Bochenia
Bochenia » Na Linii Czasu » 2018 » Lipiec » Niewyjaśnione zagadki historii

Niewyjaśnione zagadki historii

Niewyjaśnione zagadki historii I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem - Biblia Tysiąclecia. List Judy

linia

zdjecie

Konia z rzędem temu, kto wyjaśni tajemniczą linię łączącą ze sobą 7 klasztorów i sanktuariów związanych bezpośrednio z Archaniołem Michałem, która sięga od Irlandii aż do Izraela. Pytanie, czy to zbieg okoliczności, czy przemyślana strategia nowego Paktu Christiana powstałego na gruzach schodzącego ze sceny politycznej Paktu Romana, a może ingerencja sił Wyższych? Tych 7 sanktuariów leży od siebie w znacznej odległości, a jednak razem tworzą niemal idealną linię prostą a trzy najważniejsze miejsca – Mont Saint Michel we Francji, Sacra di San Michele w Dolinie Susa oraz sanktuarium Monte Sant’Angelo w Gargano – są w tej samej odległości od siebie.
zdjecie
Ponadto, okazuje się, że w dniu przesilenia letniego owa linia idealnie wyrównuje się z zachodzącym słońcem. Według tradycji i legend linia św. Michała Archanioła symbolizuje cios miecza, który Archanioł zadał diabłu, aby strącić go do piekła po bitwie w niebiosach między wiernymi aniołami a buntowniczymi, którzy odwrócili się od Boga i wybrali Lucyfera. Ten znak pozostawiony na kontynencie ma być  napomnieniem od samego Świętego Archanioła, który przypomina, że prawa Boskie powinny być zawsze szanowane, a wierni mają niezmiennie kontynuować życie w prawości.

Poniższa galeria przedstawia siedem kolejnych miejsc linii św. Michała Archanioła, wraz z ich krótkimi opisami:
 
zdjecie1. Skelling Michael (Skała Michała) Linia ma swój początek w Irlandii, na bezludnej wyspie, gdzie archanioł

Michał objawił się św. Patrykowi, by pomóc mu w oswobodzeniu tego kraju od demonów. Tam też pojawiło się pierwsze sanktuarium – Skellig Michael (czyli „Skała Michała”).

zdjecie2. Saint Michael’s Mount. Linia kieruje się dalej na południe i zatrzymuje w Anglii na St. Michael Mount (Górze

św. Michała), na wyspie u wybrzeży Kornwalii, która podczas odpływu stanowi jedno z kontynentem. Właśnie tu

archanioł Michał miał rozmawiać z grupą rybaków.

zdjecie3. Mont Saint Michel. Tajemnicza linia biegnie dalej do Francji, na inną słynną wyspę - Mont Saint Michel. To

również jedno z miejsc, w których objawił się archanioł Michał. Piękno samego sanktuarium oraz zatoka przy

wybrzeżu Normandii czynią wyspę jednym z najbardziej uczęszczanych przez turystów miejsc w całej Francji. Od 1979 roku sanktuarium wpisane jest także na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To miejsce od czasów Galów było
przepełnione silnym mistycyzmem. W 709 roku archanioł objawił się św. bp. Aubertowi, namawiając go, by zbudował
kościół na skale. Prace rozpoczęły się, a św. Aubert wzniósł na skalistym wzgórzu kaplicę. Dało to początek rozwoju kultu św. Michała. Następnie w to miejsce w 966 roku sprowadzono Benedyktynów, którzy mieli rozwijać i umacniać kult św. Michała.

zdjecie4. Sacra di San Michele. Około 1000 km dalej, w Val de Susa (Dolinie Susa) w Piemoncie, znajduje się czwarte

sanktuarium: Sacra di San Michele. Linia prosta łączy to święte miejsce z pozostałymi klasztorami wzniesionymi ku

czci św. Michała. Główna część opactwa powstała w roku 1000, a w trakcie kolejnych wieków sukcesywnie je rozbudowywano. Benedyktyni zbudowali również karczmę, ponieważ to święte miejsce znajdowało się na szlaku, którym pielgrzymi podążali przez Via Francigena (znaną także jako „Drogę Lombardzką).

zdjecie5. Sanktuarium św. Michała Archanioła w Gargano. Podążając kolejne tysiąc kilometrów w linii prostej, dotrzemy do Apuli na Półwyspie Gargano, gdzie z pozoru niedostępna jaskinia zamieniła się w święte miejsce – sanktuarium św. Michała Archanioła. Sanktuarium powstało ok. 490 roku, kiedy archanioł objawił się po raz pierwszy biskupowi Siponto - świętemu Lorenzo Maloriano.

zdjecie6. Klasztor na wyspie Symi. Jadąc dalej i wykraczając poza Włochy, archanioł pozostawił po sobie ślad w miejscu

szóstego sanktuarium. Tym razem w Grecji, na wyspie Symi: tam umieszczono trzymetrową statuę przedstawiającą

wizerunek świętego anioła. To jeden z największych takich posągów na świecie.

zdjecie7. Klasztor na Górze Karmel. Święta linia ma swój koniec w dzisiejszym Izraelu, w klasztorze na Górze Karmel w Hajfie. To miejsce otoczone jest kultem już od starożytności, jednak jako sanktuarium chrześcijańskie i katolickie zaczęło funkcjonować w XII wieku.

Również na terenie Anglii od Carn Les Boal w Kornwalii do Burry St Edmunds w hrabstwie Suffolk znajduje się tajemnicza linia, wzdłuż której od czasów neolitu zbudowano wiele obiektów kultu religijnego, w tym szczególnie w późniejszym czasie dużo kościołów pod wezwaniem św. Michała.

zdjecie

Jak zatem widać tajemnicze przesłania sięgają nie tylko czasów nowożytnych, rodzącego się chrześcijaństwa, ale swoim przekazem sięgają aż do neolitu. Być może nawiązują do  wielkiej wojny między Panem Enki a Enlil  opisanej w eposie mezopotamskim Enuma Elisz? Kto wie?

Józef ŁąckiKomentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY