Bochenia
Bochenia » W kierunku mądrości » 2022 » Sierpień » Jak wyjść z Matrixa?

Jak wyjść z Matrixa?

Jak wyjść z Matrixa? Nie bolą oczy, ale niesprawiedliwość, na którą muszą patrzeć. To nie plecy bolą, boli ciężar zamartwień. Nie boli głowa, ale bolą myśli. Nie boli żołądek, ale boli to, czego dusza nie trawi.

linia

THW popkulturze Matrix oznacza system stworzony przez człowieka, który obrócił się przeciwko niemu samemu i uwięził ludzkość w fałszywej rzeczywistości.
System ten opanował człowieka i zniewolił go poprzez egoizmy decydentów kierujących się żądzą władzy, nieuczciwego bogacena się, pogardą dla innych, to system, który rujnuje porządek społeczny, moralny, gospodarczy wprowadzając ogólny chaos i niezadowolenie społeczne.

THMatrix  to również zbiorowy brak wyobraźni na zmiany. Brak poczucia, że można żyć inaczej, to bierny strach przed przyszłością, wszechobecną korupcją, wewnętrznym brakiem wiary w postęp ludzkości i w to, że może być lepiej, to również niechęć wobec tych, którzy otwarcie buntują się przeciwko światu, jaki zastali. To również, a może szczególnie ważny brak wiedzy o sobie, nawet celowe ograniczanie nowych odkryć naukowych o swoim Mikrokosmosie, który prowadzi nas do Oświecenia.
Matrix, to po prostu świat współczesnego człowieka.

Świat, który zrozumiesz po wyjściu z Matrixa

Odkryj swoją rzeczywistość poza Matrixem.
Większość ludzi podążających ścieżką duchową wie, że rzeczywistość ma dwie formy: jedną fizyczną, którą można dotknąć i która jest namacalna, a drugą metafizyczną, która wykracza poza naszą regularną percepcję zmysłową.
Możemy wyobrazić sobie świat jako podwójne lustro bez ograniczeń: z jednej strony tego lustra można zobaczyć materialny wszechświat, a z drugiej strony metafizyczną przestrzeń, która zawiera zapisy wszystkiego, co było, jest i będzie. .  Zawiera nasze sny, jasnowidzenie, intuicyjną wiedzę i wgląd w całą wiedzę naszych reinkarnacyjnych doświadczeń i zdobytych doświadczeń.
Ale główne pytanie brzmi: po której stronie tego lustra jest rzeczywistość, a czym jest po prostu odbicie?

THWiększość ludzi myśli, że fizyczna rzeczywistość jest prawdziwa, a metafizyka jest tylko jej odbiciem. Efekt lustra stwarza iluzję, że świat zewnętrzny istnieje sam i nie można go kontrolować. W rezultacie życie staje się grą, w której zasady nie są określone.
W tym artykule chcę podzielić się z Wami 10 faktami, które stają się oczywiste, gdy tylko osoba zaczyna budzić się z iluzji i rzeczywistości refleksyjnej Matrixa i rozpoczyna swoją podróż w kierunku większej rzeczywistości przyczynowej.

1. Nie ma określonego świata oddzielonego od Ciebie:


Wszystkie funkcje świata obejmują Ciebie. Są w Tobie.
W Twoim ciele zachodzą setki procesów, na które „nie zwracasz” uwagi, takich jak oddychanie, trawienie, podwyższanie lub obniżanie ciśnienia krwi, wzrost nowych komórek, oczyszczanie z toksyn itp.
Te zmiany, jeśli chcesz i potrafisz, mogą być pod Twoją kontrolą. Już sam fakt skupienia uwagi na automatycznych procesach zachodzących w Twoim ciele zmieni proces Twojego starzenia się, ponieważ z czasem zdolność naszego organizmu do koordynacji tych funkcji słabnie.
THWszystkie funkcje zwane mimowolnymi, od bicia serca i oddychania po trawienie i regulację hormonalną, można przejąć pod kontrolę. Udowodniono eksperymentalnie, że ludzie są w stanie obniżyć ciśnienie krwi lub zmniejszyć uwalnianie kwasów, które prowadzą do wrzodów dzięki sile myślenia.
Dlaczego nie wykorzystać tych umiejętności w procesie leczenia lub starzenia? Dlaczego nie zmienić starych stereotypów postrzegania na nowe?
Istnieje wiele technik, które ludzie mogą w tym celu wykorzystać, ale niestety Matrix chce, abyśmy wierzyli, że nieuleczalne i przewlekłe choroby, w tym starzenie się, są „naturalnymi procesami”, z którymi tak naprawdę nie możemy a nawet nie powinniśmy walczyć.
Dopiero gdy się obudzimy i opuścimy Matrix, zdamy sobie sprawę, że nasze zdrowie i nasza młodość to tylko kwestia osobistego wyboru.

 2. Nasze ciała składają się z energii i informacji:

Większości przeciętnych ludzi wydaje się, że nasze ciała składają się z gęstej materii, ale fizyka mówi, że każdy atom to 99,9999% pustej przestrzeni. A cząstki subatomowe, które przechodzą przez tę przestrzeń z prędkością światła, reprezentują promienie energii wibracyjnej.
Cały wszechświat, w tym nasze ciało, jest świadomą „niesubstancją”.
Pustka w każdym atomie manifestuje się w postaci niewidzialnego umysłu. Genetyka mówi, że ten umysł jest zlokalizowany w DNA. Życie pojawia się, gdy DNA tłumaczy zakodowany umysł w aktywny homologiczny RNA (kwas rybonukleinowy).
THJak wiemy, RNA przenika do komórki i przekazuje części umysłu tysiącom enzymów. A potem enzymy wykorzystują części umysłu do produkcji białek. W każdym punkcie tej sekwencji energia i informacja muszą być wymieniane między nimi, w przeciwnym razie nie będzie życia.
Z wiekiem przepływ tego umysłu zmniejsza się z kilku powodów. To związane z wiekiem zużycie byłoby nieuniknione, gdyby człowiek był stworzony tylko z materii. Ale zużycie nie wpływa na tę świadomą „nieistotność”, ta niewidzialna część nas nie podlega czasowi.
W Indiach ten przepływ umysłu nazywany jest „praną” i może być kontrolowany, zwiększany lub zmniejszany, poruszany tam i z powrotem oraz manipulowany, aby utrzymać młode i zdrowe ciało fizyczne.
Kiedy zaczynasz budzić się poza Matrixa, zdajesz sobie sprawę, że twoje ciało nie jest po prostu gęstą materią, ale ciągłą energią i wymianą informacji.

3. Jedność umysłu i ciała:
Nasz umysł może wyrażać się zarówno na poziomie myśli, jak i na poziomie molekuł.
Na przykład emocję taką jak strach można zdefiniować jako uczucie abstrakcyjne i jako namacalną cząsteczkę jednego z hormonów: „adrenaliny”. Nie ma adrenaliny bez strachu i nie ma strachu bez adrenaliny. Gdziekolwiek kierujemy nasze myśli, wiąże się to z pewnym procesem chemicznym.
THMedycyna właśnie zaczęła wykorzystywać połączenie umysł-ciało. Dobrze znane placebo w 30% przypadków daje taką samą ulgę, jak gdyby pacjent przyjmował środek np. przeciwbólowy. Placebo może być stosowane nie tylko, jako środek przeciwbólowy, ale także jako środek do obniżania ciśnienia krwi, a nawet do walki z nowotworami.
Ponieważ nieszkodliwa pigułka prowadzi do tak różnych rezultatów, należy dojść do wniosku, że jednostka umysł-ciało może wywołać dowolną reakcję biochemiczną, jeśli tylko damy jej minimum możliwości działania.
Gdybyśmy zdecydowali się wykorzystać intencję niestarzenia się, ciało zrobiłoby to całkowicie automatycznie. Ludzie generalnie czują, że w starszym wieku witalność spada, ale dzieje się tak tylko dlatego, że spodziewają się tego spadku i programują się tak, aby czuć się w ten sposób.

4. Biochemia ciała jest produktem świadomości:
THW umysłach większości ludzi dominuje opinia, że ciało jest nierozsądną maszyną. Jednak odsetek osób, które zmarły na raka i choroby serca, jest znacznie wyższy wśród tych, którzy są w ciągłym stresie psychicznym, niż wśród tych, którzy są w pokoju i harmonii.
Kiedy budzisz się poza Matrixem, zdajesz sobie sprawę, że świadomość robi znaczącą różnicę w procesie starzenia. Zdesperowany do starzenia się oznacza starzenie się jeszcze szybciej. Jesteś w wieku, w którym myślisz, że jesteś!

5. Percepcja jest zjawiskiem wyuczonym:
Różne percepcje – miłość, nienawiść, radość i wstręt – stymulują ciało w zupełnie inny sposób. Osoba przygnębiona utratą pracy przenosi ten smutek na wszystkie części ciała.
W efekcie mózg przestaje wydzielać neuroprzekaźniki, spada poziom hormonów, cykl snu zostaje przerwany, receptory neuropeptydowe na zewnętrznej powierzchni komórek ulegają zniekształceniu, płytki krwi stają się bardziej lepkie i mają tendencję do akumulacji.
Kiedy doświadczamy radości, cały nasz profil chemiczny ulega całkowitemu odwróceniu. Kiedy opuszczasz Matrix, zdajesz sobie sprawę, że cała biochemia ma miejsce w świadomości; każda komórka jest w pełni świadoma tego, co myślisz. Kiedy zrozumiesz ten fakt, znika cała iluzja, że „jesteś ofiarą okoliczności”.

6. Impulsy umysłu co sekundę nadają ciału nowe formy:
Dopóki nowe impulsy nadal napływają do mózgu, ciało może również reagować w nowy sposób. To jest sekret młodości. Nowa wiedza, nowe umiejętności, nowe sposoby patrzenia na świat przyczyniają się do rozwoju umysłu-ciała. I chociaż tak się dzieje, istnieje wyraźna naturalna tendencja do aktualizacji w każdej sekundzie.
Kiedy budzisz się poza Matrixem, zastępujesz swoje stare przekonanie, że ciało z czasem zanika, nowym przekonaniem, że w każdej chwili ciało jest odnawiane.

7. Wszyscy jesteśmy związani schematami Kosmicznego Umysłu:
THZ punktu widzenia Uniwersalnej Świadomości ludzie, rzeczy i wydarzenia, które dzieją się „gdzieś tam”, są częścią twojego ciała.
Na przykład, gdy dotkniesz płatka róży, może się wydawać, że dotykasz płatka róży w całości. Ale poza Matrycą wydaje się, że promień energii i informacji (twój palec) dotyka innego promienia energii i informacji (róża). Twój palec i przedmiot, którego dotykasz, to tylko małe pakiety informacji z nieograniczonego pola zwanego Wszechświatem.
Kiedy opuszczasz Matrix, zdajesz sobie sprawę, że świat nie jest dla Ciebie zagrożeniem, a jedynie dla twojego nieskończenie rozszerzonego ciała. Świat to TY!

8. Czas nie jest bezwzględny:
Prawdziwą podstawą wszystkich rzeczy jest wieczność. A to, co nazywamy czasem, jest w rzeczywistości wiecznością, wyrażoną ilościowo.
Czas zawsze był postrzegany jako strzała lecąca do przodu, ale złożona geometria przestrzeni kwantowej całkowicie zniszczyła ten mit.
Czas, zgodnie z jego postanowieniami, może poruszać się we wszystkich kierunkach, a nawet się zatrzymać. Dlatego tylko Twoja świadomość ograniczona przez Matrix, w którym żyjesz, tworzy ograniczenia czasowe, które odczuwasz. Dlatego ludzie, którzy mieszkają poza Matrix, nigdy nie mówią o swoim wieku lub nie dbają o ten szczegół.

9. Żyjemy w rzeczywistości, która nie podlega żadnym zmianom:
Znajomość tej rzeczywistości pozwala nam przejąć wszystkie te zmiany pod naszą kontrolą.
Obecnie jedyną fizjologią, do której ludzie mogą się stosować, jest fizjologia oparta na czasie. Jednak fakt, że czas jest powiązany ze świadomością, oznacza, że możesz wybrać zupełnie inny sposób funkcjonowania. Fizjologia nieśmiertelności daje ci wiedzę o niezmienności.
Od dzieciństwa czujemy, że jest w nas część, która nigdy się nie zmienia. Tą niezmienną częścią jest nasza Wyższa Jaźń. Z punktu widzenia pojedynczej świadomości możemy wyjaśnić świat jako strumień świadomości duchowej, dlatego naszym głównym celem jest nawiązanie bliskiej relacji z naszym Wyższym Ja.

 10. Starzenie się, choroba i śmierć:

To tylko części scenariusza Matrix, do których nie należymy.
Życie u jego źródła to kreatywność. Kiedy wchodzisz w kontakt ze swoim Wyższym Ja, wchodzisz w kontakt z kreatywnym rdzeniem. Zgodnie z paradygmatem Matrix, DNA kontroluje życie. Zgodnie z prawami spoza paradygmatu Matrixa, kontrola nad życiem należy do świadomości.
Ludzie stają się ofiarami starzenia się, chorób i śmierci z powodu braków w samowiedzy.
Utrata świadomości to utrata umysłu; utrata umysłu to utrata kontroli nad końcowym produktem umysłu: ciałem.

Matrix to ogromna siła trzymająca nas w swoich szponach. Opuszczenie go to wielka odwaga wręcz rewolucja w człowieku, to wyższy poziom świadomości.  Jak trudno pozbyć się tzw. mechanizmów kompulsywnych , o których pisał wcześniej E. Fromm. Człowiek na niskim poziomie rozwoju potrzebuje jeszcze silnego przywódcy, często masochisty, by nim sterował, rządził a sam staje się niczym automat spokojnie podążając za tłumem, bez żadnych sprzeciwów. W jego umyśle nigdy nie zrodzi się myśl o postępie, własnym rozwoju, zarówno na planie materialnym, nie mówiąc o rozwoju duchowym, gdyż jego światopogląd jest z góry ustalony i nie podlega zmianom.  
Wybór należy do nas, czy chcemy żyć w Piekle Matriksa czy w Raju Edenu?

Opracował Józef ŁąckiKomentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY