Bochenia
Bochenia » Ogłoszenia » Spotkania » 2012 » Nowe plany ratowania naszej planety

Nowe plany ratowania naszej planety


Drodzy Przyjaciele,

ziemiaZa dwa dni, światowi przywódcy mogliby wprowadzić w życie nowy plan, który powstrzymałby zmiany klimatyczne! Polegałby on na przekazaniu tryliona dolarów, którym nasze rządy każdego roku subsydiują zanieczyszczenia środowiska, na nowy cel- inwestycje w nowe źródła energii. Najwięksi przywódcy, w tym Prezydent Obama, który będzie gospodarzem spotkania G8 w ten weekend, wspierają powstrzymanie tych szalonych funduszy. Zorganizujmy olbrzymią kampanię i przekonajmy Obamę do przewodnictwa w stworzeniu planu, który ocaliłby naszą planetę! Podpisz naglącą petycję!:

podpisać petycję!
W ten weekend, ośmu najbardziej wpływowych liderów świata spotka się na szczycie G8, na którym mogliby wypracować plan reform powstrzymujący zmiany klimatyczne!

Choć może trudno w to uwierzyć, nasze rządy płacą Big Oil and Coal rocznie prawie trylion dolarów z naszych podatków za regularne niszczenie naszej planety. Najwięksi przywódcy światowi, w tym Prezydent Obama, który będzie gospodarzem spotkania G8, zgodził się już na powstrzymanie tych zanieczyszczonych subsydiów. Gdyby udało nam się wywrzeć na nich odpowiednią presję by dotrzymali słowa i przekazali te ogromne fundusze na energię odnawialną, to jak twierdzą eksperci - moglibyśmy ochronić naszą planetę!

Konieczność tych zmian nie podlega dyskusji z czym zgadzają się już najwięksi światowi przywódcy. Czas nadepnąć im na odcisk i zmusić Prezydenta Obamę by przeprowadził największe gospodarki tego świata z zanieczyszczonej do zielonej strefy. Podpisz naglącą petycję po prawej stronie i pomóż nam nagłośnić tę sprawę -- nasza kampania może zmusić przywódców do przejścia od słów do czynów.

http://avaaz.org/pl/a_new_plan_to_save_the_planet/

Jedynym powodem dla którego cały czas finansujemy Big Oil jest fakt, że ich lobbyści trzymają nasze rządy za gardło. Ale jeśli zażądamy by nasze pieniądze zostały przeznaczone na cele ekologiczne, powiększymy budżet zielonej strefy do 400% sprawiając, że enegia słoneczna czy energia wiatru będą tańsze niż ropa czy węgiel. -- Przy okazji uratujemy naszą planetę!

Zmiany klimatyczne zaszły już tak daleko, że niedługo nie będzie odwrotu. To ostatni gwizdek by uratować nas wszystkich przed katastrofą, a międzynarodowe porozumienie w tej sprawie jest jeszcze w powijakach. Na szczęście, teraz jest na takie zmiany idealny moment. Nowa Zelandia, Meksyk i Szwajcaria domagają się podpisania takiej umowy, a decydenci z 20 krajów świata, m.in. USA, Brazylii, Chin ogłosili wsparcie dla ewentualnych zmian. Wszyscy przywódcy G8 publicznie zobowiązali się również do walki z tymi brudnymi subsydiami, a Prezydent Obama otwarcie mówi o próbie ich zwalczenia.

Nasza planeta w zatrważającym tempie ulega zniszczeniu, a przed nami ostatnia szansa by zapobiec totalnej katastrofie. Jeśli jednak nie uda nam się zebrać wystarczająco dużego poparcia, silne lobby uciszy wszelkie propozycje zmian. Teraz to od nas zależy czy uda nam się im sprzeciwić. Zostały nam tylko trzy dni! Podpisz petycję:

http://avaaz.org/pl/a_new_plan_to_save_the_planet/


Zbyt długo już, postęp w sprawie walki ze zmianami klimatu powstrzymywany jest przez Big Oil, Coal and Gas. Na całe szczęście kolejne rządy zdają sobie stopniowo sprawę z tego, że cięcie subsydiów wesprze walkę o naszą planetę i przywróci balans w globalnej ekonomii. Jeśli przemówimy, być może uda nam się zmusić naszych przywódców do działania.

Z nadzieją,

Iain, Joseph, Alice, Ricken, Diego, Kya oraz cały Zespół Avaaz

Więcej informacji

Unia Europejska na szczycie G8 w Camp David (USA)
http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=IP/12/480&format=HTML&aged=0&language=PL&guiLanguage=fr

Szczyt G8 pod znakiem euro
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/390761,podczas-szczytu-g8-przywodcy-usa-rosji-francji-japonii-kanady-niemiec-wloch-i-wielkiej-brytanii-beda-rozmawiac-o-sytuacji-w-strefie-euro.html

Merkel przed szczytem G8: wzrost tak, długi nie
http://www.dw.de/dw/article/0,,15939891,00.html

Hansen: Game Over for the Climate (New York Times):
http://www.nytimes.com/2012/05/10/opinion/game-over-for-the-climate.html

A Congressional Push to End All Fossil Fuel Subsidies (The Nation):
http://www.thenation.com/blog/167831/congressional-push-end-all-fossil-fuel-subsidies