Bochenia
Bochenia » Partnerstwo dla przyjaźni » 2022 » Lipiec » Ziszczone marzenia o górskich wspinaczkach

Ziszczone marzenia o górskich wspinaczkach

Ziszczone marzenia o górskich wspinaczkach Nasze życie jest takim, jakim uczyniły je nasze myśli - Marek Aureliusz (121- 180)

gg


Podstawą naszego zwycięstwa w życiu jest to, co znajduje się w głębi nas samych – pragnienie, marzenie, wizja.
Trzeba też mieć wytrzymałość do ostatniej minuty, być trochę szybszym od innych, mieć umiejętności i siłę woli. Ale wola musi być mocniejsza nawet od umiejętności.

Pisząc o tym mam na myśli mojego Kolegę ze studiów Mariana Nowakowskiego człowieka o wzorcowej sile woli w realizacji wytyczonych przez siebie celów życiowych. Jeszcze na studiach postawił na perfekcyjne opanowanie języka angielskiego, chociaż w tych czasach był on zupełnie nikomu jeszcze nie przydatny. Sięgąjąc po techniczną literaturę angielską poszerzał wiadomości w technicznym kierunku studiów a będąc już absolwentem, pracę w szkole dzielił online z pracą projektanta w zachodniej firmie, stając się z czasem liczącym specjalistą w tym fachu.
Często w rozmowach towarzyskich odzywała się w nim tęsknota za poznawaniem szerokiego świata a szczególnie zdobywanie najwyższych górskich szczytów. O pierwszych zdobytych szczytach górskich wyrażał się z niezwykłym pietyzmem traktując pobyt na nich jak niemal spotkanie z Sacrum. Obecnie na swoim koncie odnotował już wiele znaczących szczytów w różnych częściach świata.(JŁ)
A oto niektóre z nich:

Nepal_Himalaje 2011 r

<
Pakistan_Karakorum 2017 r., cz.I

Pakistan_Karakorum 2017 r., cz.II


Pakistan_Karakorum 2017 r., cz.III


Chile_Patagonia 2019 r.


Argentyna_Pingwiny Magellana 2019


Brazylia_Wodospady Iguazu 2019 r

 

Opracował J. ŁąckiKomentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY