Bochenia
Bochenia » Nasze Zdrowie » 2010 » Maj » Nasze zdrowie na talerzu

Nasze zdrowie na talerzu

Nasze  zdrowie na talerzu "Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem"

Współczesna świadomość w zakresie odżywiania  i dietetyki jest niestety bardzo zubożała i to zarówno w świecie medycyny jak i wśród społeczeństwa. Zbyt dużą wiarę pokładamy w medycynie konwencjonalnej. Ta niestety nie zajmuje się profilaktyką zdrowia, zapobieganiem chorobom lecz leczeniem skutków, które zwykle już są nieodwracalne.

Mimo bardzo zawansowanego stopnia współczesnej medycyny, nadal pozostajemy bezradni wobec masowo rozwijającej się plagi tzw. chorób cywilizacyjnych. Choroby serca i rak to dwa główne powody przedwczesnej śmierci mieszkańców zachodniej cywilizacji. Na trzecim miejscu są zgony z powodu błędów lekarskich i niepożądanych reakcji na leki.

Medycyna niestety wciąż obraca się wokół koncepcji “pigułki na wszystko”, a takiej na pewno nie będzie, gdyż leczenie skutków wyniszczenia organizmu jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.

Może więc warto w tym miejscu przypomnieć  uniwersalną na świecie maksymę: “Jesteś tym, co jesz.” i uświadomić sobie, że to co wkładamy do ust ma fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia. Polecam Państwu więcej informacji na te tematy w bardzo skondensowanej postaci 8 filmów, których obejrzenie jest zarówno przyjemne i kształcące.

 

dr Ewa Dąbrowska wykład cz1

dr Ewa Dąbrowska wykład cz2

dr Ewa Dąbrowska Żyć zdrowiej, odżywiając się lepiej i mądrzej Radawa cz1

dr Ewa Dąbrowska Żyć zdrowiej, odżywiając się lepiej i mądrzej Radawa cz2

dieta dr Ewy Dąbrowskiej

 

Wczasy w górach z dietą warzywno-owocową dr Ewy Dąbrowskiej


Ewa Dąbrowska
Strona Oficjalna

za internetem Józef ŁąckiKomentarze (4)

Nasze zdrowie na talerzu - szanujmy własne zdrowie

Napisane przez Asklepios, 6 May 2010
Veni, vidi, vici Faktycznie ciekawe filmy, dają szeroki pogląd na nasze zdrowie. Warto obejrzeć, by zrozumieć, że za nasze zdrowie odpowiadamy tylko i wyłącznie my sami. Jak wielkim ciężarem dla społeczeństwa jest człowiek bezmyślny, który w ogóle nie chce brać odpowiedzialności za samego siebie a wszystko chce scedować na służbę zdrowia, która i tak już jest mało wydolna i zubożona. Liczmy na siebie, zachowując właściwe zasady odżywiania i mądry higieniczny sposób życia. Patriotyzm to nie latanie na Wawel i ciągłe biadolenie lecz praca nad swoją wysoką świadomością i naszego najbliższego otoczenia. Ta wysoka świadomość to również wiedza o nas samych i własnym sposobie odżywiania, by tym samym być sprawnym i użytecznym dla swego kraju.

Nasze zdrowie na talerzu

Napisane przez Markra, 17 August 2010
uważam, ze ludzie sa oszukiwani przez auterytety, bo dominuje jeszcze pieniadz a nie prawdziwa troska o dobro ludzi! Owszem, odpowiedzilanosc kazdego z nas spoczywa za nas, ale ludzie sa tak manipulowani przez media, TV, edukacje, rzady, lekarzy, spoleczenstwo, ze czuja brak wiary w swa moc sprawcza i robia to co inni im kaza...! Swiadomosc, ze ludzie sa robieni w bambusa wokol, wiele daje, bo wtedy rozsadek kaze szukac nowych drog zycia... Swoja droga, nalogi tez maja wiele znaczenia, nie trzeba byc w 100% na diecie surowej zywnosci, by sie chronic, wystarczy by była przewazajaca kazdego dnia. Trudne jest to, zwlaszcza jak dzieci widza pelno roznych w sklepie "łakoci", a babcia robi przetwory z mąki, jak pierogi czy kopytka..., a w przedszkolach i szkolach mamy problemy by była choc wegatarianska zywnosc, nie wspominajac o weganskiej...

Gdzie te filmy???

Napisane przez bystrzak, 13 June 2015
Filmy zostały skasowane.

wykłady dr Ewy Dąbrowskiej

Napisane przez Józef, 23 June 2015
Filmy z zakresu "Nasze zdrowie na talerzu" zostały zaktualizowane w oparciu o bardzo ciekawe wykłady pani dr Ewy Dąbrowskiej. Naprawdę warto obejrzeć i posłuchać mądrych porad.
 

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY