisz sobie,
że zbyt krytycznie osądzałeś innych - Starożytne chińskie przysłowie

linia

Opowieści buddyjskie dla małych i dużych.

Otwierając wrota Twojego serca

Ajahn Brahm

Oto przed Tobą wspaniały zbiór inspirujących legend. Opierają się one na naukach Buddy i ukazują drogę do prawdziwego szczęścia. Znajdziesz tu zarówno przypowieści o nadziei, miłości, przebaczeniu jak również o opowiesci buddyjskiewolności od strachu i przezwyciężeniu bólu.

Napisana została przez australijskiego, buddyjskiego mnicha, który podczas  wielu lat  praktyki zebrał usłyszane opowieści i anegdoty w jedną całość przytaczając je na kartkach tej publikacji. Mimo, że u podstaw każdego z tych opowiadań leży tradycyjna filozofia buddyjska, Ajahn Brahm celowo przedstawił je w formie zabawnych historii. Opowiadane z dozą inteligentnego humoru, żartobliwie, bawią, a także skłaniają do refleksji i zadumy kojąc duszę „jak ciepły, letni deszcz”. Czytane dzieciom uczą nie tylko współczucia dla innych, ale rozwijają w nich dobroć, miłość oraz wzmacniają poczucie własnej wartości. Dorośli natomiast odnajdują w nich zrozumienie, spokój, jak również pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Większość historii, zamieszczonych w tej książce wywodzi się ze starych pism i przekazów buddyjskich mimo to ich treść idealnie dopasowuje się do aktualnej rzeczywistości. Znajdziesz tu także współczesne anegdoty, które wzbogacają głębię starożytnych opowieści.

Niech te legendy o prawdziwym szczęściu sprawią Ci mnóstwo radości, tak jak tym, którzy już je usłyszeli. Niech pomogą Ci zmienić życie na lepsze, tak samo, jak pomogły już wielu innym. Rozkoszuj się ich czytaniem i otwórz wrota swojego serca.

wyd. Studio Astropsychologii

Krótkie ale za to mądre i piękne opowieści o naszym życiu z jego zawiłościami, ale również magią, którą nie  zawsze jesteśmy w stanie dostrzec. Opowieści kierują nas na ścieżki prowadzące do naszego rozwoju wewnętrznego. Są one pewnego rodzaju drogowskazem, który pomaga nam  zrozumieć złożoność ludzkiej egzystencji. Nic nam nie narzucają, wręcz przeciwnie – zachęcają do dalszych poszukiwań. Pokazują, że nie warto przejmować się dwiema zepsutymi cegiełkami, szpecącymi nasze życie. Należy za to zachwycać się całym murem. O czym mowa? Tego musicie dowiedzieć się już sami, gdyż nie sposób przedstawić tych historii tak, jak zrobił to Ajahn Brahm.

„Opowieści buddyjskie dla małych i dużych” faktycznie można polecić wszystkim ludziom. Zarówno tym, którzy poszukują wskazówek, jak i miłośnikom dobrych opowieści. Młodszy i starszy znajdzie w nich coś dla siebie. Te barwne opowieści są prostą, ale i przemawiającą lekcją dla każdego, który zainteresowany jest swoim rozwojem wewnętrznym.  Zdecydowanie polecam!

http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższe karty po preferencyjnej cenie.

linia

Czy Twoje dziecko ma zdrowy kręgosłup?
Bezpieczne i nowoczesne ćwiczenia do wykonywania w domu - Zdzisław Drobner


szczescieW dzisiejszych czasach wady postawy są prawdziwą epidemią wśród dzieci i młodzieży. Obciążone jest nimi ponad 50% młodych ludzi. Boczne skrzywienie kręgosłupa, czyli skolioza zalicza się do jednej z nich. Jest ona niebezpieczną i trudną do leczenia chorobą. Charakteryzuje się zauważalnym już gołym okiem, nienaturalnym skrzywieniem kręgosłupa w bok. Jeśli nie jest leczona szybko postępuje i może doprowadzić do: uciążliwych bólów pleców, szybszego męczenia się, ucisku na korzenie nerwowe i narządy wewnętrzne - szczególnie serce i płuca, a także do problemów z krążeniem i oddychaniem.

Zdzisław Drobner jest ekspertem w dziedzinie zdrowia, terapeutą-masażystą, a także autorem wielu publikacji na ten temat. Przez ten praktyczny poradnik wskaże Ci, jak  rozpoznać rozwój skoliozy u swojego dziecka. Umożliwi Ci również zastosowanie odpowiedniego leczenia, które może uchronić je przed operacją. Książka zawiera zestaw niezwykle prostych, a zarazem skutecznych ćwiczeń, które zostały sprawdzone podczas wieloletniej praktyki Autora. Są one dodatkowo zilustrowane, by można je było samodzielnie, w pełni bezpiecznie i prawidłowo wykonywać w domowym zaciszu. W odróżnieniu od  innych terapii nie wymagają one specjalnego wyposażenia ponieważ koc leżący na podłodze i dwa ciasno zwinięte ręczniki w zupełności wystarczą.

Wyginaj śmiało ciało!

http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższe karty po preferencyjnej cenie.

linia

Jak szybko i skutecznie rzucić palenie - Dirk Treusch

    Palenie dozwolone! Ta książka nie zmusza do rzucenia papierosów. Jeśli natomiast masz już dość śmierdzących palców nikotyną, pożółkłych zębów i dodatkowo chciałbyś paleniezaoszczędzić co miesiąc okrągłą sumkę, wskaże Ci ona jak krok po kroku pozbyć się potrzeby palenia, która jest główną przyczyną Twojego uzależnienia. Teraz uwolnisz się od tego nałogu łatwiej niż możesz się tego spodziewać.
    Pomoże Ci w tym – Dirk Treusch, który szkoli lekarzy, psychologów i terapeutów z zastosowania psychologii energetycznej i hipnozy. Posiada on także kilkudziesięcioletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi od papierosów i prowadzi seminaria poświęcone odzwyczajaniu się od palenia.
    Autor w tym poradniku udowadnia, że palenie papierosów nie jest wcale uzależnieniem fizycznym, a przede wszystkim psychicznym. Nie zmusza do natychmiastowego zerwania z nałogiem, a jedynie uczy jak raz na zawsze uwolnić się od papierosów bez odczuwania przy tym ich braku, a także skutków ubocznych. Dirk Treusch pomoże Ci zerwać z tym nawykiem dzięki sprawdzonym i skutecznym metodom. Nieważne od jak dawna i ile papierosów dziennie palisz, opisane w książce proste techniki opukiwania punktów na ciele (działające podobnie jak EFT), odblokują i uwolnią Twój mózg oraz ciało od potrzeby palenia. Dzięki przedstawionej metodzie, opartej na  psychologii energetycznej sam wyleczysz się z uzależnienia i staniesz się wolnym, szczęśliwym człowiekiem.
    Zerwij z nałogiem już dziś! To prostsze niż myślisz!
http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższe karty po preferencyjnej cenie.

< Wstecz12Dalej >


Komentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY