Bochenia
Bochenia » Nasze Zdrowie » 2015 » Luty » Z Jerzym Ziębą w Światowym Dniu Chorego

Z Jerzym Ziębą w Światowym Dniu Chorego

Z Jerzym Ziębą w Światowym Dniu Chorego Bóg czasem bywa bardzo surowy, ale nigdy ponad to, co człowiek może znieść - Paulo Coelho

linia

Któż z nas nie  chciałby  być piękny, młody, a nade  wszystko  zdrowy, ale niestety nic w życiu nie jest za darmo. Często ciężkie choroby zabierają naszą młodość, piękno a w dodatku obdarzają nas jeszcze cierpieniem.

Lekarz, poinformowany przez nas o naszych dolegliwościach, mogących być przyczyną najrozmaitszych naszych schorzeń, plus kilka przypadkowych laboratoryjnych  badań, to często wątpliwy dodatek do obiektywnej diagnozy, by zgodnie z obietnicą  córki Asklepiosa Panacei, mógł znaleźć nam prawdziwe panaceum na nasze zdrowie.

Bardziej rozsądnym wydawałyby się propozycje i zalecenia drugiej córki Asklepiosa Higieji, która proponuje, by pacjent najpierw poznał swój organizm, obserwował go i sam szukaj przyczyny własnej choroby poprzez samoobserwację i poprzez poznanie mądrości swego ciała, odnalazł  właściwy klucz do zdrowia, gdyż każdy z nas, jest niepowtarzalnym przypadkiem w swojej złożoności i   indywidualności.

Oczywiście, samoobserwacja nie może być owocna bez pomocy najnowszych zdobyczy współczesnej nauki, bez pracy tysięcy ludzi, którzy w swoich laboratoriach odkrywają tajemnice niewyobrażalnej złożoności nie tylko ludzkiego ciała, ale również całej złożonej  strony psychoduchowej człowieka.

Wielką pomocą w samoobserwacji oraz w profilaktyce wszelkich chorób służy nam dr Jerzy Zięba, naukowiec, którego wiedza, pomimo wielkiej złożoności, podana w sposób popularyzatorski jest bardzo użyteczna dla każdego, kto poważnie traktuje swoje zdrowie.

5

7

8

 

Wykłady w Chicago 

Józef ŁąckiKomentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY