Bochenia
Bochenia » Świadomość Duchowa » 2013 » Maj » Moje ukłony dla wszystkich poszukiwaczy prawdy!

Moje ukłony dla wszystkich poszukiwaczy prawdy!

Moje ukłony dla wszystkich poszukiwaczy prawdy! „W procesie ewolucji osiągnęliśmy punkt, w którym możemy się nazywać istotami ludzkimi, ale nie osiągnęliśmy naszego najwyższego celu, ponieważ nie znamy Absolutnej Prawdy.

To co wiemy jest względną prawdą i z tego biorą się różnice opinie, spory, a także wojny. Jeżeli wszyscy znają tą samą prawdę, jak mogą być jakiekolwiek walki? Stać sie Duchem to jedyny sposób w jaki możecie poznać Absolutną Prawdę.” - Shri Mataji Nirmala Devi

linia

Nirmala Shrivastava (Shri Mataji Nirmala Devi) urodziła się w centralnej części Indii w miejscowości Chhindwara, 21 marca 1923 roku, dokładnie w południe. Urodziła się w bardzo światłej, chrześcijańskiej rodzinie szlachetnego pochodzenia. Jej ojciec był znanym adwokatem i walczył o niepodległość Indii. Znał czternaście języków i przetłumaczył Koran na język hindi. Jej matka miała stopień naukowy z matematyki. W dzieciństwie N. Shrivastava często odwiedzała ashram Mahatmy Gandiego, który odkrył jej niezwykłe możliwości. Później Nirmala Shrivastava studiowała medycynę i brała aktywny udział w działaniach prowadzących do wyzwolenia Indii.
W 1970 roku Nirmala Shrivastava odkryła unikalną metodę samopoznania samodoskonalenia, samorealizacji dającą możliwość pozytywnej transformacji osobowości i społeczeństwa jako całości w oparciu o zasady dobra, pokoju, miłości nazwanej SAHAJA YOGA.
Nirmala Shrivastava jest inicjatorem i uczestnikiem wielu międzynarodowych konferencji. Za swoją pokojową działalność była nagrodzona medalem pokoju ONZ, a w wielu miastach na całym świecie otrzymała tytuł honorowego obywatela. W 1997 roku została wpisana na listę największych ludzi planety.

linia

Moje ukłony dla wszystkich poszukiwaczy prawdy! Najpierw musimy wiedzieć, że Prawda jest taka jaka jest - nie możemy jej zmienić, nie możemy jej określić i niestety, na poziomie ludzkiej świadomości nie możemy jej poznać. W cokolwiek o czym tutaj wam mówię nie trzeba wierzyć ślepo. Ślepa wiara stworzyła nam wiele problemów. Jednak powinniśmy mieć otwarty umysł, tak jak naukowiec, i kiedy coś zostanie udowodnione, musimy uczciwie to zaakceptować, ponieważ jest to dla waszego dobra, dla dobra waszego kraju i dla dobra całego świata.

logoW procesie ewolucji osiągnęliśmy punkt, w którym możemy się nazywać istotami ludzkimi, ale nie osiągnęliśmy naszego najwyższego celu, ponieważ nie znamy Absolutnej Prawdy. To co wiemy jest względną prawdą i z tego biorą się różnice opinii, spory, a także wojny. Jeżeli wszyscy znają tą samą prawdę, jak mogą być jakiekolwiek walki? Stać sie Duchem - to jedyny sposób w jaki możecie poznać Absolutną Prawdę. Prawda o was jest taka, że nie jesteście tym ciałem, tym umysłem, tym intelektem, tymi emocjami. Także nie jesteście tymi uwarunkowaniami i tym ego. Mówicie: "mój intelekt, moje emocje, moje ciało", to wszystko jest moje. Kto to jest ten Ja? Więc to co się teraz powinno sie wydarzyć, to to, że musicie stać się Duchem, ponieważ wy jesteście Duchem. Następną wielką prawdą jest, kiedy widzicie te kwiaty, które są cudem. Przyjmujemy je za rzecz niewątpliwą, nie podziwiając nawet jak one były stworzone przez Matkę Ziemię. Kto wykonał tą pracę? Kto kieruje naszym sercem? Kiedy zapytacie lekarzy,oni opowiedzą, że to Autonomiczny System Nerwowy, ale kto to jest ten auto? Dlatego powinniśmy zrozumieć, że jest jakaś siła, która to wykonuje. Ta siła to Wszystkoprzenikająca Siła Boskiej Miłości. W Koranie nazywamy ją Ruth, a w Biblii nazywamy to Chłodnym Powiewem Ducha Świętego. W indyjskich pismach świętych to jest nazywane Param Chaitanya. W Patanjali nazywa się to Rithambara Pragya. Jakkolwiek jej nie nazwiecie, będzie ona istniała cały czas w każdej części stworzonego świata i wykonywać całą tą żywą pracę. Nie możemy wyjaśnić tego żywego procesu. Jak wiecie, nauka jest bardzo ograniczona. Ona nie może odpowiedzieć, dlaczego jesteście na tej ziemi, jaki jest cel waszego życia, jaka jest wasza tożsamość. Także jest niemoralna. Nasi naukowcy stworzyli bombę atomową i wszystkie rodzaje rzeczy bez żadnego rozróżnienia. Mieliście tutaj także katastrofę w Czernobylu. Wszystko to przez niekontrolowane działanie nauki.

Co powinniśmy robić w związku z tym? Wewnątrz nas znajduje się siła, którą nazywamy Kundalini. Tak jak pokazano na schemacie, ona znajduje się w kości krzyżowej zwanej Sacrum. To oznacza, że Grecy wiedzieli, że ta kość jest święta. Kundalini jest odbiciem Ducha Świętego. Bardzo dziwne, że nie wspomniano o Pierwotnej Matce w pismach świętych. Mamy Boga Ojca, Boga Syna, ale nie mamy Matki. Ją nazywają Duchem Świętym. Właśnie Kundalini jest odzwierciedleniem tej Pierwotnej Matki wewnątrz nas. Ona rezyduje tam, żeby dać wam wasze drugie narodziny. Ona jest waszą własną matką i ona troszczy się o to, żeby dać wam drugie narodziny. W języku Sanskryt oświecona dusza jest nazywana vijaha, co oznacza "urodzony podwójnie", "podwójnie urodzony", także ptaki nazwane są vijaha, ponieważ one najpierw rodzą się jako jajka, a potem stają się ptakami. W ten sam sposób istoty ludzkie rodzą sie jako istoty ludzkie, a potem stają się oświeconymi duszami. Te ptaki bardzo się odróżniają od jajek. W ten sam sposób oświecone dusze bardzo odróżniają się od istot ludzkich. Dlatego jest to bardzo ważne dla nas, żeby stać sie oświeconymi.

Chrystus był czystym Logosem, to znaczy pierwszym dźwiękiem, który my nazywamy Om (Omkara). On był zbyt czysty, żeby zrozumieć ludzi i tak jest napisane w V rozdziale Ewangelii Mateusza: "Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie (...) I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. (...) Jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! ". To jest zbyt trudne dla ludzi. Myślę, że większość ludzi, szczególnie na zachodzie, powinna być bez oczu i bez rąk, ponieważ tam moralność nie ma wartości. Jezus także mówił, że będziecie "urodzeni ponownie", więc niektórzy ludzie uważają siebie za urodzonych ponowie. Możecie być Chrześcijaninem, Hinduistą, Muzułmaninem, kimkolwiek i możecie popełnić grzech. Chociaż to "ponowne urodzenie" jest tego samego rodzaju, to jest tylko wizerunek. To nie jest transformacja. Mahomet Sahib, który przychodził później i rozumiał Chrystusa, był bardzo surowy dla mężczyzn więc on dał Shariat dla Muzułmanów, który był również dany przez Mojżesza dla Żydów. Wyobraźcie sobie, że teraz ten Shariat jest tak okropny, że gdybyście cokolwiek ukradli, odcinacie sobie rękę, a kiedy kogoś byście obrazili, obcinacie sobie język. Myślę, że większość Amerykanów powinna być bez języka, ponieważ kłótnie są tam bardzo powszechne. Mahomet Sahib dał Shariat dla Muzułmanów, ale pomyślał, że ten Shariat jest bardzo surowy dla mężczyzn, dlatego także wprowadził te wymagania dla kobiet. Zarówno Mahomet jak i Chrystus odróżniali się od ludzi, całkowicie ponad naszym rozumieniem.

Bardzo trudno ich zrozumieć, więc musicie być oświeconymi duszami jeżeli chcecie za nimi podążać. Tym właśnie jest Sahaja Yoga. Wasza Kundalini zostaje przebudzona, zaczyna przechodzić przez sześć centrów i wychodzi przez obszar waszej kości ciemieniowej i podłącza was do tej wszechprzenikającej energii Boskiej Miłości. Do tej pory mogliśmy wykorzystywać tylko siłę nienawiści, nigdy Czystej Miłości - Miłości, która jest pozbawiona chciwości, lub jakiś oczekiwań, Czystej Miłości bez żadnego pożądania. To jest ta siła, która wykonuje dla nas te wszystkie piękne rzeczy. Pierwszą rzeczą, którą zaczynacie odczuwać jest chłodny powiew Ducha Świętego wychodzący z waszego ciemienia. To jest urzeczywistnienie waszego chrztu. To nie jest tylko jak jakiś kapłan, który polewa was wodą i mówi: "teraz jesteś Chrześcijaninem lub Muzułmaninem", to nie jest to. To jest rzeczywiste i odbywa się wewnątrz was. Kiedy Ta Kundalini się podnosi - przechodzi przez tych sześć centrów.

Wszystkie problemy na świecie powstają w większości przez ludzi i większość ludzkich problemów powstaje z powodu tych centrów, ponieważ one są dla naszego fizycznego, emocjonalnego i duchowego istnienia, więc kiedy Kundalini przechodzi przez te sześć centrów, ona oświeca je, integruje, a także odżywia. W ten sposób jest leczonych wiele chorób. Także psychiczne choroby. Nawet problemy finansowe się rozwiązują, problemy emocjonalne się rozwiązują i ludzie stają się w najwyższym stopniu dynamiczni, ale przy tym całkowicie współczujący.

W Indiach jest wielu muzyków, którzy nie byli tak dobrzy, zanim nie przyszli do Sahaja Yogi i dzisiaj zdobyli światową sławę. To jeszcze nic, tak wiele rzeczy się wydarzyło. Ludzie którzy nie byli mówcami, stali się mówcami, stali się poetami, pisarzami, zaczęli przejawiać wszystkie rodzaje umiejętności.

Cały czas myślimy i myśli to podnoszą się, to opadają, podnoszą, opadają, Więc wciąż skaczemy w przeszłość lub w przyszłość, lecz gdy powiem "bądź w teraźniejszości" wy nie możecie być, ale kiedy Kundalini podnosi się, wydłuża te myśli i pojawia się małą przerwa pomiędzy nimi, która jest teraźniejszością, która się powiększa i stajecie się świadomymi bez myśli. Jesteście świadomi, ale całkowicie bez myśli. Wtedy zaczyna przychodzi natchnienie i nie wiecie skąd ono jest.

Niebezpieczeństwa zdarzają się nam z powodu naszych złych decyzji. Mamy sześć centrów, ale najniższy odpowiada za naszą niewinności. Nasza niewinność nigdy nie będzie zniszczona, ponieważ jest wieczna, może być tylko pokryta chmurami. Wraz z przebudzeniem Kundalini niewinność powraca do nas, nasza uwaga staje się całkowicie niewinna i nie ma w niej pożądania, ani chciwości. To bardzo subtelne, że możemy odczuwać nasze centra na koniuszkach palców i kiedy tylko zwrócimy naszą uwagę na kogoś innego, możemy czuć także jego centra. No bo kim jest ten drugi? Mikrokosmos staje się makrokosmosem, kropla staje się oceanem, wy stajecie się globalną osobistością i mówicie językiem tych centrów. Przekraczacie wszystkie granice racjonalizmu, nacjonalizmu - wszystkich rodzajów "izmów". Wasza uwaga staje się niewinna i to działa, na co byście jej nie zwrócili to sie spełnia. Pomimo wszystko wy znacie Absolutna Prawdę. Na koniuszkach waszych palców możecie znać Absolutną Prawdę. Ktokolwiek, kto nie wierzy w Boga, może zadać pytanie: "Czy Bóg istnieje?" i od razu zacznie odczuwać chłodny powiew Świętego Ducha na swoich rękach, ponieważ to jest Prawda. Chrystus był Synem Bożym, bez wątpienia, więc możecie zadać pytanie: "Czy on był Synem Bożym?" i od razu zacznie odczuwać chłodny powiew na swoich rękach.

Teraz, gdy już wiecie, na ile poprawne są wasze centra, możecie korygować je, ponieważ posiadacie samowiedzę. Możecie mieć także wiedzę o innych i ich leczyć. Kiedy osiągacie stan świadomości bez myśli, stajecie się całkowicie spokojni, stajecie się dynamiczni ale przy tym czujecie się młodzi. Mam prawie siedemdziesiąt trzy lata, teraz siedemdziesiąt dwa i każdego dnia podróżuję, praktycznie każdego dnia. Wcale nie uważam, że podróżuję. Jedyne co czuję to to, że wszędzie siedzę. W ten sposób, wy także zapominacie o waszym wieku i stajecie się młodsi i szczęśliwsi. Stajecie się tak spokojni, że gdziekolwiek jesteście przejawiacie pokój i radość. Radość jest pojedynczą rzeczą, ale szczęście i nieszczęście to dwie strony monety. Gdy pobłaża się waszemu ego, jesteście szczęśliwi, lecz gdy ono jest kłute, jesteście nieszczęśliwi. Lecz radość jest jedna, stajecie się świadkiem i obserwujecie wszystko jak teatr i w rzeczywistości pływacie w oceanie radości. W ten sposób wchodzicie do Królestwa Bożego. To jest Sąd Ostateczny. Do was należy decyzja, czy chcecie wejść do Królestwa Bożego, czy chcecie siebie zniszczyć. Wtedy zdziwicie się jak wszystko staje się błogie. Cały czas znajdujecie się pod ochroną, żadna mafia nie może was niepokoić, wszyscy ludzie z mafii zostaną zniszczeni, kiedy będzie dużo Sahaja Joginów. To się stało we Włoszech. Włoska mafia została zupełnie rozbita i sześćdziesiąt procent nieuczciwych ludzi, policjantów i innych znajduje się w więzieniu. Tak bywa, kiedy działa Boska Siła.

Jestem szczęśliwa, że widzę was wszystkich w takim zdrowiu. Za pierwszym razem, kiedy tu byłam, przyszło wielu chorych po Czernobylu i w zeszłym roku działały tu negatywne siły Białego Bractwa. Wszystkie te siły zostały teraz praktycznie wszędzie zniszczone, ale przed jednym chciałabym was ostrzec - nadchodzi zachodnia kultura. To najbardziej niebezpieczna rzecz jaką można sobie wyobrazić. Po pierwsze, trzeba stać się całkiem głupim, żeby ją przyjąć. Na przykład w Ameryce jest aktorka, która osiem razy wychodziła za mąż i tysiące ludzi przyszło zobaczyć jak ona się wybiera w miesiąc miodowy ze swoim o dwadzieścia pięć lat młodszym mężem, a wokół jej domu latało dziesięć wyjących helikopterów, z których wyskakiwali na spadochronach z kamerami. Wielu ludzi, aż weszło na drzewa, niektórzy na innych ludzi. Tak głupich rzeczy oni was uczą, chociaż ten naród ma tylko dwieście lat. Jeden facet - Simpson zamordował swoją żonę, więc teraz oni mówią, że nie powinniśmy się żenić, bo ludzie zabijają żony. Oni przez lata byli zwolennikami głupiego Freud-a, który mówił o tym, że niemożliwe są czyste relacje między matką, a synem. Tam nie ma mądrości, oni nie mają mądrości oni, w ogóle nie dojrzeli. Oni są dobrzy w robieniu pieniędzy, a także ponieważ ich kraj ma wiele zasobów, jednak teraz wszędzie jest kryzys ekonomiczny. W Europie także jest kryzys, a oni eksportują tam cały swój szmelc. Jak w Turcji, gdzie pod wpływem niemieckiej telewizji zaczęto kupować wszystkie rzeczy niemieckie, nawet żywność. Turcy zaczęli odczuwać kompleks niższości, chociaż są wielkimi artystami. Nie wiem w jaki sposób Niemcy zrobili wrażenie na tak dojrzałych i mądrych ludziach, w rezultacie czego ten kraj stał się bardzo biedny. Niemcy także wysyłają tam swoje rupiecie i nawet w Rosji mają sklepów i sklepów z tym chłamem. W Indiach nie znajdziecie ani jednego z importowanymi rzeczami, nawet jednego sklepu. Jedynie ktoś, kto wyjeżdża za granice może coś przywieźć, bardzo mało. Naprawdę nie powinniście kupować czegokolwiek w tych sklepach, ponieważ te rzeczy oni wyrzucili. Tam jest nadprodukcja i oni nie wiedzą co robić z tymi rzeczami, które nie mogą im przynieść żadnych pieniędzy. Także ta współczesna muzyka, ona jest bardzo szkodliwa dla mózgu, o tym mówią lekarze, wszyscy o tym mówią, tylko nikt nie słucha. Teraz oni są tym upojeni.

Ale wasi ludzie są mądrzy, przyjmijcie tą mądrość, a nie ich głupie mody. Szczególnie kobiety powinny być bardzo ostrożne. Oni zaczęli modę na sześciocalowe spódnice, eksponującą całe nogi i wszyscy, wszystkie kobiety mają żylaki, bóle, zapalenie stawów, wszystkie rodzaje chorób. Potem nastała moda na długie spódnice, ale z rozcięciami. Jak można robić tak łupie rzeczy w tak chłodnych krajach? Jednak wasi ludzie mają wiele mądrości, nie straćcie jej, szczególnie kobiety, powinnyście zachować ten kraj i nie poniżać się. Nie dostojne kobiety nigdy nie są szanowane. Naprawdę bardzo martwię się o ten aspekt, ponieważ jeżeli zaczniecie przyjmować zachodnią kulturę, zgubicie naród. W Indiach mamy w tym doświadczenie, bo Mahatma Ghandi zapoczątkował ruch przeciwko kupowaniu czegokolwiek z zagranicy. Anglicy, którzy rządzili u nas przez trzysta lat musieli odejść. Dlatego bardzo was wszystkich proszę, nie bierzcie tych rupieci i nie używajcie ich.

Jestem tak wdzięczna za waszą miłość i życzliwość. Ludzie nie tylko z Kijowa, ale i z całej Ukrainy są niezmiernie mili. Nie wiem jak to wyrazić, ponieważ sama zaczynam być jak ocean miłości.

Mam nadzieję, że wszyscy dostaniecie dzisiejszego wieczoru swoją samorealizację. Macie wolność wyboru, jeżeli nie chcecie swojej realizacji, możecie odejść. Nie mogę was zmusić. Tak jak wam mówiłam, to jest czas Sądu Ostatecznego. Mahomet Sahib powiedział: "Kiedy nadejdzie Kiama", co oznacza, że kiedy nadejdzie czas zmartwychwstania "wtedy wasze ręce będą mówić". "one będą o was świadczyć", co oznacza, że powiedzą wam które centra są w was złe.

To zajmie nam dziesięć minut, wtedy będziecie odczuwać chłodny powiew, ale ci którzy tego nie chcą, powinni opuścić salę. To jest spontaniczne, to jest Sahaja. Saha oznacza "z", a Ja to "urodzony". To prawo jest urodzone wraz z wami, że możecie otrzymać tą Jogę, co oznacza związek z Boską Energią. Nie możecie za to płacić, to jest jedna rzecz którą powinniście rozumieć, że nie możecie płacić za wasze życie duchowe. Możecie płacić za tą salę, może za wykładzinę, ale nie możecie płacić za Boską Miłość. Nie jesteśmy organizacją. Jest sześćdziesiąt pięć krajów, gdzie jest Sahaja Yoga. Szególnie w Rosji w małym mieście Togliatti jest ponad dwadzieścia jeden tysięcy Sahaja Joginów. To funkcjonuje tak dobrze, ponieważ wychodzi z waszego serca.

Program Publiczny
Kijów, 18 wrzesień 1994Komentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY