Bochenia
Bochenia » Nasze Zdrowie » 2014 » Styczeń » Inna droga do zdrowia prof. Nieumykawina

Inna droga do zdrowia prof. Nieumykawina

Inna droga do zdrowia prof. Nieumykawina Ludzie błagają Boga o zdrowie. Nikt jednak ze śmiertelników nie myśli, że zachowanie zdrowia leży w jego własnych rękach - Demokryt

linia

Kiedy my byliśmy zajęci przygotowywaniem  świątecznego stołu,  prof. Iwan Pawłowicz Nieumywakin intensywnie pracował nad dwoma bardzo ciekawymi książkami, które być może zmienią dotychczasowe podejście do naszej diety, sposobu życia i przesunięcia jego  granicy co najmniej o kilkanaście lat. „Rozmowy o zdrowiu i długowieczności” oraz „Człowiek i jego podstawowe zasady życia” to prawdziwe kompendium wiedzy o całokształcie zjawisk towarzyszących człowiekowi, poczynając od jego funkcji biologicznych, poprzez rozwój świadomości  a kończąc ukoronowaniem mocnej duchowej struktury  w dążeniu do doskonałości.

Ten zapewne znany już Czytelnikom  naukowiec, członek rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych, autor 200 prac naukowych, związany przez 30 lat z projektem „Szpitala Kosmicznego” i niezliczonymi wyróżnieniami światowej nauki, podaje zwykłym ludziom prosty sposób na zdrowe, długie szczęśliwe życie bez konieczności uciekania się do medycyny konwencjonalnej.

Biologiczna strona człowieka oparta jest na samoregulującym się, niezawodnym i najdokładniejszym systemie wmontowanym w nasz organizm pod warunkiem, że będziemy go prawidłowo obsługiwać.
Wskaźnikiem prawidłowej pracy naszego organizmu jest równowaga kwasowo-zasadowa we krwi człowieka i powinna wynosić 7,4 pH w przyjętych  granicach wahań +/-  (0,1÷0,15).

Przyjmując skalę równowagi kwasowo-zasadowej od 1 do 14 to środek tej skali tzn. „7”,  wyraża stan obojętny. Wszystkie wskaźniki powyżej 7 - to są zasady a poniżej 7 - kwasy. Dla organizmu człowieka nawet 7,4 pH przyjmuje się jako środowisko słabo-kwaśne a poniżej 7 to już są wzmocnione kwasy. W takim kwaśnym środowisku pojawia się cytoza i stąd już bliska droga do poważnych chorób a w  przypadku braku zmian tych warunków nawet   śmierć. W różnych częściach przewodu pokarmowego są różne dopuszczalne dla zdrowia poziomy kwasowo-zasadowe. I tak, w żołądku, gdzie odbywa się najważniejszy etap trawienia, kwasowość musi być najwyższa i waha się w dopuszczalnych granicach miedzy 01÷0,3 pH. W dwunastnicy zaś poziom pH wynosi 7,8÷8,4, w jelicie cienkim 8.9 pH, a zatem zasadowy. W jelicie grubym, gdzie znajduje się siedlisko bakterii przetwarzających resztki pokarmów następuje spadek pH do lekkiej kwasowości 6,8÷7.

W ciągu naszego życia mechanizm samoregulacji kwasowo-zasadowej niestety z wiekiem, jak również z brakiem umiejętności jego prawidłowej obsługi w sensie odżywiania zaczyna szwankować, w wyniku  czego powstają najrozmaitsze choroby.
Wiele złych nawyków jedzenia, picia oraz niewłaściwy dobór potraw, stres to wszystko wpływa  niekorzystnie na stan równowagi kwasowo-zasadowej. Jak zatem przywrócić tą równowagę i odzyskać zdrowie, siły i radość życia?

Prof. Iwan Pawłowicz  Nieumywakin odpowiada:

Przed śniadaniem, na czczo pijemy najlepiej źródlaną wodę z niewielką ilością soli morskiej lub himalajskiej. Po wypiciu wody jemy najwcześniej po 10÷15 min. Wodę przygotowujemy najlepiej w szklanym pojemniku wsypując  płaską łyżeczkę od herbaty soli na  4 l wody celem utworzenia z wody słabego elektrolitu. Dziennie powinniśmy wypić od 1,5÷2 l wody.  Podczas jedzenia nigdy nie powinniśmy pić żadnego płynu, gdyż płyn wymieszany z jedzeniem trafia do żołądka i rozpuszcza w nim kwas, co negatywnie wpływa na trawienie. Niestrawiony pokarm przedostaje się do dwunastnicy a tam już jest środowisko zasadowe. Po spożyciu posiłku również unikamy picia herbat, kompotów, soków przez 1,5  do 2 godzin.

Na każdym etapie naszego życia organizm walczy o utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej.
W przypadku jej zburzenia z winy samego człowieka zachodzi konieczność wyregulowania  z powrotem własnymi sposobami swojego  zegara  biologicznego tak , by znowu podjął prawidłową pracę na takim poziomie  jak był ustawiony na początku życia.
Jak przywrócić równowagę kwasowo-zasadową ?
Zdaniem prof. Iwana Pawłowicza  Nieumywakina odpowiedź jest zbyt prosta, by w nią uwierzyć.
Zwykła soda oczyszczona czyli  wodorowęglan sodu NaHCO3 zwany też kwaśny węglan sodu może doprowadzić do przywrócenia równowagi kwasowo-zasadowej powodując zmianę pH w przewodzie pokarmowym na bardziej zasadowe a tym samym niszcząc bakterie beztlenowe, grzyby typu candida a nawet nowotwory – twierdzi prof. Nieumywakin.

Jak ją stosować?

Rano, na czczo, około 20 do 25 min przed jedzeniem do szklanki ciepłej wody dodajemy, na początku kuracji,  ¼ łyżeczki sody oczyszczonej zwiększając z czasem  jej ilość do całej płaskiej łyżeczki. Wskazane jest, by do wody dodawać łyżeczkę miodu, wówczas dodatkowo zmieniają się właściwości i smak roztworu. Drugi raz powtarzamy kuracje przed spaniem, oczywiście po spożyciu kolacji min 1,5 do 2 godzin. Osoby starsze mogą takie kuracje powtarzać 3 razy dziennie, gdyż zazwyczaj ich pH krwi jest mniejsze od 7,4.
Przy niskim pH krwi, czyli poniżej 7,4 dochodzi zdaniem prof. do wylewów krwi, zawałów serca, braku odporności na wszelkie choroby i powstawanie nowotworów.

Na nasze pH krwi duży wpływ ma to co jemy, jak spędzamy czas, jakie towarzyszą nam myśli i stresy na co dzień. Jasne pieczywo, pozbawione otrąb, brak warzyw i owoców, często wypijana kawa, duże ilości mięsa w naszym menu to najbardziej sprzyjające warunki do obniżenia naszego pH krwi.

Bardzo szkodliwym nawykiem jest picie kawy, herbaty, kompotów w czasie jedzenia, gdyż wymieszane płyny ze spożywanym  pokarmem przechodząc do żołądka rozcieńczają w nim kwas, uniemożliwiając tym samym właściwy i pełny proces trawienia. Wszelkie płyny pijemy 20÷25 min przed jedzeniem lub 1,5÷2 godziny po jedzeniu.
Brak ruchu to również czynnik sprzyjający zaburzeniom samoregulacji organizmu. Częsta gimnastyka, spacery to czynnik sprzyjający witalności i pozytywnemu myśleniu.

Zebrane w powyższym artykule informacje stanowią bardzo mały przekaz profesora Nieumywakina dotyczący tylko samego zagadnienia równowagi kwasowo-zasadowej. Tymczasem człowiek to nie tylko żołądek i jelito grube, wprawdzie stanowią one  fundament biologicznej strony człowieka, ale potrzebny nie dla samego faktu trawienia i biologicznej egzystencji  człowieka.

Człowiek przychodząc na świat ponosi zdaniem profesora ogromną odpowiedzialność nie tylko za zachowanie zdrowia, ale również za rozwój swojej świadomości. Własna samoobserwacja, przestrzeganie zasad moralnych, troska o własne zdrowie,  rozwój duchowy i prawdziwa bezinteresowna miłość do wszystkich żywych istot i całej przyrody to w wielkim uproszczeniu przesłanie wielkiego naukowca i zarazem wybitnego humanisty prof. Iwana  Pawłowicza  Nieumywakina

 Komentarze (9)

Inna droga do zdrowia prof. Nieumykawina - mam twoją książkę

Napisane przez marco, 19 May 2014
mój komentarz wystarczy

uczciwość starego prof.

Napisane przez Eda, 10 July 2014
Stary poczciwy profesor, który jeszcze nie zwariował z nadmiaru pieniędzy i uczciwie kieruje ludzi do skutecznego leczenia domowymi sposobami, ale bardziej skutecznymi niż tzw. specjaliści od antybiotyków. Wielka sława naukowa, podobnie jak u nas nie żyjący już prof. Aleksandrowicz z Krakowa.

tak trzymac

Napisane przez Dr.Dora, 19 March 2015
Dorogije druzja... ja piszu wam iz Floridi/USA, ja zanimaju zdies i w Polsze naturalnoj (complimentarnoj) medicinoj uze 10 let. Prof. Nieumywakin is oczen interesno dla menia... ja nie doctor medicini, ja doktor of 'humanistic i wospitanije dla zdorowia", nauczaju i pomagaju ludiom wozwrotit do lepszego zdorowija i zyzni... I by oczen chotela stat ucitelnicoj Professora i otworit w Polsze "Centrum dla Naturalnoj Mediciny" c jego naukami... gde ja by mogla wstretit Prof. Nieumywakina b Europe? Gde jest jego klinika? Moje serdecznije pozdrowienija. Dr Dora Kiser Izwinite moj russkij, yze zabyla .... a i niet russkich bukwow zdes on my computer... Dear friends, I'm writing from Florida... I'm educating and supporting people here and in Poland to get back to better health with ALL natural holistic treatments ... I'm researching this field already for 10 y., writing about also for Polish magazines ... NOw I'd love to learn from Prof. Nieumywakin in person (or any by him recognized doctor naturopath) about his treatments and open in Poland a Center for Natural Medicine

życzenia

Napisane przez Krystyna, 6 September 2015
Życzę Panu Profesorowi dużo Błogosławieństwa Bożego za każdy trud w uświadamianiu zdrowia

sprobojcie wreszcie zrozumiec....

Napisane przez regina, 1 November 2015
Mam lat 70.Przeszlam ,,droge krzyzowa"chorob ktorymi moglabym,,szczodrze obdarowac"10-ro ludzi wlacznie z rakiem...medycyna konwencjonalna nie miala co mi zaoferowac...zrozumialam ze tylko ja sama moge sobie pomoc.Dzieki ksiazkom pp.Nieumywakina,Tombaka,Dabrowskiej,Gornickiej,Zieby I wielu innych uratowalam swoje zdrowie,mam sie dobrze I pozbylam sie w s z y s t k I c h(!!!) tabletek!? I tego z calego sreca zycze wszystkim,pozdrawiam serdecznie I dziekuje bardzo TYM ktorzy maja odwage odslonic nam prawde.....

gdzie kupic

Napisane przez ewa, 17 March 2016
Witam, gdzie mogę kupić ksiąki profesora Nieumywakina w języku polski? W internecie nie znalazłam pozycji np. Inna droga do zdrowia. Bardzo proszę o info.

Szukane książki

Napisane przez Józef, 18 March 2016
Pani Ewo, wystarczy wpisać w google.pl hasło Nieumywakin książki i otrzymuje Pani wszystkie pozycje książek napisanych przez tegoż autora. https://www.google.pl/search?q=Nieumywakin+ksi%C4%85%C5%BCki&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=WmPsVpfiEueD6QTTnY-ACw Wybrać z dowolnie wyświetlonej pozycji, np. http://dobreksiazki.pl/a7564-iwan-nieumywakin.htm?gclid=CLbe74iIy8sCFQso0wod_uUMPA i mamy adresy sklepów z książkami. Pozdrawiam serdecznie - Józef

stwardnienie rozsiane

Napisane przez krystyna, 16 January 2017
Szukam tej kliniki Prof.I Pawlowicza mam stwardnienie rozsiane i tylko on moze uratowac moje zycie. Chcialabym pobyc w tej klinice najlepiej okolo 2 tygodni zeby moja rownowaga doszla troche do normy. Z gory dziekuje za jakie kolwiek informacje. Z podziekowaniem Krystyna

Stwardnienie rozsiane P. Krystyna

Napisane przez Mati, 19 January 2017
Pani Krystyno, proszę sobie obejrzeć film z linku, który poniżej podaję. Życzę powrotu do prawdziwego zdrowia ! https://youtu.be/UghJFa0sOik
 

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY