Bochenia
Bochenia » Nasze Zdrowie » 2009 » Kwiecień » MUDRY? ? To naprawdę działa!

MUDRY? ? To naprawdę działa!

MUDRY? ? To naprawdę działa! „Żyjesz tak, jak myślisz, więc myśl i żyj najpiękniej jak potrafisz. Sposób, w jaki myślisz, przekłada się na to, co dzieje się w Twoim życiu.Twoje myśli tworzą Twoją rzeczywistość. Jeżeli myśli są przygnębiające i pesymistyczne, również tak odczuwasz całą otaczającą Cię rzeczywistość.

linia

Wiedza o Mudrach wywodzi się ze starohinduskiej Ayurwedy (wiedza o życiu).Spisana w nich starożytna mądrość, między innymi o odpowiednim układzie  palców obu rąk, jest obecnie coraz częściej praktykowana przez wielu ludzi w różnych celach, najczęściej leczniczych.
Obserwując również medytujących współcześnie  mistrzów,  czy obrazy świętych z odległych epok, spotykamy tam również ciekawe ułożenia ich palców obu rąk w celu wyciszenia organizmu, bądź zwiększenia koncentracji i wzmocnienia aktywności intelektualnej.

Będąc u znajomego w szpitalu spotkałem na korytarzu wjeżdżającego na wózku bardzo cierpiącego pacjenta. Ból rozrywał mu klatkę piersiową, wydawany przez niego jęk wzbudzał współczucie, tym bardziej, że widać to było również na jego przekrwionej z cierpienia twarzy.

Przypomniałem sobie Mudrę Ratującą Życie - Apan Vayu Mudra i natychmiast podbiegłem do chorego układając odpowiednio palce jego obu rąk, pilnując równocześnie, by cały czas były ze sobą w kontakcie opuszki palcow. Nieszczęśnik patrzył na mnie nie okazując sprzeciwu, ale też nie wierzył w sens tego zabiegu.
Kolejka do gabinetu była wyjątkowo długa a pacjenci w większości mieli ciężkie przypadki, więc mój podopieczny skazany był na długie cierpienie. Każda minuta była dla niego wiecznością. Bezradna rodzina patrzyła ze smutkiem na ten koszmar cierpienia i  współczujac mu, również  z nim cierpiała. Upłynęło może 15 minut, pacjent  coraz ciszej  zawodził, tak jakby powoli uciekało z niego życie. Zamilkł na chwilę po całkowitym ustąpieniu bólu, niby upewniajac się czy jeszcze żyje i wydał spontaniczny okrzyk: "Boże to działa!". Wstał jakby nigdy nic się nie stało, no może jedynie zawstydzony swoim głośnym zachowaniem.

Ból całkowicie ustąpił, a pacjent z wielką radością zaczął rozmowę ze mną, ciesząc się jak nowonarodzony. Z zachwytu i szczęścia zapomniał o dalszym trzymaniu palców i po 15 minutach ból ponownie zaczął nawracać. Już bez namowy złożył ponownie palce do wskazanej uprzednio mudry i znowu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ból zniknął. Oczekiwanie na badania lekarskie trwało jeszcze do godziny, ale przynajmniej już bez bólu i pogłębiającego się zawału. Ostateczna diagnoza była jednoznaczna - rozległy zawał serca. Pomyślałem wówczas- gdyby ów człowiek znał mudrę ratującą życie na pewno by zapobiegł swej ciężkiej chorobie a przynajmniej złagodziłby w dużym stopniu jej uboczny skutek.

Apan_Vayu Mudra ratująca życie (Apan Vayu Mudra)
Ułożenie: Palec wskazujący należy zgiąć tak, aby czubkiem dotknął podstawy kciuka, natomiast palce - serdeczny, środkowy i kciuk stykamy opuszkami, mały zaś pozostaje wyprostowany.
 -------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mudra jest pomocna przy wielu schorzeniach, przede wszystkim jednak pomaga w dolegliwościach serca. Zastosuj ją jako pierwszą pomoc w razie ataku serca. W takim wypadku należy to ćwiczenie wykonać natychmiast i to obydwoma rękami. Działanie mudry mozna przyrównać do zażycia dawki nitrogliceryny. Profilaktycznie stosować codziennie 3 razy po 15 minut.

gyan_mudraMudra wiedzy (Gyan Mudra)
Ułożenie: Należy połączyć ze sobą czubek kciuka i palca wskazującego. Pozostałe trzy palce powinny być wyprostowane i rozluźnione.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mudra jest w stanie rozwiązać wiele problemów zdrowotnych. Znacznie zmniejsza napięcie wewnętrzne, uspokaja, a także "porządkuje" wnętrze organizmu, rozluźnia psychicznie i duchowo. Wzmacnia pamięć i poprawia koncentrację. Jest pomocna przy bezsenności, jak również przy depresjach. Obniża zbyt wysokie ciśnienie krwi i pogłębia działanie innych mudr, dlatego zaleca się jej stosowanie z innymi mudrami.

Mudra życia (Pran Mudra)
pran_mudraUłożenie: Trzeba złączyć opuszki trzech palców - serdecznego, małego i kciuka. Pozostałe palce trzymamy swobodnie wyprostowane. Wykonujemy obydwiema rękami. Mudra związana z oczami.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Doskonale wpływa na wzrok, polepsza ostrość, leczy różne choroby oczu, a jednocześnie ma na celu wyrównanie poziomu energetycznego w całym organizmie. Podnosi witalność, dodaje sił, a także redukuje objawy senności i nerwowości. jej praktykowanie jest wskazane w stanach zmęczenia i wyczerpania.

< Wstecz12Dalej >


Komentarze (37)

MUDRY? – To naprawdę działa! - Pomaga

Napisane przez dangna1, 24 May 2010
Stosuje mudry od jakiegos czasu i musze przyznac ze działaja,tylko potrzeba troszke czasu i wiary Pozdrawiam

i ja stosuje mudry

Napisane przez irenka1, 8 July 2010
od wielu lat stosuje mudry i pomagaja bardzo! polecam wszystkie, lae rzeczywiscie trzeba cierpliwosci a ludzie tego nie lubia co slusznie zauwazyl autor attykulu serdecznie pozdrawiam ps wlasnie jestem przeziebiona i stosuje mudre podnoszaca i nieba

nie do wiary

Napisane przez Denis, 31 January 2011
to niesamowita energia pomagająca w codziennym życiu

Mudra ratująca życie

Napisane przez Leszek, 9 May 2011
Doświadczyłem mudry ratującej życie .Starsza Pani zaczęła mdleć na przystanku autobusowym , wysłała męża po pogotowie , TAXI, chciała do szpitala .Przysiadłem się i pokazałem jej układ palców tej mudry . Nie była w stanie ułożyć palców , pomogłem i przytrzymałem jej palce .Po 10 minutach wrócił jej mąż / bez pogotowia i TAXI / .Pani powiedziała że już dobrze czuje się i dalej pojadą do lekarza autobusem . Kazała mi tylko jeszcze raz pokazać układ palców .Radosne , żywe doświadczenie , mogłem pomóc .

Mudry

Napisane przez Aga, 1 August 2011
Od dłuższego czasu mam kłopoty ze zdrowiem, i na co dzień stosuje mudry.Naprawdę widzę poprawę i namawiam każdego by stosował mudry codziennie profilaktycznie.Warto w łatwy sposób zadbać o swoje zdrowie i zdrowie bliskich.

Pytanie w sprawie mudr

Napisane przez Kama, 24 November 2011
Po jakim czasie przy regularnym,codziennym ćwiczeniu 45-minutowym można osiągnąć zauważalne rezultaty przy chorobach przewlekłych? Czy jest to rzeczywiście czas kilku tygodni czy też dłużej? Ma ktoś z Was doświadczenie w tym temacie?

...

Napisane przez marta, 28 November 2011
Wszystkim niedowiarkom mówie traz, że hinduizm i odpowiednie wykorzystanie energii chii dziala na nasz organizm odstresująco i leczniczo (ps: to nie czary ,tylko stara, sprawdzona technika uzdrawiania)

Mudra mądrości i wiedzy

Napisane przez Tomasz, 15 February 2012
W nocy budziłem się po pare razy i nie mogłem spać.Stosuje mudre mądrości i wiedzy zaraz przed snem.Odnosze wrażenia,że działa.Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony.

to naprade rewelacja

Napisane przez Maria, 23 February 2012
Mudra zycia naprawdz swietnie dziala przy chorobach serca i obniza tez cisnienie juz po kilku dniach. Polecam. To prastara metoda kultury starszej od naszej.

BDhaIInQrzhFusUK

Napisane przez Shubham, 10 March 2012
bardzo kiepski karytuł tyle to ja wiem z pierwszych 8 stron podstaw sekretu  tak trudno dodac cos z wlasnego doswiadczenia chodziaz?  chocby 2 przyklady i juz bylaby ocena 2 a nie 1 w kazdym razie moja ocena to 1.    no bo ile mozna o tym samym pisac na okraglo i w dodatku jakby przepisujac co drugi wers z jakies znanej ksiazki .  mysl pozytywnie  mysl pozytywnie  ile tego mozna sluchac?! same ogolniki nic nie wnoszace do 99% ludzi ktorzy ten art. przeczytaja.

mudra

Napisane przez Alina, 10 March 2012
W odpowiedzi do BDhallnQrzhFusUk. Z Twego postu wynika, że tylko przeczytałeś motto do artykułu, faktycznie cytat. Tymczasem nawet nie zajrzałeś do sedna. Mówienie, że nie ma w nim nic z doświadczenia przeczysz sobie, bo właśnie Autor opisuje własne doświadczenia związane z mudrami. Dzięki nim pisze, pacjent faktycznie poczuł ogromną ulgę i to jest bardzo ciekawe. Jednak trzeba czytać wszystko do końca a nie nagłówki, by coś krytykować, bo widać intencje. Mam nadzieję, że Autor podzieli moje zdanie - Alina

Mam , może i dziwne pytanie ale ....

Napisane przez Jarek z Lublina, 17 November 2012
chcę je zadać . Mianowicie : czy zaobserwowano jakieś szkodliwe skutki wykonywanie mudra'y ? Pozdrawiam . Jarek.

mudry bez obawy

Napisane przez Asklepios, 19 November 2012
Mudry to efekt tysięcy lat obserwacji i praktyk. Robili to jogini, rishi i mędrcy Wschodu, a efekty swoich odkryć odnotowywali przekazując je następnym pokoleniom. Gdy jakieś ćwiczenia nie przynosiły pozytywnych efektów to w weryfikacji tysięcy przypadków zostały wyeliminowane i nie przeszły do zbioru księgi mudr. Życzeniem współcześnie żyjących pacjentów byłaby pewność, że tak jak mudry udokumentowane i przebadane są współczesne zabiegi i lekarstwa. Zatem obawy Pana Jarka są niepotrzebne a nawet nie wskazane dla polepszenia skuteczności leczenia.

Mudry

Napisane przez Barbara, 21 November 2012
Stosuję mudry od niedawna, niecały miesiąc, oczywiście wszystkie po kolei. Najbardziej przypadła mi do gustu /jeśli tak można powiedzieć/ mudra wiedzy jest najprostrza w ułożeniu palców, a takze usuwa niepokój, który odczuwam. Mam zapytanie, czy można ułozone palce trzymać swobodnie na kolanach. Rano jadąc autobusem do pracy, codziennie kładę je na kolana. Proszę o odpowiedź.

mudra na oobe

Napisane przez wyolka, 5 September 2013
czy jest jakaś mudra pomagająca wejść do świata astralnego do stosowania przed snem?

Mudry w każdeh sytuacji

Napisane przez Asklepios, 6 September 2013
Pani Basiu, mudry można stosować w każdej sytuacji, jeśli tylko taka się nadarzy.
A wiec  jadąc autobusem, stojąc na przystanku, jeśli tylko mamy wolne ręce. Fakt, że nie jest to panaceum na wszystko, ale jest skuteczne przy dużej cierpliwości i zaangażowaniu.
Mudry na oobe?
Nie spotkałem się z takim problemem, ale jeśli wejście w oobe wymaga odpowiednich stanów psychicznych czy nawet stanu  głębokiej  relaksacji, to mudry mogłyby przyspieszyć takie zjawisko jak oobe.

mudry na oobe - do Asklepiosa

Napisane przez wyolka, 8 September 2013
zatem które mudry należałoby zastosować

Nie radze zabawy w oobe

Napisane przez weronika16, 11 September 2013
Wyolka,po co ci to.A co,jesli uda ci sie wejsc w swiat astralny,ale bedziesz miala problem sie z niego wydostac? Nie radze.Wychodzenie po za cialem moze byc niebezpieczne.Mam nadzieje ze mnie zrozumiesz. Od dzis zaczynam stosowac mudry ;) pozdr.

Do: weronika

Napisane przez wyolka, 11 September 2013
rozumiem - po prostu słyszałam,że coś takiego istnieje... ale nie sądzę,żeby nie można się było wydostać ze świata astralnego; pozdrawiam

mudry

Napisane przez apolonia, 16 October 2013
stosuję mudry już od roku i nic nie dzialją

stosowanie mudry- czas

Napisane przez Yvonne, 22 March 2014
nie mogę się doczytać jak długo /ile np minut/powinno się stosować jednorazowo daną mudry/ dlaczego nigdzie nie podają tego w opisie?

mudra na skóre

Napisane przez Ania19999, 1 April 2014
witam czy ktoś wie gdzie można znaleźć mudre na leczenie skóry i dlaczego gdy wykonuje inne zaczynają mnie piec ręce czuję się tak jak by mnie porażał jakiś mały prąd

Mudry pomagaja

Napisane przez doroti, 10 June 2014
Moje doswiadczenie z Mudrami przynajmiej w moim przypadku ,potwierdza ich dzialanie .Mimo informacji ze mam problemy z krazeniem zostaly mi przepisane hormony,po dwoch tyg ,zazywania mialam lydki jak balony i okropny bol,wyladowalam na pomocy doraznej ,lecz poza odstawieniem leku i skierowaniem do lekar,.za pierwszego kontaktu nie udzielono mi pomocy.Caly dzien lezalam i do nastepnego dnia popoludniu stosowalam mudry ,juz wieczorem byla kolosalna poprawa ,a na wizycie lekarz stwierdzil ze nic nie widzi niepokojacego ,bo nogi wrocily do normy.I to nie jest pierwszy raz kiedy mi pomogly.Zachecam do stosowania choc slyszlam opine ze jak cos nie wymaga trudu i jest bezplatne to poprostu ludzie w to nie wierza ,a szkoda .Pozdrawiam serdecznie

Mudry uratowały mi życie

Napisane przez barbara, 22 June 2014
Mudrami wyleczyłam swoje serce! Robię mudrę ratującą życie profilaktycznie codziennie, jadąc w metrze ok. 10=15 minut i zapomniałam, co to jest telepanie serca /fachowo kardiolog zdiagnozował częstoskurcz nadkomorowy i powiedział, że będę brała leki do końca życia.Brałam ponad rok, ale zastosowałam mudry i zioła i wyrzuciłam leki./ Od lat nic zupełnie nie biorę. Zero leków chemicznych i mam idealne ciśnienie 80/120, a wiek 50 +. Piję zioła od czasu do czasu. Jedną kawę expresso dziennie przed południem, nigdy więcej, bo lubię.Czasem kieliszek lub dwa wina - białego lub czerwonego. Zero wódek i piwa. Mam idealne zdrowie. Mudry trzeba robić profilaktycznie codziennie. One działają. Jeśli chcesz coś wyleczyć rób 3 razy dziennie po 15 minut. To metoda dla mądrych i systematycznych. Pozdrawiam miłośników mudr.

Wiara w mudry...

Napisane przez Krystyna, 7 November 2014
Jeśli wiara czyni cuda.... itd, kazdy to zna. Mudry znam od... juz prawie nie pamietam ilu lat, ale napewno od ponad 20. :} "trzymałam" mudry w razie konieczności, ale od 12 maja PRAN MUDRĘ stosuje kazdego dnia, 45 min. niekiedy dłużej, poza nia stosuję inne mudry i każdą oczywiscie 45 minut.Ktoś powie "bzdura, nie wierzę" :} bo nie ma na to czasu, tak? A ja odpowiem bzdura, czas zawsze sie znajdzie, np na spacerze, przed telewizorem :}11 maja br miała operacje zaćmy,na wizycje u lekarza prowadzącego, po 2 -cach, moj lekarz był tak zaskoczony stanem drugiego oka, że następna operacje przesuną mi do... właśnie sam nie wie do kiedy.Teraz szukam mudry na bóle i zawroty głowy. Mam 65 lat i moze to jest normalne, może nie :] Zobaczymy.JA WIERZĘ.POZDRAWIAM Krystyna

A która mudra???

Napisane przez Małgorzata, 23 March 2015
Jestem poczatkujaca zamierzam stosować mudry tylko nie bardzo wiem ktora byłaby pomocna przy chorobach kręgosłupa?oraz zawrotach glowy?Czy ktos mógłby mi cos podpowiedzieć?Z góry dziękuje

Skuteczne leczenie kręgosłupa - Polecam

Napisane przez Józef, 25 March 2015
Nie jestem przekonany, by mudry wyleczyły dolegliwości kręgosłupa. Owszem są ciekawe ćwiczenia, które mogą pomóc w łagodzeniu dolegliwości. Wiem natomiast, że jest pewny sposób na pozbycie się tych przykrych dolegliwości poprzez tzw. operację bez skalpela. Co to takiego? Szkoda, że współczesna medycyna odeszła od tych skutecznych metod leczenia, które kiedyś były na porządku dziennym. Po prostu, proszę Państwa, głodówka jest najskuteczniejszym sposobem na niemal wszystkie zdrowotne problemy. Mówię o tym, gdyż znam to z autopsji. Miałem ogromne bóle kręgosłupa lędźwiowego. Jakakolwiek praca fizyczna była nie do pomyślenia. Ćwiczenia jeszcze bardziej pogłębiały problem. Zastosowałem 10 dni głodówki na samej wodzie źródlanej. Dokładnie powinno się tą kurację nazwać dożywianiem endogennym tzn. organizm w tym czasie odżywia się tym, co odłożył w naszych kościach, tkankach mięśniowych, jelitach itp. Jeśli cokolwiek w tym czasie wprowadzimy do organizmu z zewnątrz, następuje przerwanie odżywiania endogennego i cały proces marnujemy. W 6 dniu takiej rygorystycznej głodówki wraz z lewatywami rozpoczął się proces leczniczy kręgosłupa. Po prostu ogromny ból, który u mnie trwał przez 3 doby zwiastował operację bez skalpela. 10-go dnia mój kręgosłup był całkowicie wyleczony. Upłynęło już kilka tygodni a ja nie wiem, co to jest ból kręgosłupa, mimo ciężkiej pracy na działce.

Prawda to z ta głodówka ? Moze zna ktos jednak mudry na kregosłup ?

Napisane przez ss, 8 June 2015
Prawda to z ta głodówka ? Moze mi ktos wysłac na e mail jakie mudry na kregosłup ?

Skuteczne leczenie kręgosłupa

Napisane przez Józef, 8 June 2015
Mudry, jak już pisałem, nie za bardzo są skuteczne na kręgosłup, chyba, że jakieś specjalne, których nie znam. Doradziłbym natomiast TERAPIĘ WISCERALNĄ prof. Aleksandra Ogułowa. Pisałem o tym w ostatnim artykule na Bochenii. Proszę poszerzyć jeszcze te informacje o "wygooglowane" na ten temat inne artykuły i filmy. Masaże polecane przez prof. są naprawdę skuteczne na wiele schorzeń i między innymi na kręgosłup. A tu podaję link do artykułu na Bochenii: http://www.bochenia.pl/nasze-zdrowie/2015//terapia-wisceralna-najprostszy-sposob-do-zdrowia..html

Zapytanie

Napisane przez Anonim, 15 November 2015
Mam pytanie, ile razy dziennie i przez przez ile minut dziennie trzeba stosować mudrę oczu by wyleczyła zeza? Pozdrawiam

Czas stosowania mudry-odpowiedz

Napisane przez Leon, 15 November 2015
Odpowiedź dla Anonima: Trudno podać dla każdego schorzenia i każdego człowieka czas stosowania mudry. Na ile masz cierpliwości, czas i obserwując reakcję możesz zwiększyć czas , gdyż mudra na pewno nie ma skutków ubocznych. Długie stosowanie bardziej wyciszy, uspokoi system nerwowy, poprawi działanie stosownego narządu

Pomaga!

Napisane przez LL, 20 November 2015
Przypadkowo, naprawdę przypadkowo zastosowałem mudrę wiedzy.Leżałem bezsilny w modlitwie na łóżku, dłonie same się "ułożyły". I stał się cud! A cierpię na potworną depresję z nerwicą lękową. Efekt? Myśli się same "ułożyły", uspokoiłem się i zasnąłem. Jestem historykiem, więc od dziś będę zgłębiał nie tylko Ayurwedę, ale i historię Indii, to pasjonujące! Pozdrawiam!

Mudry

Napisane przez Damian, 21 November 2015
Pierdolnijcie sie wszyscy w łeb,dość mocno.

Do Damiana

Napisane przez Urszula, 10 December 2015
Damianie! Czy nikt ci nie powiedział , że jeteś zwykłym prostaczkiem. Nie stać cię na bardziej twórczy komentarz? Po co czytasz tą stronę i obrażasz ludzi ? Dziwię się , ze pozwolono tobie opublikować ten chamski komentarz.

Uratowanie zycia

Napisane przez pol, 6 January 2016
Mąż dostał ataku serca na lotnisku w Londynie, nikt nie chciał mu udzielić pomocy. Poni9ewaz leciał do Manchestru wsiadł do samolotu cały czas stosując mudrę ratująca życie. Po przylocie znajomi zawiezli męża do szpitala. Okazało się ,że to zawał. Został bardzo szybko wyleczony. Nikt nie wierzył,że z zawałem był w stanie odbyc taki lot czujac się nie najgorzej.

powiem że

Napisane przez aniamar, 12 October 2016
Witam pierwszy raz jak usłyszałam o mudrach nie myślałam że taki nie wielki gest może leczyć a;e zaufałam i stosuję mudrę ratującą życie bo często kołata mi serce mudra ta pomaga mi się uspokoić i serce bije prawidłowo i lepiej śpię do tego stosuję również mudrę wiedzy gdzie pomaga mi się wyciszyć i zrelaksować , od kilku dni zaczęłam też mudrę wiedzy i mam nadzieję że pomoże mi na wzrok chciałbym go wyostrzyć i postanowiłam że spróbuję też mudrę trzeciego oka która pomaga na zatoki oczy i bóle głowy :)

ja też

Napisane przez beata, 10 May 2017
Mam problem ze słuchem.Przypadkowo trafiłam na dawno temu kupioną mała książeczkę na temat lecznictwa przez lekkie uciski palców rąk. Jestem za Mudrą , trzeba tylko systematyczności i wytrwałości, coś w tym jest.ustały mi dziwne szumy w uszach. pozdrawiam
 

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY