Bochenia
Bochenia » Świat od Wewnątrz » 2019 » Czerwiec » Prawa kosmicznej sprawiedliwości.

Prawa kosmicznej sprawiedliwości.

Prawa kosmicznej sprawiedliwości. Nie osądzaj każdego dnia po owocach, jakie zbierasz, lecz po nasionach jakie siejesz

linia

Pytanie o karmę jest bardzo skomplikowane, ale również z punktu widzenia sensu życia chyba najważniejsze, stąd powinniśmy o nim wiedzieć jak najwięcej, by zrozumieć pewne aspekty tego podstawowego prawa kosmicznej sprawiedliwości.
Z pewnością każdy z nas nie raz zadał pytanie: jakie są przyczyny nieszczęść człowieka? Dlaczego tyle cierpienia? Dlaczego los jest tak bezwzględny dla dobrych ludzi? Dlaczego ktoś jest bogaty, zdrowy, piękny, inteligentny, szczęśliwy, a ktoś jest słaby od urodzenia, biedny, pechowy? Wszystkie te „dlaczego” pochodzą z nieznajomości Podstawowych Kosmicznych Praw Życia, panujących w przyrodzie i które, będąc niepokojone, przynoszą człowiekowi cierpienie.
Istnieje wiele takich praw: prawo hierarchii, prawo wolnej woli, prawo równowagi, prawo reinkarnacji, prawo karmy itp. Ale prawo karmy odgrywa główną rolę w życiu i ewolucji zarówno całego kosmosu, jak i jednostki.
 T zdjecieo jest prawo związków przyczynowo-skutkowych między działaniami a ich konsekwencjami. Nazywa się prawem sprawiedliwości kosmicznej, prawem odpowiedzialności, prawem kary. Karma polega na tym, że w prostym znaczeniu oznacza los człowieka, ale w pojęciu losu jest coś ślepego, śmiertelnego, przypadkowego, bez powodu, podczas gdy pojęcie prawa karmy zawiera mądrość systemu, który można badać i stosować w życiu każdego dnia.
Prawo nie jest istotą. Prawo jest ślepe i niezmienne, nie ma serca ani zmysłów. Nie można go przekupić, oszukiwać, nie kieruje się litością, nie da się ubłagać, nie da się ukryć przed nim, daje każdemu zgodnie z jego czynami nieuniknionymi: dla dobra, zła, dla cierpienia. Jej istota wyraża się w słowach Jezusa:  Zbierasz to, co zasiałeś. Co oznacza słowo „karma?
Słowo „karma” u starożytnych mędrców Wschodu oznaczało działanie, a to sugeruje, że ludzie wiedzieli o prawie karmy od niepamiętnych czasów. Słowo „Karma” ze swoim dźwiękiem przypomina słowo „Kara”, a w rzeczywistości po negatywnym działaniu kary rodzi się nadzieja na  pozytywną - łaskę. Prawa Karmy mówią: Nie ma fenomenu bez przyczyny i jaki jest powód, tak samo jest z konsekwencją.
Jako przykład manifestacji prawa karmy może posłużyć ukryta historia A.Haydoka, która została zapisana na podstawie słów starego uralskiego wieśniaka, który był świadkiem przypadku ze swoim bratem.

Manifestacja prawa karmy

Stało się to w rejonie Wołgi. Bracia i ich rodziny mieszkali w pobliżu siebie. Kiedyś latem, kiedy pszenica rosła jeszcze w polu, brat narratora, młody i zdrowy, pasjonat rolnictwa zaprzęgnął  ogiery w uprzęż chcąc wyjechać w pole. Ogier pełen temperamentu stagnował - nie był zaprzężony przez długi czas. Było wielkie ryzyko wyjazdu. Dzieci zaczęły prosić ojca o zabranie ich ze sobą. Matka wyczuwając niebezpieczeństwo swoim sercem, zaczęła się sprzeciwiać: Nie pozwolę dzieciom - mówiła, gdyż niebezpieczne jest powożenie dzieci naszymi ogierami! .
Zobacz, jak tańczą, jak cwałują.  Tym razem mąż odprawił swoją żonę: Nic się nie stanie! Dzieci, do mnie! Dzieci tego potrzebują. Brat też nie przekonał go, by nie zabierał ze sobą dzieci, bo wydawał się być nieustępliwy, stał się uparty i zły.
I opuścili podwórze. Ojciec puścił napięte lejce i gwałtownie podciął ogiera. Długo nie wracali, aż  godzinę później ojciec wrócił do domu ani żywy, ani martwy, niosąc okaleczone zwłoki swoich dzieci.
Jak się okazało, konie zobaczyły klacze na drodze i nie pomogły silne lejce w rękach ojca. Konie wywróciły wóz, dzieci wypadły i zostały staranowane przez rozpędzony wóz. Śmierć dzieci pociągnęła za sobą zrozpaczoną matkę, która z żalu wkrótce zmarła. a kilka miesięcy później zmarł również ojciec.
zdjeciePo skończeniu tej opowieści stary człowiek zapytał pisarza: powiedz mi, dlaczego to nieszczęście spotkało uczciwego człowieka, który nikomu nie zrobił nic złego? Gdzie jest sprawiedliwość, jeśli istnieje?
Należy zauważyć, że A.Haydock miał zdolność wglądu, a odpowiedź przyszła do niego przez wizję. Przeniknięty współczuciem i miłością do nieszczęsnego starca, którego świadomość przeniosła go w czasy młodości, pisarz wszedł w rytm doświadczeń starego człowieka i zamykając oczy ujrzał scenę ze średniowiecza, która nawiązywała do czasów najazdów krzyżackich na ziemie rosyjskie, litewskie lub inflanckie.
W szarym zmierzchu zimowego świtu widoczne były płonące pozostałości wioski, która właśnie została zaatakowana. Jeźdźcy i żołnierze piechoty z podniesionymi przyłbicami, przykutymi do zbroi, biegli po pożarze, wypędzając bydło, niosąc łup.

Wśród konnych rycerzy, brodaty wojownik wyróżniał się ogromnym wzrostem, prawdopodobnie głównym wśród rabusiów. „Gdzie jeździli nasi jeńcy?” Zapytał swojego sługę. - Wszystko jest tutaj, panie - odparł służący, wskazując na małą grupę pozbawionych środków do życia kobiet. Jeden z nich ściskał swoje dzieci. To rozgniewało imbirowego rycerza i wydał rozkaz, by rzucić dzieci pod nogi ogiera. Pomimo modlitwy i szlochu matki, dwie małe istoty błysnęły w powietrzu i upadły przed zadem ogiera. W następnej chwili rycerz przesunął lejce i koń ruszył do przodu, a za nim kilkanaście innych jeźdźców przejechało przez ciała dzieci. Pisarz nie opowiadał rozmówcy o swojej wizji, ale współczujący brakowi wiedzy starego człowieka powiedział: Wszystko to dlatego, pisarz, który zna Prawa Życia, „że wszyscy jesteśmy obarczeni jakimiś winami, ale obrachunek nie oszczędza nikogo od starych długów”.

Oczywiście pojawia się pytanie: dlaczego człowiek nie pamięta swoich poprzednich wcieleń? Tutaj bierze udział inne kosmiczne prawo ewolucji, prawo współczucia i miłosierdzia. Ktoś w poprzednim życiu mógł być katem, złoczyńcą, który zabił wiele ludzkich istnień, a wiedząc, że to może doprowadzić go do rozpaczy, złamać psychikę i na długo opóźnić jego ewolucję. Ktoś, przeciwnie, w przeszłości zajmował wysoką pozycję, być może był królem, wybitnym przywódcą wojskowym itp., a osoba może stać się dumna z takiej wiedzy, takich jak próżność, ambicja, duma mogą się w nim rozwijać, co ostatecznie będzie mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne osoby i opóźni jego rozwój duchowy. Z tego powodu, przy obecnym niskim poziomie świadomości, osoba jest pozbawiona możliwości poznania swoich poprzednich wcieleń i zapamiętania ról, które w nich grał. Jednak w życiu każdej osoby przyjdzie taki dzień, w którym będzie mógł zajrzeć w swoje przeszłe życia. Do tego czasu możemy słabo oceniać naszą przeszłość przez nasze obecne życie, które jest bezpośrednim wynikiem naszych dobrych lub złych uczynków. Oddzielne epizody z naszych poprzednich wcieleń mogą być czasami widoczne w snach, ale w większości pozostają nierozpoznane.

zdjecieA jednak w obecnym życiu przejawy Prawa Karmy są tak częste i oczywiste, że każdy, kto jest otwarty na poszukiwania prawdy, łatwo to zobaczy. Gdy zły człowiek np. wysłał strzały nienawiści do swego bliźniego, a on pozostał spokojny  i nie wpuścił ich w swoją aurę, to ta zła energia odbijając się bumerangiem wraca do do niego i w konsekwencji zaburza jego energię powodując odpowiednią chorobę lub jakieś kłopoty w jego życiu. Dlatego prawo karmy nazywane jest również prawem wstecznych wpływów lub prawem odpowiedzialności, ponieważ osoba sama odpowiada za swoje działania. Oto kolejny przykład: złodziej ukradł pieniądze, został złapany i poniósł ciężką karę. To jest akt prawa karmy w rażącej formie jego manifestacji.

Niektórzy mogą zauważyć, że sprytny złodziej może wymknąć się spod karzącej ręki prawa. Tak, może ukryć się przed prawem stanowym, ale nie ukryje się przed Kosmicznym Prawem Sprawiedliwości, prędzej czy później wyprzedzi go, zadając okrutny, ale zasłużony cios losu z taką samą siłą cierpienia, jaką wyrządził innym. Całe pytanie jest w momencie manifestacji konsekwencji popełnionego działania. Faktem jest, że manifestacja prawa karmy jest kosmiczną reakcją na ludzkie działania, która wymaga pewnego czasu na utworzenie efektu. Organizm Kosmosu jest niezwykle wrażliwy, harmonijny i wrażliwie reaguje na każdy wpływ z części ludzkiej wolnej woli. Niewielka przyczyna, nieco zakłócająca harmonię, ujawnia swoje skutki w krótkim czasie, podczas gdy dla manifestacji skutków znacząco zaburzonej równowagi potrzebne są stulecia. W wyniku tego, wchodząc na czyjąś stopę, można teraz uzyskać zły wygląd lub niepochlebną uwagę. Ale często ludzie wykonują czynności, które wymagają dłuższego okresu, aby zidentyfikować konsekwencje wykraczające poza życie jednej osoby.

Wszechświat jest wielką całością działania, która podlega prawu absolutnej Kosmicznej Sprawiedliwości. A aktywność każdej pojedynczej jednostki, która tworzy kosmiczny organizm, niezależnie od tego, czy jest to gwiazda, planeta czy człowiek, musi być całkowicie zgodna z Wielkim Planem Ewolucji. Błędy nie są dozwolone. Każda porażka nieuchronnie prowadzi do zakłócenia harmonii, która może objawiać się zewnętrznie w chorobach, katastrofach, globalnych,  lub uniwersalnych kataklizmach, ponieważ wszystko na świecie jest ze sobą powiązane. Aby nie stać się współwinnym niszczenia planety, każda osoba musi wiedzieć, że jego działalność nie powinna służyć egoistycznym celom, ale Zjednoczonemu Planowi Ewolucji. Człowiek jest myślicielem i ma prawo wybrać ścieżkę: pójść albo zgodnie ze światowym planem ewolucyjnego rozwoju, duchowo ewoluując, by później stać się świadomym współpracownikiem Kosmosu, albo degradować się i zostać zniszczonym jako nieudane stworzenie sił Kosmicznych. Przejście na wyższy poziom jest możliwe tylko poprzez rozwijanie bezinteresowności i koordynowanie własnej aktywności z Wyższą Wolą, tj. życia według wzoru: Bądź wola Twoja, nie moja. Ta formuła, z brakiem wiedzy o ukrytej naturze człowieka i Wszechświata, pomaga uniknąć wielu błędów. Jezus Chrystus, przemawiając do nas wszystkich, powiedział: Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje!

Jeśli ktoś popełnia błędy, gubi się w drodze z powodu swojej niewiedzy, to Wielkie Prawo Kosmicznej Sprawiedliwości - Prawo Karmy pomaga mu poprawić błąd i powrócić na właściwą ścieżkę. Prawo karmy jest wiodącą siłą ewolucji. Wielki pomocnik człowieka Karma, działający na rzecz ewolucji  jest surową Łaską. Każde działanie, które utrudnia ewolucję, ogranicza żyjącą istotę w jej rozwoju, jest złe i odwrotnie, każde działanie, które pomaga żywej istocie odkryć jej duchowość, jej boską istotę, jest dobre. Każde zło jest pogwałceniem harmonii kosmicznego organizmu, dlatego prawo Kosmicznej  Sprawiedliwości wymaga, aby nawet najmniejsze zło wyrządzone przez człowieka, nawet najmniejszej istocie było wygaszone.

Rozpoznanie prawa karmy

W oparciu o powyższe można podać definicję karmy. Karma jest siłą ewolucyjną. Jej celem jest skierowanie człowieka na ścieżkę ewolucji, szkolenie w pełnej harmonii z Kosmicznymi Prawami, ponieważ tylko w pełnej harmonii z Prawami Kosmosu osoba staje się dobrym twórcą zarówno własnego przeznaczenia, jak i przeznaczenia planety. Dopóki ktoś nie zrozumie całej wielkości swego pochodzenia, że jest nieśmiertelną cząstką Boskiego Ja,  zawsze zmieniającą się formą i nie jest świadomy swojej odpowiedzialności i że nie ma nikogo, kto mógłby mu wybaczyć za jego grzechy lub dać to, na co zasługuje on sam jest twórcą przyczyn i skutków, siewcą i żniwiarzem wszystkiego, co stworzył, do tego czasu osoba ta będzie twórcą i zastąpi szaleństwo zbrodni i zepsucia, które zagraża planecie naszą straszliwą śmiercią ”(Listy E. Roerich, t. I, 12.09.34 ). Na tej podstawie możemy stwierdzić, że uznanie Prawa karmy jest niezbędną koniecznością. Karma realizuje cel wszechstronnego, harmonijnego rozwoju Indywidualności i dlatego w każdej inkarnacji stawia osobę w takich warunkach, w których rozwija się i wzmacnia pewna zdolność lub jakość duszy. Na przykład: jeśli osoba nie ma wystarczającej odwagi, musi rozwinąć odwagę. Dobra jakość powinna rosnąć i być ustalona, chociażby to trwało kilka inkarnacji. Można zatem powiedzieć, że karma jest szkołą życia, lekcja nieprzerobiona powtarza się w następnym życiu, dopóki nie zostanie w pełni zasymilowana.

A jednak, ze wszystkich rodzajów karmy, indywidualna karma jest podstawowa, decydująca, ponieważ wpływa zarówno na pokolenie, jak i na odkupienie wszystkich innych rodzajów karmy. Prawo karmy uczy, że wszystko, co dzieje się z człowiekiem podczas jego ziemskiego życia, jest rezultatem doskonałości w poprzednich egzystencjach, jest przywróceniem jego równowagi lub sprawiedliwości. W każdym nowym wcieleniu cały strumień karmy, który popełniliśmy, spada na nas, niemniej jednak nie cały jego zapas, pod którego ciężarem nie powstaniemy. Wybrana jest część długów karmicznych, którą każdy jest w stanie spłacić. To pokazuje współczucie dla nas, Mistrzów Karmy, naszych duchowych przywódców kosmicznych, którzy prowadzą nas do nowej inkarnacji. Biorą pod uwagę nasze skłonności, nasze zdolności, stwarzaj warunki, w których dzięki napięciu i dobrej woli będziemy w stanie opanować nasz obowiązek: spłacać długi, zdobywać nowe doświadczenia, poruszać się duchowo wyżej, stać się lepszymi, bardziej czystymi, jaśniejszymi. Dlatego mówi się, że nieznośne próby się nie zdarzają.

Karmiczne więzi

Ponieważ człowiek żyje równocześnie w trzech światach: w świecie fizycznym - przez swoje mechaniczne działania, w świecie astralnym - przez uczucia i pragnienia, a w świecie mentalnym - przez myśli, tworzy łańcuch przyczyn i skutków dla każdego z tych planów. Okazuje się to złożonym splotem połączeń karmicznych.
Istnieją trzy kategorie sił tkwiących we wzorach naszej karmy, wiążących węzły karmiczne z innymi ludźmi i określających naszą przyszłość. To są nasze pragnienia, działania i myśli wyrażone słowami i czynami.
Pragnienia generują pasje: przyciągają nas do obiektów świata zewnętrznego; zawsze wabią osobę do środowiska, w którym pragnienia są w stanie osiągnąć satysfakcję. Określają miejsce urodzenia osoby, rodziny i matki, której krew da odpowiedni materiał do ukształtowania fizycznej powłoki najbardziej odpowiedniej do zadowalającego pragnienia: albo gruby fizyczny plan materialny, wiążący ducha z Ziemią, albo duchowy, wzniosły, przyciągający duszę do nieba. Pragnienia mają wpływ na wybór przyjaciół i wrogów, z którymi będziemy związani w nowym wcieleniu. Pragnienia rodzą się z uczuć i jeśli takie uczucia pojawiają się między ludźmi, łączą one karmiczne połączenie. Szczególnie silne więzi, tkane przez pragnienia i uczucia miłości i nienawiści. Określają dla nas przyszłych wrogów lub przyjaciół, którzy, gdy się spotkamy, będziemy mogli rozpoznać po nagłym i jasnym błysku współczucia lub niechęci. Nie mniej niż połowa wszystkich ziemskich spotkań ma miejsce w poprzednich wcieleniach. Ale rzadko osoba jest świadoma takich spotkań.

Całe grupy ucieleśnionych ludzi, którzy wcześniej mieszkali w jednej miejscowości, mogą ponownie znaleźć się w tej samej miejscowości. Niektórzy będą przyciągać ją uczuciem przywiązania do miejsca zamieszkania, inni będą przyciągani tutaj przez pragnienie kontynuowania pracy, która nie została ukończona w poprzednim wcieleniu - dlatego byli pracownicy - lekarze, naukowcy ... są często spotykani ... Niektórzy będą się spieszyć, aby zemścić się na swoim wrogu itp. Magnes wrogości jest bardzo silny, a ścieżka wrogości nie jest użyteczna.

zdjecieWrogowie chcą wkrótce wrócić na Ziemię, aby dokończyć swoje ponure intencje ... Są bardzo natrętni w swoich zamiarach i wiedzą, jak znaleźć byłych przeciwników. Starają się nawet inkarnować w pokrewnych rodzinach, aby lepiej wyprzedzić swoją ofiarę .
Kwestia bliskiej postawy jest bardzo złożona. Bliskość rodzinnej krwi zmusza do dzielenia i dźwigania ciężaru, którym obciążeni są wszyscy członkowie rodziny, a karma wrogich aur jest szczególnie ciężka. Byli wrogowie, wcieleni w jedną rodzinę, często są obciążeni niedoskonałościami i wrogością. W bliskim kręgu rodzinnym szczególnie trudno jest uchronić się przed pogarszającymi się psychicznymi wpływami obcej sobie aury, zwłaszcza gdy towarzyszą jej różne emocje. Czasami presja aury innych ludzi w rodzinie jest tak duża, że gdy ktoś z rodziny wyjeżdża gdzieś na jakiś czas, wtedy powietrze wydaje się być czystsze, a dusza odczuwa niezwykłą lekkość i poczucie wolności. Karma czasami sprawia, że ludzie żyją przez długi czas w pobliżu takich ciężkich jednostek, które zaciemniają ich życie i wywierają nacisk na ich świadomość, i tylko Karma jest również uwolniona od takich ludzi. Drugą kategorią sił tworzących naszą karmę są nasze działania. Jeśli w poprzednich wcieleniach nasze działania spowodowały cierpienie ludzi wokół nas, w przyszłości doświadczymy nie mniej cierpienia i odwrotnie, jeśli przyczynimy się do poprawy dobrobytu innych, karmiczny rachunek zapłaci nam za nasze błogosławieństwo z dobrymi warunkami dla przyszłego życia śmiertelnika. Ale to, czy dana osoba w tych dobrych warunkach będzie zadowolona, szczęśliwa czy ponura i niezadowolona - będzie zależała nie od samego czynu, ale od motywu czynu, który zapewnił jej godne zewnętrzne warunki życia. Motyw aktu charakteryzuje cechy duchowe osoby i określa cel doskonałego lub innego aktu. Na przykład: osoba może siać pole pszenicy, aby sprzedać plon, zarabiać pieniądze na realizację złych zamiarów, załóżmy, aby założyć firmę zbrojeniową; albo można to osiągnąć szlachetnym celem: nakarmić głodne sieroty, zbudować szkołę lub szpital z pieniędzmi zarobionymi na sprzedaży zboża, i znowu, nie dla ambicji i chwały, ale po prostu ze względu na współczucie i miłosierdzie dla nieszczęśliwych i pragnienie zapalania światła wiedzy dla dobra ludzkości.

Pierwszy przypadek to akt (+), a motywem jest (-), z negatywnym motywem aktu, w przyszłości osoba ta może uzyskać dobre zewnętrzne warunki życia, ale nie więcej. Nie będzie miał duchowej radości i satysfakcji z życia i dobrobytu.
Drugi przypadek to akt (+), a motywem (+) jest człowiek kierowany szlachetnymi impulsami duszy, otrzyma nie tylko dobre warunki, ale także duchową łaskę, która może być wyrażona w doborze dobrych przyjaciół, w sukcesie zawodowym, w talentach, w przyspieszonym duchowym samodoskonaleniu i tak dalej Nie ma nic bardziej odpowiedzialnego niż myśli człowieka, ponieważ żadna siła nie jest tak łatwo przekazywana i nie łączy nas z innymi stworzeniami i rzeczami, jak nasze myśli. Myśl jest materialna, jest najcieńszą, mentalną energią-materią, szybszą niż światło i elektryczność, jest natychmiast przenoszona z jednej osoby na drugą, trzecią itd., Łatwo wiążąc wątki karmiczne, które wiążą ludzi w dobro i zło. Mogą nas połączyć z takimi ludźmi, z którymi nigdy nie spotkaliśmy się w poprzednich wcieleniach, ale dzięki naszym myślom pomogliśmy lub sprowokowaliśmy złe czyny.

Na przykład może się zdarzyć, że w tym samym czasie dwoje ludzi, którzy są całkowicie niezaznajomieni sobie, może znajdować się na różnych krańcach naszej planety, z których jedna jest w ciężkiej depresji z myślami samobójczymi, a druga osoba skarży się na swój los i zmęczony życiem wyraził opinię iż lepiej byłoby umrzeć i mieć święty spokój. Ta nieodpowiedzialna myśl, podobnie jak myśli pierwszego nieszczęśnika, staje się ostatnią podpowiedzią do szaleństwa pierwszego i zbrodnia się dokonuje. Manifestuje się tutaj  Kosmiczne Prawo Podobieństwa, działającego w świecie subtelnych energii - uczuć i myśli. W rezultacie dwie osoby, nie wiedząc o sobie, biorą udział w zbrodni, w tym przypadku morderstwa. W następnym wcieleniu ci dwaj mogą się spotkać  wpaść w tę samą tragiczną sytuację: wojna, strzelanina, wypadek samochodowy itp., W których oboje zginą, poniosą zasłużoną karę. „Oko za oko, życie za życie”.

Dobra myśl, która przepełniona jest miłością i współczuciem dla innej istoty, może zapobiec zbrodni skrajnie zdesperowanej osoby, a wtedy oboje spotkają się w następnym życiu jako przyjaciele lub dobrzy znajomi, z których jeden może protegować drugiego, zwracając mu  karmiczny dług za kiedyś udzieloną pomoc. Zatem kontrola nad myślami i pragnieniami jest warunkiem koniecznym dla wszystkich, którzy w przyszłości chcą stworzyć dla siebie korzystne warunki dla duchowej ewolucji. Człowiek jest twórcą swojej przyszłości.

opracował Józef Łacki w oparciu o rosyjską wiedzę o KarmieKomentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY