Bochenia
Bochenia » Sacrum i profanum » 2014 » Grudzień » Świąteczne spotkanie z Joginem

Świąteczne spotkanie z Joginem

Świąteczne spotkanie z Joginem Nie jesteś kroplą w oceanie, jesteś całym oceanem w kropli-Rumi

 

linia

Każdy z nas pragnie szczęścia i do niego usilnie dąży w swoim życiu. Najważniejsze pytanie, jak go osiągnąć?
Wielu mędrców tego świata odpowiedziałoby najczęściej: „Myśl i kochaj”. Odpowiedź ta zdaje się być najlepsza, gdyż otwiera przed nami nieskończone horyzonty świadomości.
Któż bowiem może wyznaczyć granice działania myśli i miłości na życie ludzkie?

Pytający jednak nie zadowala się odpowiedzią, gdyż chce bardziej konkretnej; chce poznać technikę czy też metodę i pyta czy taka istnieje?
Istnieje  -  jest nią między innymi joga, najstarszy znany ludziom system rozwoju i samodoskonalenia, nauczany i praktykowany przez tysiąclecia w cichych ustroniach i pustelniach wielkich Mistrzów i ich uczniów na całym świecie. Zainteresowanie nią również u nas staje się coraz powszechniejsze, co świadczy o potrzebie dążenia ku wyższej świadomości duchowej, którą utraciliśmy przez awidię czyli niewiedzę, nie-pojmowanie lub w języku Ewangelii przez grzech.

Powrót marnotrawnego syna w Ojcowski Dom z przypowieści jest tym samym, co wyzwoleńczy czyn jogi, który zmierza również do Domu Ojca czyli do zjednoczenia duszy z Duchem Wszechstworzenia.
Joga jest drogą do zrozumienia, które staje się żywym objawieniem, drogą do wyzwolenia Boga ukrytego w człowieku, w myśl słów: „Stań się, czym jesteś”.

logo

Różne są ścieżki jogi, różne sposoby ćwiczeń prowadzące do tego samego celu. Te wszystkie zawiłości, wielce skomplikowanej natury rzeczy może nam  dokładnie wyjaśnić  młoda, ale już mocno zaawansowana joginka o pięknym jogicznym imieniu Chinmayi, nadanym przez Mistrza w Indiach co znaczy w sanskrycie Świadoma w nieświadomości czyli Wchodząca w świat poza iluzję.

W Polsce znana jako  Monika Kwik, obecnie pracuje nad doktoratem na temat jogi oraz socjologii transpersonalnej. Pod kierunkiem najwyższych mistrzów Indii zgłębia duchowe tajniki jogi. Absolwentka studiów socjologicznych w Krakowie, cały czas związana z duchem filozofii i psychologii Wschodu, uwieńczyła swój dyplom magisterski pracą  „Transformacja świadomości w New Age” pisaną pod kierunkiem  dr hab. prof. nadzw. Zbigniewa Paska, znanego specjalisty od mądrości Wschodu. Przed wyjazdem do Indii ukończyła kurs nauczycielski Jogi Kundalini w Londynie a duchowe predyspozycje odziedziczyła prawem karmy, co wyraźnie było zauważalne w jej dzieciństwie i młodości.

Przeżywane przez Nią  doświadczenia jogiczne charakterystyczne dla zaawansowanych już adeptów jogi były Jej normalnym stanem. Wychodziła z ciała, wędrując w różne miejsca i zbierając zastałe tam wydarzenia.  Początkowo budziło to Jej przerażenie, z czasem zniknęło, by powrócić znowu w okresie nastoletnim.

Budzące się refleksje o tajemnicy życia uzmysłowiły konieczność spotkania mistrza, który najpierw odpowiedziałby na trudne pytania a następnie pomógł Jej osiągnąć głębszą wiedzę drogą zaawansowanych doświadczeń duchowych. W myśl zasady, ”Gdy uczeń jest gotowy mistrz sam przyjdzie” spotyka bardzo zaawansowanego mistrza Reiki, nauczyciela Tarota, Magii słowiańskiej, jasnowidza w osobie Barbary Macidłowskiej.

Ten kontakt zaowocował drogą w poznaniu samej siebie, w głębokie doświadczenia duchowe oraz świadomość transpersonalną w rozwoju społecznym.
Dzisiaj z perspektywy czasu długiej nauki i osobistych doświadczeń mistycznych, Pani Monika, jako dojrzały już jogin, pomaga innym, mniej zaawansowanym spotkać na swojej drodze mistrza w natchnionych wykładach czy w bezpośrednim spotkaniu z Jej Osobą.
W oparciu o swoje doświadczenia, teksty objawione święte pisma oraz nauki wielkich joginów  i mistyków naucza, że gdy człowiek zdoła rozwinąć swe uśpione, potencjalne moce (Śakti) wówczas może doświadczać wyższych stanów świadomości, które krok po kroku prowadzą go do najwyższego stanu boskości (Śivatva), który jest naszą prawdziwą Naturą.

Ciało człowieka jest właściwie zbiornikiem ogromnej mocy, która może zostać uruchomiona poprzez praktyki i dyscyplinę na ścieżce duchowej (sadhana). Różne tradycje duchowe zalecają rozmaite metody prowadzące uczniów do doświadczania subtelniejszych, wyższych stanów świadomości, które w krótkim czasie systematycznej praktyki przynoszą wymierne korzyści również zdrowotne.

Co można osiągnąć m. in. poprzez praktykę jogi:

- Optymalne zdrowie i siłę
- Opanowanie kontroli nad zmysłami, emocjami i umysłem
- Umysł jest zdyscyplinowany, jasny i spokojny
- Wyostrzony intelekt
- Życie jest przepełnione stanem błogości i pokoju
- Eliminacja stresu
- Silna wola
- Serce przepełnione bezwarunkową miłością i współczuciem
- Doświadczanie subtelnych stanów świadomości i transcendentalnych doświadczeń

Pani Monika, po ostanich latach spędzonych w Indiach, obecnie ponownie będąc  w Polsce chce wykorzystać ten czas na spotkanie z osobami zainteresowanymi pracą nad sobą. Chętni do pracy nad rozwojem zewnętrznej i wewnętrznej mocy poprzez zapoznanie się z praktyką jogi zaproszeni są do udziału w warsztatach jogi, które wkrótce odbędą się w Krakowie. 
Dokładną informacje przekazuje Pani Monika w poniższym tekście:


W trakcie 2 dniowych warsztatów zgłębiać będziemy teorię oraz praktykę „prany” skupiając się na takich praktykach jogicznych  jak: pranayama (praktyki oddechowe), dhyan ( medytacja ), asanach (pozycje ciała), mudrach (pozycje układu rąk), koncentracji (dharana) oraz innych jogicznych technikach, wszystko po to by móc samodzielnie wykonywać sadhanę prowadzącą do doskonałości duchowej.

Wtajemniczenie w ścieżkę kundalini jogi jest dostępne dla każdego, niezależnie czy jest się na zaawansowanym poziomie praktyk jogicznych czy jest się osobą świeżo zainteresowaną jogicznymi technikami. Poziom praktyk jest dostosowywany do każdego indywidualnie.

linia

Program zajęć podczas weekendowych warsztatów 10-11.01.15:

Sobota 10.01.15
10:00-11.30 Człowiek jako wielowymiarowa istota: prana i ciała subtelne
„Prana i pranayama” teoria i praktyka: mantra OM (AUM), ajapa mantra „So-Ham” i podstawy praktyk oddechowych a pozycja kręgosłupa
11.30-12.00 – sesja relaksacyjna
12.00-12.30 przerwa na herbatę
12.30-14.00 – chakry&asany – niższe ośrodki energetyczne i praktyka asan (kriya: asany czakr podstawy)
14.00- sesja relaksacyjna
14.30-15.00 – dhyan (medytacja)
15.00-15.30 – „gayatri”

Niedziela 11.01.15

10.00-11.30 mantra OM (AUM), podstawowe i zaawansowane praktyki pranayamy; bandhy (kumbhaka i mahakumbhaka)
11.30-12.00 – sesja relaksacyjna
12.00-12.30 – przerwa na herbatę
12.30-14.00 – chakry&asany – górne ośrodki energetyczne i praktyka asan
14.00 – sesja relaksacyjna
14.30-15.00 –dhyan ( medytacja )
15.00-15.30 „maha mrityunjaya” mantra
* śpiewanie mantr – zależnie od grupy sesja o charakterze uzdrawiającym bądź ekstatycznym (z elementem „bhakti”)

Kiedy: 10-11.01.15 godz. 10.00-15.30

Gdzie: „Ogród Harmonii” ul. Przybyszewskiego 13, Kraków (http://www.ogrodharmonii.pl/)

Koszt 2 dniowych warsztatów: 300zl
Program zajęć oraz więcej informacji, zapisy: Monika Kwik ( Chinmayi ) Facebook;
strony www: http://monikakwik.wix.com/yogchinmayi; www.kundalini.cba.pl; http://nowakobieta.pl/wizytownik
e-mail: yoginichinmayi@gmail.com; kontakt tel. 784875077

Rezerwacji miejsca na warsztaty dokonasz poprzez zgłoszenie się telefoniczne lub mailowe oraz opłatę wpisowego w wysokości 100zł. Brak wpłaty powoduje anulowanie rezerwacji. Opłata rezerwacyjna nie podlega zwrotowi.
Wpłaty można dokonać na konto: 31 1910 1048 2120 0150 1162 0001 - Deutshe Bank z dopiskiem "kurs jogi" oraz przesłaniem potwierdzenia przelewu na e-mail: yoginichinmayi@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona!

Dla chętnych osób możliwość zakwaterowania w zaprzyjaźnionej rezydencji „Apart&Magnolia” w dzielnicy Bronowice (hostel znajduje się w pobliżu ośrodka gdzie odbywać się będą warsztaty).Osoby zainteresowane proszę o wcześniejsze zgłoszenia w celu wynegocjowania niższej ceny za pobyt. Możliwość tańszego noclegu w pokoju 4 osobowym lub wynajmu pokoju 1 lub 2 osobowego.

Dziękuję za udostępnianie ogłoszenia DALEJ ;)))

Pozdrawiam

Monika Kwik ( Chinmayi )Komentarze (1)

Świąteczne spotkanie z Joginem - Jogin z Krakowa

Napisane przez Odyseusz, 21 December 2014
Pani Moniko wspaniale, że Pani zdecydowała się na zorganizowanie tego spotkania. Nie co dzień można poznawać tak subtelną wiedzę z najlepszego źródła, bezpośrednio od Mistrzów poprzez Pani przekaz.
 

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY