Bochenia
Bochenia » Nasze Zdrowie » 2015 » Terapia wisceralna- najprostszy sposób na zdrowie.

Terapia wisceralna- najprostszy sposób na zdrowie.

Terapia wisceralna- najprostszy sposób na zdrowie. Lekarz leczy, natura uzdrawia - Hipokrates.

linia

ikonaTechnika masażu, opracowana przez prof. Aleksandra Ogułowa, jako „Terapia wisceralna” jest opatentowana w Federacji Rosyjskiej od 1994 r. Powstała na bazie starosłowiańskiego masażu brzucha, oraz innych ludowych metod leczniczych stosowanych na świecie. Te praktyczne umiejętności, przekazywane od pokoleń, zostały uzupełnione o dogłębną wiedzę przyrodniczą, a w szczególności fizjologiczną. Połączenie współczesnej wiedzy i wielusetletniej praktyki dało zadziwiające efekty i w optymalny sposób umożliwia powrót człowieka do zdrowia oraz utrzymanie tego stanu w życiu codziennym.

Masaż wisceralny
polega na pracy z organami wewnętrznymi w szczególności  organami  jamy brzusznej. Współczesna medycyna traktuje człowieka jako zbiór oddzielnych narządów, których leczeniem zajmują się specjaliści od każdego z nich. A przecież organizm stanowi nierozłączną całość i jedna niedyspozycja rzutuje na całokształt zdrowia. W Terapii wisceralnej specjalistyczny masaż przeprowadzony np. na brzuchu i daje równoczesną pracę ze wszystkimi organami   

Terapia wisceralna wydaje się być naturalną metoda terapeutyczną, która wykorzystując wiedzę anatomiczną oraz umiejętności palpacyjne przywraca prawidłowe fizjologicznie ruchy własne narządu i wzajemne w stosunku do anatomicznych struktur sąsiadujących

Prawidłowo przeprowadzony masaż poprawia obieg i przypływ limfy i tym sposobem usuwane są w tym przypadku ich rzeczywiste zastoje.
Często okazuje się, że winowajcą w patologii brzucha  oraz organów wewnętrznych są zagadnienia związane z opadającymi organami, które uległy przemieszczeniu. Bardzo często takie zjawisko jest nierozwiązywalne w tradycyjnej medycynie. Oczywiście, podejmowane są próby, by ten problem rozwiązać drogą chirurgiczną.
Samo słowo „medycyna” oznacza w 1-wszej kolejności terapię.  Chirurgia powinna być ostatecznością. Z punktu widzenia prof. Aleksandra Ogułowa terapia wisceralna  powinna być wiedzą dla każdego lekarza, dowolnego specjalisty, gdyż swoją teorią i praktyką holistycznie traktuje pacjenta i podchodzi całościowo do jego zdrowia 

ikonaW każdym przypadku kiedy pracujemy z brzuchem,  poprzez ugniatanie, naciskając usuwamy tzw.  zastój. Wraz z usunięciem zastojów, pojawia się interesujące zjawisko. Zjawisko to ma związek z refleksjami czyli połączeniami pomiędzy organami wewnętrznymi jak i peryferyjnymi, np. oczami, wątrobą, nerkami, uszami lub jelitami czy skóra.

Jeśli poprawiamy jakościowo stan organów wewnętrznych, to zmienia się stan skóry,  zmienia się również psychika człowieka. To przecież współcześni naukowcy przekonują, że w brzuchu człowieka jest ponad 100 milionów neuronów. Neurony zarządzają wszystkimi ośrodkami podobnie jak mózg. Nie ma przypadku, by u osoby z patologią brzucha, jej system nerwowy funkcjonował normalnie. I właśnie tutaj pracując z organami wewnętrznymi oraz wykonując taki specjalny masaż, obserwujemy takie ciekawe zjawiska, że poprawie ulegają jego cechy psychiczne i fizyczne.
Każdy organ, zgodnie z zasadami wschodniej refleksoterapii, wprowadza pewne zmiany w naszym stanie psychicznym. Z kolei nasz stan zdrowia fizycznego integralnie związany jest z kondycją systemu nerwowego.

Strefy projekcyjne narządów wewnętrznych na głowie i szyi

ikona

ikona

Strefy projekcyjne narządów wewnętrznych oraz niektórych zaburzeń na ciele - przód

ikona

ikona 

Strefy projekcyjne narządów wewnętrznych oraz niektórych zaburzeń na ciele - tył

ikona

ikona

 

 Komentarze (2)

Terapia wisceralna- najprostszy sposób na zdrowie. - Sam dużo możesz

Napisane przez Magda, 8 January 2016
Gdyby ludzie doceniali rolę terapii wisceralnej nie chorowaliby na tak popularne choroby przewodu pokarmowego. Szczególnie choroby żołądka, jelita grubego, wątroby itd. Jak widać lekarzom nie zależy na szerzeniu wiedzy , która by zmniejszyła liczbę pacjentów odwiedzających codziennie przychodnie lekarskie i szpitale.

Prosta i skuteczna terapia

Napisane przez Eryk, 16 June 2016
Terapia wisceralna to bardzo ciekawa i prosta droga do zdrowia. Większość ludzi woli jednak chodzić do lekarzy , zażywać medykamenty niż samemu poćwiczyć, zainteresować sie własnym organizmem, zrozumieć procesy postępujące w naszym ciele. Stosuję terapię wisceralną, a przynajmniej jej namiastkę każdego dnia po 2-3 min przed spaniem i widzę dużo lepsze samopoczucie i zdrowienie. Polecam każdemu zainteresować się tym tematem a zapomnimy o wielu dolegliwościach naszego ciała i ducha.
 

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY