Bochenia
Bochenia » Świat od Wewnątrz » 2019 » Sierpień » Nikt i nic nie jest samotną wyspą

Nikt i nic nie jest samotną wyspą

Nikt i nic nie jest samotną wyspą Ignorancja nie jest niewinnością. Jest grzechem - R. Browning

linia

Śledząc historię nauki można być pewnym, że nigdy dotąd odkrycia nauki nie podlegały tak gwałtownej akceleracji jak w ostatnich latach. Aby nadążyć, choćby w małym ułamku ze zrozumieniem tak fundamentalnych nowych odkryć dla współczesnego widzenia świata i popularyzacji ich fenomenów, to ciężka, permanentna praca odkrywcy.

fotoTak sobie myślę, że to nawet jest nasz obowiązek, podnoszenie nie tylko własnej Świadomości, ale również pewna odpowiedzialność za jej poszerzanie i poziom wśród naszych bliskich, wszak dowiadujemy się, że świat jest holonomiczny tzn. całościowy (gr. holos – całość). Uniwersum zawarte jest w każdej jej nawet najmniejszej części. Tą częścią Uniwersum jest również każdy z nas, ba każda jego najmniejsza cząstka ciała, komórka,  aktualna świadomość, nasze myśli, emocje, doświadczenia itp.
 
Jako jednostki mamy wrażenie, i prawidłowo, że widzimy pojedyncze, oddzielone od siebie niezależne osoby, niewiele mające z nami czy  ze sobą wspólnego, przedmioty czy świat przyrody zupełnie oddzielony od nas. Tymczasem wszyscy i wszystko stanowi zintegrowaną całość. Jeśli pojmiemy naturę tego, kim jesteśmy, to zrozumiemy, że każdy z nas jest tak naprawdę społecznością około 50 trylionów żywych komórek. A każda komórka jest żywą osobą, czującym bytem, który ma swoje własne życie i  oddziałuje wzajemnie nie tylko z sąsiedztwem innych komórek w naturze swojej społeczności, ale również wchodzi w interakcje z całą otaczającą nas rzeczywistością.

Ta maleńka komórka jest autentycznie samodzielnym holonem. Jej DNA zawiera cały genom ludzki z 23 parami chromosomów z 35 tyś. genów decydujących o naszych cechach, choć nie tylko. Ich upakowanie jest przykładem cudu fraktali. W tej mikroskopijnej cząstce każdego jądra komórkowego ścieśnione niemal do punktu, zwinięte są w spiralę podwójne helisy chromosomów wraz z całą zawartością genów.

Teoretycznie rozciągając spiralę helis, tylko jednej komórki, uzyskalibyśmy nić długości 182,88 cm. Łącząc nici DNA wszystkich komórek tylko jednego człowieka, uzyskalibyśmy nić, którą  opasalibyśmy Ziemię foto5 milionów razy. Komentarz zbędny!

Tym cudownym mechanizmem naszego genotypu zarządza nasz najwspanialej zorganizowany komputer - Mózg. Poprzez myśli, uczucia wpływa na nasze DNA, które zależnie od stanów emocji może być wyluzowane, aktywne lub skompresowane jakby w bólu i kompleksie swojej egzystencji.

Te stany z kolei decydują o naszym zdrowiu a nawet wpływają na DNA naszych domowników i aż strach powiedzieć, ale nawet całej społeczności.

 Staje się to istotne w momencie, gdy zrozumiemy, że zdrowie jest wtedy, gdy w tej społeczności panuje harmonia, a choroba rozwija się wtedy, gdy pojawia się dysharmonia, która dąży do zakłócenia relacji w społeczności tych najbliższych sąsiedztw komórek i nawet tych bardzo dalekich od nas, gdyż wszystko wzajemnie jest ze sobą powiązane w szalonym „tańcu” hologramu.

fotoNie trzeba być mędrcem, by zrozumieć,  jak wielki wpływ mamy na nasze własne zdrowie, życie czy nawet na zdrowie całego otoczenia. By kogoś zabić, zniszczyć, czy nawet sparaliżować jego emocje, nie musimy używać różnych wyszukanych broni, lecz swoim złym nastawieniem, gniewem i nienawiścią czy pogardą wpływać na czyjeś zdrowie, samopoczucie, nawet nie będąc w pełni tego świadomi z braku znajomości praw natury.

Niestety, brak tej WIEDZY  nie zwalnia nas od odpowiedzialności za konsekwencje naszej ignorancji. Wszystko wskazuje na to, że świat jaki budujemy w swym najbliższym i dalszym otoczeniu zależy w dużym stopniu od naszej świadomościi, świadomości naszych najbliższych i dalszego naszego otoczenia. Ta wypadkowa świadomość wpisana w holograficzny taniec życia stanowi równocześnie rozprzestrzeniające sie we wszechświecie Pole Morfogenetyczne będące potencjałem nieskończonych możliwości wyborów dla naszych towarzyszy życia. Do tego Pola wnosimy życiową schedę szeroko pojętej wiedzy jak również korzystamy z doświadczeń innych we wciąż trwającej ewolucji całego wszechświata.

Już starożytni mędrcy, jogini, mentorzy twierdzili, że celem i sensem naszej egzystencji jest rozwój świadomości. Świadomości par excellence, czyli nie tylko, choć bardzo ważnej, wiedzy naukowej zdobytej z książek, ale również wiedzy naszych bogatych życiowych doświadczeń, głębokich przemyśleń, naszych postępów w rozwoju tolerancji, miłości, życiowego entuzjazmu itp.

Najważniejsza zatem w naszym życiu jest Świadomość, Świadomość, Świadomość – Świadomość ponad wszystko! 

Józef ŁąckiKomentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY