Bochenia
Bochenia » Świadomość Duchowa » 2014 » Lipiec » Fenomeny ludzkiego serca

Fenomeny ludzkiego serca

Fenomeny ludzkiego serca Problemem naszego wieku nie jest bomba atomowa, lecz serce ludzkie - Albert Einstein

linia

Bardzo dużo napisano na temat ludzkiego mózgu, przypisując mu centralną  pozycję w życiu każdego z nas, traktując go, jako nadrzędny komputer ludzkiego ciała o największym  znaczeniu i wartości. Tymczasem nauka ujawnia nowe, zdumiewające fakty na temat serca. Ponad wszelką wątpliwość udowodniono, że serce niezależnie od mózgu może się również uczyć, pamiętać, gdyż posiada niezależny system nerwowy tzw. „mózg serca” w liczbie 40000 neuronów funkcjonujących tak samo jak w mózgu.

O wielkiej roli serca świadczy fakt, że kształtuje się w łonie matki jako pierwsze, już w trzecim tygodniu od zapłodnienia, wyprzedzając powstanie mózgu o całe 3 tygodnie.

serceSerce wysyła do mózgu i całego ciała sygnały emocjonalne i intuicyjne w większej ilości niż mózg do serca.

Organ ten ma wyjątkową cechę, wydaje się „znać” emocjonalną przyszłość, jest wstanie prekognicyjnie wyczuć emocjonalne „zabarwienie” wydarzeń, które mogą wkrótce  nastąpić i reaguje na tę informację zanim rzeczywiście doświadczymy danego zdarzenia i poczujemy jakąkolwiek znaczącą emocję. Dysponując intuicją uprzedza mózg, tak byśmy mogli się przygotować odpowiednio na odbiór tej reakcji.

Zadziwiająca jest pamięć serca, o czym można się przekonać, kiedy serce jednej osoby zostaje umieszczone po przeszczepie w ciele innej osoby. Niektóre wspomnienia dawcy staja się bezpośrednio dostępne dla biorcy. Przykładem może być udokumentowana historia pewnej ośmioletniej dziewczynki, która otrzymała przeszczep serca od zamordowanej dziesięciolatki. Po udanej operacji pacjentka zaczęła mieć koszmary dotyczące mordercy dawcy. Poddana licznym badaniom psychiatrycznym była wstanie opisać dokładnie śmierć ofiary, portret zabójcy i najmniejsze okoliczności z tym związane. Po wznowionym śledztwie, podane informacje pozwoliły wskazać prawdziwego zabójcę i oskarżyć go o morderstwo.

Nowo powstała nauka neurokardiologia to poważna dyscyplina o ogromnym już dorobku wiedzy i doświadczenia. Spośród wielu poznanych zagadnień, szczególnie ciekawym działem  jest sposób w jaki następuje wzajemna komunikacja między sercem a mózgiem.

Pierwsza droga komunikacji jest najbardziej oczywista,  to przekaz impulsów nerwowych za pośrednictwem systemu nerwowego.

Drugi sposób to związki chemiczne: hormony i neuroprzekaźniki, ku wielkiemu zaskoczeniu naukowców, wytwarzane przez serce. Jak udowodniono, serce produkuje tak potężne związki jak przedsionkowy peptyd natriuretryczny, obniżający poziom kortyzolu zmniejszający poziom stresu. Bardzo ważnym produkowanym hormonem jest oksytocyna, znana jako hormon miłości.  Nie bez przyczyny serce czynimy predystynowanym do tak wspaniałego uczucia jak miłość. Serce wytwarza również dopaminę, tak bardzo potrzebny neuroprzekaźnik dla prawidłowych funkcji człowieka.

Trzeci sposób komunikacji serca z mózgiem jest natury biofizycznej – to znaczy,  posługuje się polami energetycznymi, wpływającymi na ciało. Kiedy serce bije, powstaje fala energii zwana falą tętna, która w dalszym procesie wytwarza aktywność elektryczną mierzalną poprzez EKG.

Czwarty, najbardziej ekscytujący sposób komunikacji to komunikacja z całym ciałem a nawet z całym otoczeniem poprzez wytworzone pole elektromagnetyczne..

e-mSerce jako źródło mocy elektrycznej wytwarza prąd o  mocy 2,5 W, tj. 60 razy większy niż mózg. Puls można mierzyć w każdej punkcie ciała. Dzieje się tak dlatego, że przy każdym uderzeniu produkowany jest impuls elektryczny, który przenika każdą komórkę ciała,  potencjalnie tworząc rozciągającą się na całe ciało sieć komunikacji.

Nasze więc myśli i uczucia są tak naprawdę przekazywane każdej komórce naszego ciała tą elektromagnetyczną autostradą. Co więcej, to pole nie tylko promieniuje na całe ciało, ale rozlewa się poza nie, tworząc 3600 torus rozciągający się na aż do 4,5 metra od nas, tyle przynajmniej możemy zmierzyć czułością przyrządów. Przekazy mędrców Wschodu mówią o wypełnianiu całego kosmosu naszym polem.

Nasz stan emocjonalny wywiera wpływ na nasz osobisty wzorzec energetyczny a tym samym na nasze samopoczucie i zdrowie. Pole to jest 5000 razy silniejsze od pola naszego mózgu, co powoduje, że nasze odczucia, dobre lub złe samopoczucie odbiera pośrednio najbliższe i nawet dalsze otoczenie, rezonując z innymi kreuje w jakimś zakresie wojnę lub pokój. Nasz wzorzec energetyczny jest wdrukowywany w przestrzeń nie tylko naszego najbliższego  otoczenia, ale regionu i nawet świata. Nie dziwi więc fakt konfliktów regionalnych, krajowych, kiedy wspólnie odpowiadamy za stan pokoju i złego lub dobrego samopoczucia w wdanym rejonie.

Zgromadzono wiele ciekawych obserwacji i dowodów na fenomeny różnych funkcji i zachowań serca, które szokują niezwykłością "cudów" nieznanych dotychczas nauce.

Józef ŁąckiKomentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY