Bochenia
Bochenia » Sacrum i profanum » 2020 » Wrzesień » Jak ŚWIADOMOŚĆ kontroluje materię.

Jak ŚWIADOMOŚĆ kontroluje materię.

Jak ŚWIADOMOŚĆ kontroluje materię. Świat, który widzisz dokoła nie jest rzeczywisty. Nie chodzi o to, że nie istnieje. Istnieje, ale widzisz go zaspanymi oczami. Patrzysz nieświadomie; obserwujesz, interpretujesz go po swojemu; zachowujesz się jak pijak - Osho

linia

Fizyka kwantowa radykalnie zmieniła nasze rozumienie świata. Zgodnie z odkrytymi jej prawami naszą świadomością możemy wpływać na wiele zjawisk w naszym życiu, między innymi na proces odmładzania! Dlaczego jest to możliwe? Z punktu widzenia fizyki kwantowej nasza rzeczywistość jest źródłem czystych potencjałów, z których składa się nasze ciało, nasz umysł i cały Wszechświat. Wszechświatowe pole energii i informacji nigdy nie przestaje się zmieniać i przekształcać,w każdym przedziale czasu zamienia się w coś nowego, innego, choć dla naszych zmysłów nie koniecznie widocznego.
W XX wieku podczas fizycznych eksperymentów z cząstkami subatomowymi i fotonami odkryto, że fakt obserwacji przebiegu eksperymentu zmienia jego wyniki. To, na czym skupiamy naszą uwagę, może zareagować. Fakt ten zdjeciepotwierdza klasyczny eksperyment, który za każdym razem zaskakuje naukowców. Powtarzano to w wielu laboratoriach, a wyniki były zawsze takie same. Do tego eksperymentu przygotowano źródło światła oraz ekran z dwoma szczelinami. Jako źródło światła zastosowano urządzenie, które „wystrzeliwuje” fotony w postaci pojedynczych impulsów. Przebieg eksperymentu był monitorowany. Po zakończeniu eksperymentu na papierze fotograficznym za szczelinami widoczne były dwa pionowe paski. To ślady fotonów, które przeszły przez szczeliny i oświetliły papier fotograficzny.

zdjecieKiedy ten eksperyment powtórzono w trybie automatycznym, bez interwencji człowieka, obraz na papierze fotograficznym zmienił się: Jeśli badacz włączył urządzenie i wyszedł, a po 20 minutach pojawiły się na papierze fotograficznym nie dwa, ale wiele pionowych pasków.  Struktura śladu na papierze fotograficznym przypominała ślad fali przechodzącej przez szczeliny. Światło może wykazywać właściwości fali lub cząstki.

zdjecieW wyniku prostego faktu obserwacji fala znika i zamienia się w cząstki. Jeśli nie obserwujesz, na papierze fotograficznym pojawia się ślad fali. To zjawisko fizyczne nazywane jest „efektem obserwatora”. Te same wyniki uzyskano dla innych cząstek. Eksperymenty powtarzano wielokrotnie, ale za każdym razem zaskakiwały naukowców. Stwierdzono więc, że na poziomie kwantowym materia reaguje na ludzką uwagę. To była nowość w fizyce. Zgodnie z ideami współczesnej fizyki wszystko materializuje się z pustki. Ta pustka otrzymała nazwy „pole kwantowe”, „pole zerowe” lub „macierz”. Pustka zawiera energię, którą można przekształcić w materię. Materia składa się ze skoncentrowanej energii - to fundamentalne odkrycie fizyki XX wieku.

zdjecieW atomie nie ma części stałych. Choć obiekty są zbudowane z atomów.więc dlaczego przedmioty są solidne? Palec przyłożony do ściany z cegły nie przechodzi przez nią. Czemu? Wynika to z różnic w charakterystyce częstotliwościowej atomów i ładunków elektrycznych. Każdy rodzaj atomu ma swoją własną częstotliwość drgań. To determinuje różnice we właściwościach fizycznych obiektów. Gdyby można było zmienić częstotliwość drgań atomów tworzących ciało, człowiek mógłby przejść przez ściany. Ale częstotliwości drgań atomów ramienia i atomów ściany są bliskie. Dlatego palec opiera się o ścianę. Rezonans częstotliwości jest wymagany dla każdego rodzaju interakcji. Łatwo to zrozumieć na prostym przykładzie. Jeśli oświetlisz kamienną ścianę światłem latarki, światło zostanie zablokowane przez ścianę. Jednak promieniowanie z telefonu komórkowego z łatwością przejdzie przez tę ścianę. Chodzi o różnice częstotliwości między promieniowaniem latarki i telefonu komórkowego. Kiedy czytasz ten tekst, przez twoje ciało przechodzą strumienie różnego rodzaju promieniowania. Są to: promieniowanie kosmiczne, sygnały radiowe, sygnały z milionów telefonów komórkowych, promieniowanie pochodzące z ziemi, promieniowanie słoneczne, promieniowanie generowane przez urządzenia gospodarstwa domowego itp. Nie czujesz tego, ponieważ widzisz tylko światło i słyszysz tylko dźwięk. Nawet jeśli siedzisz w ciszy z zamkniętymi oczami, miliony rozmów telefonicznych, zdjęcia wiadomości telewizyjnych i wiadomości radiowych przechodzą przez twoją głowę. Nie dostrzegasz tego, ponieważ nie ma rezonansu częstotliwości między atomami, które tworzą twoje ciało, a promieniowaniem. Ale jeśli jest rezonans, natychmiast reagujesz. Na przykład, kiedy myślisz o ukochanej osobie, która właśnie o tobie pomyślała.

zdjecieWszystko we wszechświecie podlega prawom rezonansu. Świat składa się z energii i informacji. Einstein, po długich refleksjach nad strukturą świata, powiedział: „Jedyną pewną rzeczywistością we wszechświecie jest pole”. Tak jak fale są wytworem morza, wszystkie przejawy materii: organizmy, planety, gwiazdy, galaktyki są wytworami pola. Powstaje pytanie, jak z pola powstaje materia? Jaka siła kontroluje ruch materii? Badania przeprowadzone przez naukowców doprowadziły ich do nieoczekiwanej odpowiedzi. Twórca fizyki kwantowej Max Planck w swoim przemówieniu podczas wręczania Nagrody Nobla powiedział: „Wszystko we wszechświecie jest tworzone i istnieje dzięki sile. Musimy założyć, że za tą siłą stoi świadomy umysł, który jest matrycą całej materii. "

ŚWIADOMOŚĆ rządzi materią

Na przełomie XX i XXI wieku w fizyce teoretycznej pojawiły się nowe pomysły wyjaśniające dziwne właściwości cząstek elementarnych. Cząsteczki mogą powstać z pustki i nagle zniknąć. Naukowcy przyznają, że istnieje możliwość istnienia wszechświatów równoległych. Być może cząstki przenoszą się z jednej warstwy wszechświata do drugiej. W rozwój tych pomysłów zaangażowane są takie gwiazdy, jak Stephen Hawking, Edward Witten, Juan Maldacena, Leonard Susskind. Zgodnie z koncepcjami fizyki teoretycznej Wszechświat przypomina lalkę gniazdującą, która składa się z wielu lalek gniazdujących - warstw. To są warianty wszechświatów - równoległe światy. Te, które znajdują się w pobliżu, są bardzo podobne. Ale im dalej warstwy są od siebie, tym mniejsze podobieństwo między nimi. Teoretycznie statki kosmiczne nie muszą przemieszczać się z jednego wszechświata do drugiego. Wszystkie możliwe opcje znajdują się jedna w drugiej. Po raz pierwszy te pomysły zostały wyrażone przez naukowców w połowie XX wieku. Na przełomie XX i XXI wieku otrzymały potwierdzenie matematyczne. Dziś takie informacje są łatwo akceptowane przez opinię publiczną. Jednak kilkaset lat temu za takie stwierdzenia mogli zostać spaleni na stosie lub uznani za szalonych.

Wszystko powstaje z pustki. Wszystko jest w ruchu. Przedmioty są iluzją. Materia składa się z energii a wszystko stworzone jest przez myśl. Te odkrycia fizyki kwantowej nie zawierają nic nowego. Wszystko to już było znane starożytnym mędrcom. W wielu naukach mistycznych, które uważano za tajemne i dostępne tylko dla wtajemniczonych, mówiło się, że nie ma różnicy między myślami a przedmiotami. Wszystko na świecie jest wypełnione energią. Cały Wszechświat reaguje na myśl. Siła tej myśli i zdolność jej polaryzacji z równoczesnym podążaniem energii za uwagą decyduje o zjawiskach znanych nam jako zjawiska  paranormalne. Dokładnie o tym mówi wybitny współczesny naukowiec Joe Dispenza, który udowodnił to w setkach eksperymentów naukowych. To, na czym skupiamy swoją uwagę, zaczyna się zmieniać. Oczywiście ilość i jakość tych zmian zależy od siły koncentracji myśli, ukierunkowanej energii i czasu jej emisji w planowany cel zmian..

Wiele odnotowanych przypadków w medycynie samoistnego ozdrowienia z tzw. chorób nieuleczalnych było wynikiem właśnie takich zabiegów z pomocą własnego umysłu. Te informacje znane były już w starożytności i podane są w Biblii, starożytnych tekstach gnostyckich, mistycznych naukach, które powstały w Indiach i Ameryce Południowej. Wiedzieli już o tym również budowniczowie starożytnych piramid.  Nasze ciało to pole energii, informacji i umysłu, które znajduje się w stanie ciągłej dynamicznej wymiany z otoczeniem. Impulsy umysłu nieustannie, w każdej sekundzie, nadają ciału nowe formy przystosowania się do zmieniających się wymagań życia. Z punktu widzenia fizyki kwantowej nasze ciało fizyczne pod wpływem naszego umysłu jest w stanie dokonać kwantowego skoku z jednej epoki biologicznej do drugiej, bez przechodzenia przez wszystkie epoki pośrednie.

Niemal na naszych oczach zaczynają się niejako potwierdzać słowa Jezusa – Bogami jesteście i większe znaki czynić będziecie w imię Moje (Ewnagelia św. Tomasza). Jesteśmy współtwórcami aktu stwarzania zjawisk, sytuacji i własnego rozwoju. To dopiero pierwsze nieśmiałe kroki ku Boskości.

opracował Józef ŁąckiKomentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY