Bochenia
Bochenia » Sacrum i profanum » 2012 » Listopad » Esseńska Ewangelia Pokoju - Ewangelia pokoju Jezusa Chrystusa - cz. 2

Esseńska Ewangelia Pokoju - Ewangelia pokoju Jezusa Chrystusa - cz. 2

Esseńska Ewangelia Pokoju - Ewangelia pokoju Jezusa Chrystusa - cz. 2 "Pokój to klucz do całej wiedzy, do wszystkich tajemnic, wszystkiego, co żyje. Szatan panuje tam gdzie nie ma Pokoju. I synowie ciemności pożądają najbardziej ze wszystek, by ukraść, Synom Światła ich pokój."

linia

Esseńska Ewangelia Pokoju - Ewangelia pokoju Jezusa Chrystusa - cz. 2
Przez ucznia Jana
Aramejskie i starosłowiańskie teksty porównane i zredagowane przez Edmunda Szekely. Przełożone przez Edmonda Szekely i Purcella Weaver
 
Tytuł oryginału:
The gospel of peace of Jesus Christ by the disciple john
z języka angielskiego przełożył Eternal Harmony

Przed przystąpieniem do czytania II Części Esseńskiej Ewangelii Pokoju, koniecznie należy przeczytać część I

I zdarzyło się ...
I zdarzyło się, że nad brzegiem rzeki Jezus zgromadził Synów Światła, aby odsłonić przed nimi to, co zostało ukryte. Siedem lat minęło i każdy z nich dojrzał do prawdy, tak jak kwiat dojrzewający dzięki aniołom wody i słonecznego blasku.
logoA żaden z nich nie był podobny do drugiego. Niektórzy byli wiekowi, inni wciąż mieli świeżość młodości na swych policzkach. Niektórzy zostali wychowani w tradycji przekazywanej z ojca na syna, inni nigdy nie znali swoich rodziców. Wszyscy oni promienieli jasnością oczu i cieszyli się gibkością ciał. Był to znak, że przez siedem lat żyli oni w zgodzie z aniołami Ziemskiej Matki i przestrzegali jej praw. A przez siedem lat nieznane anioły Niebiańskiego Ojca nauczały ich podczas snu. Teraz nadszedł dzień, w którym wejdą oni do Braterstwa Wybranych i nauczą się ukrytych nauk Starszych, nawet tych za czasów Enoch i wcześniejszych.
I Jezus zaprowadził Synów Światła pod wiekowe drzewo rosnące przy rzece. Ukląkł w miejscu gdzie korzenie, sękate i sędziwe, rozpięte były przy brzegu rzeki. A Synowie Światła uklękli również, dotykając trzonu wiekowego drzewa z szacunkiem, gdyż zostało powiedziane im, że drzewa są Braćmi Synów Człowieczych. A ich Ojciec jest ten sam, Ojciec Niebiański, którego prawa zapisane są w gałęziach drzew i którego prawa wygrawerowane są na czole Syna Człowieczego.

Jezus wyciągnął ręce do drzewa i powiedział: „Spostrzeżcie, Drzewo Życia, które stoi pośrodku Wiecznego Morza. Nie patrzcie tylko oczami cielesnymi, patrzcie oczami duszy na Drzewo Życia w źródle biegnących strumieni; na żywą wiosnę w krainie suszy. Zobaczcie wieczny ogród cudów a w jego środku Drzewo Życia, tajemnicę tajemnic, rosnące nieustannie gałęzie wiecznej rośliny, topiące swoje korzenie w strumieniu życia płynącego z wiecznego źródła. Zobaczcie oczami duszy anioły dnia i anioły nocy chroniące owoce blaskiem Wiecznego Światła płonącego na wszelki sposób.

Zobaczcie o Synowie Światła, gałęzie Drzewa Życia sięgające w kierunku królestwa Niebiańskiego Ojca. I zobaczcie korzenie Drzewa Życia schodzące w łono Ziemskiej Matki. I Syn Człowieczy wzniesiony jest na wieczną wysokość i chodzi pośród cudów jasności; tylko Syn Człowieczy nosi w swym ciele korzenie Drzewa Życia te same korzenie, które karmione są z piersi Ziemskiej Matki; i tylko Syn Człowieczy nosi w swej duszy gałęzie Drzewa Życia; te same gałęzie, które sięgają nieba do królestwa Niebiańskiego Ojca

I przez siedem lat pod każdym względem w ciągu dnia pracowaliście z aniołami Matki Ziemii; i przez siedem lat spaliście w ramionach Niebiańskiego Ojca. Wasza nagroda będzie wspaniała, zostanie wam dany dar mowy, który może przyciągnąć pełnię mocy waszej Ziemskiej Matki, pozwoli dowodzić jej aniołami i władać całym jej królestwem. Pozwoli przyciągnąć również oślepiający blask waszego Niebiańskiego Ojca, pozwoli dowodzić jego aniołami i wejść w wieczne życie w królestwie niebiańskim.

I przez siedem lat słowa te nie dane temu, kto używa daru mowy w poszukiwaniu bogactw albo władzy nad wrogami, gdyż nie będzie już Synem Światła tylko dzieckiem diabła i stworem z ciemności.
Tylko czysta woda może odbić światło słońca, zanieczyszczona natomiast i mroczna nie odbija nic. Gdy ciało i dusza Syna Człowieczego przez siedem lat podążały za aniołami Ziemskiej Matki i Niebiańskiego Ojca, jest on jak płynąca rzeka w słoneczne południe, odbijająca oślepiające światło wspaniałego klejnotu.

Słuchajcie mnie Synowie Światła, gdyż udzielę wam daru mowy, który używany z rana, do waszej Ziemskiej Matki i wieczorem do Niebiańskiego Ojca, pozwoli wam być bliżej i bliżej jedności królestwa ziemskiego i niebiańskiego, tej jedności, która przeznaczona jest dla Syna Człowieczego od zarania dziejów.
Wyjawię wam głębokie i tajemnicze rzeczy. Prawdziwie powiadam wam, wszystko istnieje przez Boga a oprócz niego nie ma nic. Otwórzcie wasze serca, wtedy podążycie właściwą ścieżką, na której jest jego obecność.
Rano, kiedy otworzycie swe oczy, jeszcze zanim wasze ciało wezwie anioł Słonecznego Blasku, powiedzcie do siebie te oto słowa, pozwólcie im brzmieć echem w duszy, ponieważ słowa są jak zwiędłe liście, jeżeli nie ma w nich żywotności duszy. Powiedzcie wtedy te słowa: „ Wchodzę do wiecznego i nieskończonego ogrodu tajemnic, moja dusza jest jednym z Ojcem Niebiańskim, moje ciało jest jednym z Ziemską Matką, moje serce jest w zgodzie z moimi Braćmi, Synami Człowieczymi, poświęcam mą duszę, moje ciało i moje serce dla świętej, czystej i zbawiennej Nauki, even that Teaching which of old was known to Noech.

I po tym jak słowa te wniknęły w twoją duszę, pierwszego ranka po Szabacie, powiedz te słowa: „Ziemska Matka i ja jesteśmy jednym. Jej oddech jest mym oddechem, jej krew jest moją krwią, jej kość, jej ciało, jej wnętrzności, jej oczy i uszy są moimi kośćmi, moim ciałem, moimi wnętrznościami, moimi oczami i uszami. Nigdy jej nie spustoszę i zawsze ona będzie karmić i utrzymywać moje ciało”. I wtedy poczujesz moc Ziemskiej Matki płynącą przez twoje ciało jak rzeka, która przybrała po deszczu a jej bieg potężny a szum wspaniały.

A w drugiego ranka po Szabacie, powiedz te słowa: „Aniele Ziemi, uczyń owocne moje nasienie, twoją mocą daj życie memu ciału”. Tak jak twoje nasienie tworzy nowe życie, tak płynie poprzez ziemię nasienie Anioła Ziemi: w trawie, w glebie, we wszystkich żywych rzeczach, które wyrosły z ziemi. Wiedzcie, o Synowie Światła, że ten sam Anioł Ziemi, który przeobraża wasze nasienie w synów, przeobraża malutki żołądź w potężny dąb i powoduje, że ziarno staje się wzrastającą pszenicą, dającą chleb dla Synów Człowieczych. Nasienie waszego ciała nie musi wkroczyć do ciała kobiety, aby powstało życie, ponieważ siła Anioła Ziemi może utworzyć życie ducha wewnątrz jak i życie ciała na zewnątrz.

A trzeciego ranka po Szabacie, powiedz te słowa: „Aniele Życia, wnieś swoją moc w członki mojego ciała”. Z tymi słowami obejmijcie Drzewo Życia, tak jak ja obejmuję ten dąb, będący moim bratem, a poczujecie energię Anioła Życia płynącą do waszych ramion i do waszych nóg i do wszystkich części waszego ciała, tak jak sok płynie w drzewie wiosenną porą, even as it runs out of the trunk, tak Anioł Życia wpłynie w wasze ciało z energią Ziemskiej Matki.

A czwartego ranka po Szabacie, powiedz te słowa: „Aniele Radości, zejdź na ziemię, rozlej piękno i zachwyt dla wszystkich dzieci Ziemskiej Matki i Niebiańskiego Ojca”. I będziesz podążał poprzez pola kwiatów po deszczu i dziękował swojej Ziemskiej Matce za słodki zapach kwiecia; gdyż mówię wam prawdziwie, kwiat nie ma innego celu niż dawać radość sercu Syna Człowieczego. I będziesz słuchał nowymi uszami śpiewu ptaków, widział nowymi oczami kolory wschodzącego i zachodzącego słońca; i wszystkie te dary Ziemskiej Matki spowodują, że przepełnisz się radością, tak jak wiosna raptownie ożywia jałowe miejsce. I musisz wiedzieć, że nikt nie stanie przed Ojcem Niebieskim, kogo Anioł Radości nie przepuści; ziemia została stworzona w radości tak jak w radości Ziemska Matka i Niebiański Ojciec dali życie Synowi Człowieczemu.

A piątego ranka po Szabacie, powiedz te słowa: „Aniele Słonecznego blasku, wejdź w moje ciało i pozwól mi kąpać się w ogniu życia” I wtedy poczujesz promienie wschodzącego słońca wchodzące w centralny punkt twojego ciała, w ten centralny punkt, gdzie łączą się aniołowie dnia i aniołowie nocy i energia słońca będzie twoją, będziesz mógł kierować ją w dowolną część swojego ciała, dla aniołów w nim mieszkających.

A szóstego ranka po Szabacie, powiedz te słowa: „Aniele Wody, wejdź w mą krew i daj Wodę Życia dla mojego ciała”. I poczujesz się jak pędzący prąd rzeki, energia Anioła Wodu wejdzie siódmego twoje ciało i jak rzeka pełna strumieni, wyśle energię Ziemskiej Matki poprzez twoją krew do wszystkich członków twojego ciała. I to będzie uzdrawiające, gdyż energia Anioła Wody jest wspaniała, i kiedy mówisz do niej, wyśle ona swoją energię gdzie tylko rozkażesz, gdyż wszystko jest możliwe dla aniołów Boga mieszkających wewnątrz Syna Człowieczego

A siódmego ranka po Szabacie, powiedz te słowa: „Aniele Powietrza, wejdź z mym oddechem i daj Powietrze Życia mojemu ciału”, wiedzcie Synowie Światła, Anioł Powietrza to posłaniec Niebiańskiego Ojca, nikt nie stanie przed obliczem Boga, kogo Anioł Powietrza nie przepuści. Nie myślimy o Aniele Powietrza, gdy oddychamy, ponieważ oddychamy bezmyślnie, tak jak synowie ciemności żyją bez myślenia. Gdy energia życia wejdzie w twoje słowa i w twój oddech, wtedy za każdym razem, gdy wezwiesz Anioła Powietrza, wezwiesz również nieznane anioły Ojca Niebiańskiego i znajdziesz się coraz bliżej i bliżej królestwa niebiańskiego.

A wieczorem w Szabat powiedzcie te słowa: „Ojciec Niebiański i Ja jesteśmy jednym”. I zamknijcie swoje oczy, Synowie Światła, a we śnie wejdźcie w nieznane królestwo Niebiańskiego Ojca. I będziecie kąpać się w świetle gwiazd, a Niebiański Ojciec będzie trzymał was za rękę i spowoduje, że spłynie na was wiosna wiedzy; fontanna energii, pouring forth living waters, powódź miłości i wszech wiedzy, jak wspaniałość Wiecznego Światła. I pewnego dnia oczy waszej duszy zostaną otwarte i będziecie wiedzieć wszystko.

A drugiego wieczoru po Szabacie powiedzcie te słowa: „Aniele Kreatywnej Pracy, zstąp na ziemię i daj obfitość wszystkim Synom Człowieczym”. Ruch jest za sprawą tego najbardziej potężnego z aniołów Niebiańskiego Ojca a tylko w ruchu jest życie. Pracujcie Synowie Światła w ogrodzie Braterstwa, aby stworzyć królestwo niebios na ziemi. A gdy pracujecie, anioł Kreatywnej Pracy odżywia i przyspiesza dojrzewanie nasienia waszej duszy, aż będziecie w stanie zobaczyć Boga.

A trzeciego wieczoru po Szabacie powiedzcie te słowa: „Pokój, pokój, pokój, Aniele Pokoju, bądź zawsze i wszędzie”. Szukaj anioła pokoju w każdym życiu, we wszystkim, co robisz, w każdym wypowiedzianym słowie. Pokój to klucz do całej wiedzy, do wszystkich tajemnic, wszystkiego, co żyje. Szatan panuje tam gdzie nie ma Pokoju. I synowie ciemności pożądają najbardziej ze wszystek, by ukraść, Synom Światła ich pokój. Przynieś z powrotem wraz z rankiem dnia pokój Boga, który wykracza poza rozum, z tym doskonałym Pokojem możesz pocieszyć serca Synów Człowieczych.

A czwartego wieczoru po Szabacie powiedzcie te słowa: „Aniele Mocy, zstąp na mnie i wypełnij mocą wszystkie moje czyny. Mówię ci prawdziwie, tak jak nie ma życia na ziemi bez słońca, tak nie ma życia duszy bez Anioła Mocy. A to co myślisz i to co czujesz jest jak martwe pismo, tylko słowa na kartce, martwa mowa martwego człowieka. Ale Synowie Światła nie tylko myślą, nie tylko czują, ale również robią, a ich czyny wypełniają ich myśli i uczucia, tak jak złoty owoc lata nadaje znaczenia zielonym lisicą wiosny.

A piątego wieczoru po Szabacie powiedzcie te słowa: „Aniele miłości, zstąp na mnie i napełnij miłością wszystkie moje uczucia”. To właśnie poprzez miłość Niebiański Ojciec, Ziemska Matka i Syn Człowieczy stają się jednym. Miłość jest wieczna, Miłość jest silniejsza niż śmierć. Każdej nocy Synowie Światła powinni kąpać się w świętej wodzie Anioła Miłości tak, że rankiem ochrzci on Synów Człowieczych uprzejmymi czynami i miłymi słowami. Ponieważ kiedy serce Synów Światła jest skąpane w miłości, przemawiają przez niego tylko uprzejmość i miłe słowa.

A szóstego wieczoru po Szabacie powiedzcie te słowa: „Aniele Mądrości, zstąp na mnie i wypełnij mądrością wszystkie moje myśli”. Wiedzcie Synowie Światła, że wasze myśli są tak potężne jak mknąca błyskawica, która uderzając poprzez burzę rozdziera potężne drzewo.
It was for this, że czekaliście siedem lat by nauczyć się jak rozmawiać z aniołami, ale nie znacie mocy waszych myśli. Używajcie, więc mądrości we wszystkim, o czym myślicie, mówicie i robicie. Mówię wam prawdziwie, to co jest robione bez mądrości jest jak koń bez jeźdźca, z pianą na ustach i dzikością w oczach, biegnący jak oszalały w ziejącą otchłań. Gdy Anioł Mądrości prowadzi twe czyny, wtedy wyraźna jest ścieżka do nieznanych królestw, a porządek i harmonia kierują twoim życiem.
I to jest wspólnota z aniołami, która dana została Synom Światła, którzy z ciałami oczyszczonymi przez Ziemską Matkę i duszami oczyszczonymi przez Niebiańskiego Ojca mogą nakazywać i posługiwać się aniołami, nieustannie, od czasu do czasu, in the circuits of the day, and in its fixed order.Komentarze (3)

Esseńska Ewangelia Pokoju - Ewangelia pokoju Jezusa Chrystusa - cz. 2 - Szukam tych uczniów lub ich potomków

Napisane przez Marek Wasielewski, 8 December 2013
Chętnie nawiążę kontakt z którymś z uczniów , którzy przeszli już cały 7 roczny kurs oczyszczenia w/g esseńskiej ewangelii pokoju. To muszą być wspaniali ludzie! Chcę też to przejść. Na razie mam za sobą 10 miesięcy surowego jedzenia ale chcę się dalej kształcić - najlepiej pod okiem jednego z nich.

zapraszam

Napisane przez aga, 8 January 2014
Panie Marku

Nie ustawaj w dążeniu do doskonałości

Napisane przez aga, 12 January 2014
Ewangelia ta jest wskazówką w którą stronę mają podążać twoje starania.Jest to jakgdyby wiersz,którego znaczenie każdy uczeń może odczytać oczami wyobraźni a kierunek sam poznasz wyciszając się.U mnie postępowało To w tzw. skróconej wersji .Może dlatego że jako moje posty trwają prawie cale moje życie a staram się zawsze dbać o to co jem i uprawiam sporty.Moja" przemiana"nastąpiła gwałtowniej z powodu cierpienia.Myslę,że kiedy ma nastąpić kolejny etap w twich poszukiwaniach"Boga poczuje to w sobie Kiedy przyjdzie do Bóg nie będzie wątpliwości w sercu.Polecam wnikliwe przemyslenia na temat każdego slowa zawartego w Tym przekładzie.Pytania proszę przesyłać na emaila.
 

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY