Bochenia
Bochenia » Warto przeczytać » 2011 » Grudzień » Co oczy mówią o Twoim zdrowiu. Irydologia w praktyce – dr Bernard Jensen, dr Donald V. Bodeen

Co oczy mówią o Twoim zdrowiu. Irydologia w praktyce – dr Bernard Jensen, dr Donald V. Bodeen

Co oczy mówią o Twoim zdrowiu. Irydologia w praktyce – dr Bernard Jensen, dr Donald V. Bodeen “Światłem ciała jest oko. Jeśli tedy oko twoje jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle.

Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe ciało twoje będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!”
(Mt 6, 22-23)

linia

Czy nasze oczy mówią prawdę o nas?
 
Irydologia to nauka o tęczówce, a zwłaszcza o jej kolorze, znakach oraz zmianach związanych ze stanem zdrowia, a nawet wrodzonymi predyspozycjami do pewnych schorzeń. Wszelkie zmiany pigmentacji i struktury tęczówki mogą być sygnałem zaburzeń pracy organów wewnętrznych.

Nazwa „Irydologia” pochodzi od Iris - greckiej bogini tęczy. Znana była już w Babilonii, Egipcie i na Dalekim Wschodzie.
W komnacie Tutenchamona odnaleziono rysunki tęczówki sporządzone na metalowych płytkach, również papirusy z Gizeh mówią o irydodiagnostyce, Stosował ją Hipokrates i Paracelsus. Potem została zapomniana na wiele wieków. Dopiero w XIX w. na nowo ją "odkryto” rozpoczynając poważne badania związku pomiędzy znakami, odcieniami i strukturą tęczówki, a zdrowiem człowieka,  opierając się na zdobyczach nauk przyrodniczych. 
Dzięki wysiłkom dr. Bernarda Jensena, jednego z pierwszych amerykańskich irydologów i dietetyków, dziedzina ta została uznana przez środowiska medyczne za wartościową formę analizy zdrowia. To on  tworzył rewolucyjny skomputeryzowany program irydologiczny i wprowadził sztukę interpretacji znaków tęczówkowych w dwudziesty wiek.

irydologiaW książce autorzy w przystępny sposób przedstawiają podstawy analizy tęczówki. Do opisów załączają wiele pomocnych ilustracji i zdjęć, a także mapy irydologiczne do oglądania oczu własnych i przyjaciół.
Publikacja zawiera także wiele wskazówek i kroków podejmowanych podczas badania tęczówek. Badanie to jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne, a także możliwe do samodzielnego przeprowadzenia w domu bez specjalistycznego wyposażenia przy użyciu jedynie latarki i szkła powiększającego. Ponieważ tęczówka oka za pośrednictwem nerwów jest połączona z poszczególnymi częściami ciała to można od razu w niej zauważyć co w naszym organizmie źle funkcjonuje. Dzięki temu będziesz mógł dokonać zmian w swoim stylu życia i zapobiec wystąpieniu poważniejszych chorób.

Pamiętaj, oczy są czymś więcej niż tylko „zwierciadłem duszy” - są mapą całego ciała
.

oko1 oko2 oko3  oko4


receptoryNawet przypadkowy obserwator zauważy różnice w kolorystyce i strukturze  tęczówki u różnych osób a nawet u tej samej osoby. Oczy naprawdę ujawiniają wiele tajemnic naszego ciała i duszy. Poznajemy w nich zmysłowy urok świdrujących źrenic zakochanych, albo melancholię, smutek czy rozpacz nieszczęśnika.  Dla irydologa oko jest  narzędziem przekazu, w nim odbija się  cała informacja odnośnie stanu naszego organizmu.  

Książka „Co oczy mówią o Twoim zdrowiu.Irydologia w praktyce” to bogata informacja nie tylko o diagnozowaniu pacjenta z tęczówki oka, ale również o profilaktyce zdrowotnej, niekonwencjonalnych metodach oczyszczania organizmu i leczeniu nagromadzonych przez nas, wskutek nieumiejętnego postępowania, wszelkich chorób.

mapaKsiążka godna polecenia, może stanowić pierwszy krok w wielką życiową przygodę w kierunku odkrycia w sobie nowej pasji poznawczej służącej dla własnego dobra i dobra naszych znajomych czy  pacjentów w przypadku lekarzy, okulistów i osób parających się medycyną.


 http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższe karty po preferencyjnej cenie.

 

okoKomentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY