Bochenia
Bochenia » Świat od Wewnątrz » 2020 » Listopad » Przełamanie ograniczeń naszego ciała

Przełamanie ograniczeń naszego ciała

Przełamanie ograniczeń naszego ciała Wzniosłe emocje, takie jak miłość, radość, wdzięczność, inspiracja, współczucie, mogą sygnalizować genom produkcję zdrowych białek, które wpływają na strukturę i funkcje ciała – dr Joe Dispenza

linia

Chyba nie ma człowieka, który by nie stawiał sobie pytania, jak stać się szczęśliwym w swym życiu i czego powinien się nauczyć by spełnić to życzenie. Na te pytania próbowali odpowiedzieć zarówno filozofowie, jak i mistycy przeszłości i badacze teraźniejszości. Każdy, kto naprawdę osiągnął ten ostateczny stan umysłu i ducha, próbował własnymi słowami opisać  go, by dzieląc się swym szczęściem wskazać również innym drogi  ku niemu.

Mistycy - Osho, Budda, Mahavira, Milarepa i inni - rozmawiali o zjednoczeniu z Bogiem, nirwanie, medytacji i zen. Zachodni psychologowie odkryli, że ludzie mają podświadomość. Chemicy i biolodzy uważają, że za szczęście odpowiedzialne są endomorfiny, serotonina i dopamina. Wielkim odkryciem był hormon szczęścia DMT zwana też Molekułą Duszy (dimetylotryptamina ) Ta psychodeliczna substancja stosowana przez szamanów w ayahuasce wprowadza w świat ciekawych różnorakich psychicznych doznań, ale jest tylko chwilowym przeżyciem, nie zawsze wskazanym i bezpiecznym.  Einstein ujawnił nam fizykę kwantową, która zbliżyła ludzkość do szczęścia o kolejny duży krok naprzód.

zdjecieNajwiększy jednak krok do naukowo umotywowanej drogi do szczęścia poczynił wybitny naukowiec: fizyk, chiropraktyk, neurolog, chemik funkcji mózgu, specjalista biologii komórek pamięci i starzenia się, wspaniały uniwersytecki wykładowca i nauczyciel - Joe Dispenza.
Ten wielki erudyta i zarazem mistrz duchowy łączący  wiele działów wiedzy, otrzymanej od najmądrzejszych ludzi przeszłości i teraźniejszości i łączy ją z własną wiedzą i  transcendentnymi doświadczeniami,  zadziwiając obecnie świat nowym spojrzeniem na człowieka. Jest nieprawdopodobnie skutecznym w praktycznym rozwiązaniu ludzkich problemów, dając temu wyraz niemal każdego dnia na swoich wykładach, seminariach i wspólnych medytacjach.

W sposób prosty i zrozumiały wyjaśnia, chyba dotychczas największe tajemnice ludzkiego potencjału, możliwości  jakim jeszcze człowiek nie dawał dotychczas wiary. Stawia pytania - „Kim jest naprawdę człowiek i po co żyje” i równocześnie daje odpowiedź do której przygotowywał się przez całe życie. Jest to odpowiedź poparta  logicznymi dowodami naukowymi, ale jednocześnie jasna, zrozumiała i  bardzo optymistyczna w swoim dalekosiężnym przekazie.

zdjecieNa jego wykładach, niejednokrotnie gromadzi do 2000 słuchaczy i dochodzi do nieprawdopodobnej przemiany ludzkiej świadomości, głębokich przeżyć i odkryć duchowych a nierzadko spontanicznych uzdrowień. W 32 krajach tysiące ludzi czeka zapisanych w kolejkach na przekaz niezwykłej wiedzy i owoców wspólnych medytacji z geniuszem ducha i intelektu, by zmienić swoje dotychczasowe życie. Przekonuje ich jakimi potężnymi są istotami o  niemal boskim potencjale, zdolni do przemiany nie tylko siebie, ale również otoczenia wokół siebie. Dowodów nie trzeba daleko szukać, gdyż są widoczne u wielu. Guzy znikają, ustają problemy z dolegliwością takich chorób jak Parkinsona, SM, ślepi odzyskują wzrok, znikają uciążliwe i długotrwałe bóle, a dla bardziej dociekliwych na miejscu pobierane przed wykładem próbki krwi czy tkanek chorych narządów pokazują wyraźne zmiany po dłuższej medytacji w grupie.

zdjecieTe zewnętrzne znaki samoistnych uzdrowień czy pozytywne wyniki badań, dr Joe Dispenza tłumaczy jako skutek wyciszenia naszych zmysłów, emocji i chaosu myśli i wejścia w Pole Kwantowe. Dwie nasze, dotychczas spolaryzowane półkule mózgowe, łączą się ze sobą tworząc jedność typu In i Yang a wówczas dochodzi do procesu samouzdrowienia. Oczywiście taka skrótowa informacja nie uwzględnia setek szczegółów, które autor dokładnie, punkt po punkcie wyjaśnia we wspaniałych książkach: Twoje Nadprzyrodzone Zdolności, Wymień umysł na lepszy model czy Medytacja. Jak zerwać z nawykami bycia sobą.

Osobiście dla mnie te książki były zakończeniem bardzo długiego etapu przemyśleń  o życiu, samokontroli i obserwacji umysłu. Odkąd poważniej zastanawiałem się  czy w człowieku jest możliwy tak daleki krok w penetracji swojego wnętrza i pokonania nałożonego nań tabu, nie dowierzałem w to, by nauka mogła sięgnąć tak daleko.
A jednak dr Joe Dispenza potwierdza, że tak! Człowiek to o wiele więcej, niż sobie dotychczas wyobrażaliśmy. A nasza siła i możliwości są potencjalnie nieograniczone, czekają na nasze włączenie się w proces jaki proponuje Dispenza.

Jego holistyczny pogląd  na temat wszechświata i człowieka to nie tylko wydumana filozofia, ale wielki eksperyment naukowy, który może odmienić losy świata, jeżeli ludzkość przekroczy barierę starych skostniałych paradygmatów, przestarzałych i zdezaktualizowanych teorii naukowych i dogmatycznych wierzeń religijnych. Wiedziałem, że jestem nie tylko „ciałem”, ale kimś innym i przez całe życie szukałem odpowiedzi na pytanie – Kim naprawdę jestem?  Szukając odpowiedzi w nauce i w religiach świata zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę nic nie odpowiada moim wierzeniom i odczuciom świata i nie daje satysfakcjonującego  zrozumienia, kim naprawdę jest człowiek.  

I wreszcie bliższe zapoznanie się z nauką i światopoglądem dr  Dispenzy dało mi pewien wewnętrzny komfort odnalezienia podobnej wizji wszechświata, Pola Kwantowego i integralnie związanego z nimi  wielowymiarowego człowieka. To proste: jesteśmy wszechświatem, jesteśmy częścią Absolutnego Umysłu a to zarazem wielkie zobowiązanie i odpowiedzialność za własne, niepowtarzalne życie. W świetle nauk dr Dispenzy jakże znajomo brzmią słowa Jezusa zapisane w Ewangelii św. Tomasza - Bogami jesteście i większe znaki czynić będziecie w imię Moje.

 

Józef ŁąckiKomentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY