Bochenia
Bochenia » Ogłoszenia » Wydarzenia » 2015 » Probiotyka i Zioła – Zrób to sam

Probiotyka i Zioła – Zrób to sam

linia

Probiotyki, zioła i żywność dla zdrowia, życia i urody” EKOCENTRUM – ICPPC 14-15 listopada 2015

zdjecie
Zapraszamy do niezwykłego miejsca – EKOCENTRUM ICPPC gdzie teoria idzie w parze w praktyką! Tutaj produkujemy żywność i zioła tradycyjnymi i ekologicznymi metodami, a wszystkie ekologiczne urządzenia pracują np. produkując prąd, ogrzewając wodę i pomieszczenia lub oczyszczając ścieki. EKOCENTRUM ICPPC położone w Beskidach, w Stryszowie, 40 km od Krakowa, 13 km od Wadowic.
Zapraszamy na super ciekawe i cenne warsztaty prowadzone przez niezwykłych ludzi

PROGRAM:


14 listopada 2015

UWAGA! Od godziny 13:30 możliwość zakwaterowania

15:00 – Powitanie uczestników przez Sir Juliana Rose, prezesa Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC i Jadwigę Łopata, dyrektorkę EKOCENTRUM ICPPC
15:30 – 17:00 O Pożytecznych Mikroorganizmach, wykład – Ewa Wójcik, „ProBio” i Piastowa Paczka
17:00 – 17:15 Przerwa na herbatki ziołowe
17:15 – 18:45 Warsztaty praktyczne z przetwarzania ziół (produkcja kiszonek oraz nalewek probiotycznych) – Ewa WójcikNalewki ziołowe
19:00 – Kolacja z ekologicznych i lokalnych produktów oraz spotkanie integracyjne (prosimy o zabranie instrumentów)

15 listopada 2015

8:30-9:30 Śniadanie z ekologicznych i lokalnych produktów
10:00 – 11:30 Zwiedzanie EKOCENTRUM ICPPC i przyległego gospodarstwa (rozpoznawanie ziół i dzikich roślin jadalnych oraz nasion) – Jadwiga Łopata i Ewa Wójcik
11:30 – 12:15 Informacje o projekcie współpracy Miasto-Wieś i krajowej akcji BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA – Sir Julian Rose i Jadwiga Łopata
12:15 – 13:00 Herbatki i maseczki z naszych ziół – Jadwiga Łopata i Ewa Wójcik
13:00 – 14:00 Poczęstunek ekologiczny i wymiana nasionami (w miarę możliwości prosimy o zabranie swoich nasion)
14:30 – Podsumowanie i zakończenie

WYKŁADOWCY: Ewa Wójcik, Jadwiga Łopata i Sir Julian Rose (poniżej info o wykładowcach)

GDZIE?: Zajęcia prowadzone są w EKOCENTRUM ICPPC w ekologicznym domu z gliny i słomy. 34-146 Stryszów 156 (40 km od Krakowa, 13 km od Wadowic)
tel.: 33 879 7114, e-mail: biuro@icppc.pl, www.eko-cel.pl
DOJAZD: http://eko-cel.pl/kontakt/

Nocleg w ZAGRODZIE POTOCZEK www.potoczek.pl (zaraz obok EKOCENTRUM ICPPC) w pięknych pokojach 2-4 osobowych.

PROMOCYJNY KOSZT WARSZTATÓW: 350 zł od osoby
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Oferta zawiera:

    9 godzin zajęć – wykłady i warsztaty wg powyższego programu
    materiały edukacyjne (lista ziół uprawianych w EKOCENTRUM ICPPC i ich zastosowanie, ulotki o EKOCENTRUM ICPPC i Krajowej Akcji BEZPOŚREDNIO OD ROLNIKA, broszura nt. sposobów wykorzystywania energii słonecznej w domostwie, doniczkę z ziołami i torebkę naszych nasion.
    Kolację, śniadanie i poczęstunek ekologiczny
    Nocleg 14/15 listopada. Uwaga! Z własnym śpiworem cena 340 zł

PŁATNOŚĆ: Płatne przelewem najpóźniej 7 dni przed datą warsztatów na konto Fundacji ICPPC. Prosimy o potwierdzenie dokonania wpłaty e-mailem, telefonicznie lub faksem.

Numer konta: 98 8111 1019 2002 2004 4965 0001, Beskidzki Bank Spółdzielczy, Oddział Wadowice, Posiadacz konta: FUNDACJA ICPPC, 34-146 Stryszów. Tytuł wpłaty: „PROBIOTYKI I ZIOŁA”.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach prosimy o zgłoszenia e-mailem: biuro@icppc.pl lub telefonicznie 033 8797 114.

UWAGA! Produkty używane do sporządzania potraw są wysokiej jakości i pochodzą z naszych upraw lub od lokalnych dostawców. Nie używamy polepszaczy smaku, kolorantów i GMO (genetycznie modyfikowanych organizmów). Posiłki są wegetariańskie, BARDZO smaczne i zdrowe. Istnieje możliwość zakupu warzyw i innej żywności po wcześniejszym uzgodnieniu.

WYKŁADOWCY:

Ewa WójcikEWA WÓJCIK
o sobie:

zdjecieOd 2012 roku prowadzę projekt dostaw bezpośrednich od rolników do klientów na terenie Śląska pod nazwą Piastowa Paczka. Moją pasją jest zielarstwo.
Od zawsze interesowałam się roślinami i ich właściwościami leczniczymi, dlatego zagłębiałam się w tajemnice przyrody, studiując dostępną literaturę.
W 1992 roku przeprowadziłam się z rodziną na wieś, dzięki czemu mogłam poszerzać swoją wiedzę o codzienną praktykę. Zgromadzone przez ostatnie 20 lat informacje pozwoliły mi odkryć doskonały sposób na wykorzystanie ziół, polegający na fermentacji, w efekcie której otrzymuję nalewki probiotyczne. Tą wiedzą pragnę się podzielić podczas warsztatów.

zdjecieJadwiga ŁopataJADWIGA ŁOPATA – Inicjatorka i współzałożycielka Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi. Od 20 lat aktywnie działa na rzecz ochrony i promocji tradycyjnych wartości polskiej wsi oraz naturalnej i kulturowej różnorodności. Prowadzi małe tradycyjne gospodarstwo ekologiczne; od wielu lat dyrektorką EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl. Znana ze swoich ciekawych autorskich warsztatów i z pasją prowadzonych wykładów. Za swoją działalność została nagrodzona Złotym Krzyżem Zasługi oraz Nagrodą Goldmana (ekologiczny Nobel).

zdjeciesir Julian RoseSIR JULIAN ROSE – pionier ekologicznego rolnictwa w Anglii, od 12 lat prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC, właściciel jednego z pierwszych ekologicznych gospodarstw w Anglii, działacz społeczny. Wieloletni członek zarządu najważniejszego angielskiego stowarzyszenia „Soil” (Ziemia), zajmującego się promocją i atestacją gospodarstw ekologicznych. Korespondent w prestiżowego pisma „Environment Now” (Teraz środowisko), doradca instytucji rządowych, autor książek „Zmieniając kurs na życie. Lokalne rozwiązania globalnych problemów” oraz „W OBRONIE ŻYCIA. Pragmatyczne propozycje dla cierpiącej planety” www.renesans21.pl