Bochenia
Bochenia » Na Linii Czasu » 2017 » Sierpień » Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie...

Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie...

Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie... Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie,a ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, (...) Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, z którego macie nie tak swe własne rzeczy jako wszytek ludzki mieć rodzaj na pieczy - Jan Kochanowski

linia

Klincz polityczny jaki nastąpił po 16 grudnia 2017 r. zdaje się nie mieć rozwiązania między pogłębiającymi się z każdym miesiącem międzypartyjnymi różnicami. W tym niemożliwym do rozstrzygnięcia sporze wszystkie strony mają poniekąd większe lub mniejsze, ale  swoje partyjne racje.

zdjecie Jednak taka patowa sytuacja nie może się przedłużać w nieskończoność, gdyż każdy dzień jałowych dyskusji przynosi ogromnie straty gospodarcze, społeczne, polityczne nie wspominając o dewastacji ludzkich sumień w wyniku podziałów społecznych z destrukcyjną nienawiścią.

Sytuacja dojrzewa do takiej świadomości społecznej, w której nie powinno być miejsca na sprawowanie rządów  w układach podziałów partyjnych. Antagonizowanie w postępowaniu i sposobie filozofii rządzenia poszczególnych partii doprowadza do ciągłych konfliktów, podziałów, nienawiści przy całkowitym braku liczenia się z głosem całego społeczeństwa. Rządy państwem wymagają ciągłości planowanych działań zgodnych z głosem społeczeństwa wyrażonym w częstych referendach. To prawdziwą władzę powinno sprawować Całe Społeczeństwo, a rząd spełniając wolę suwerena powinien służyć temu społeczeństwu tak jak to ma miejsce np. w Szwajcarii. Uczmy się od bardziej zaawansowanych krajów w każdej dziedzinie życia.

Bardziej szczegółową wizje Polski nie tylko możliwą do przyjęcia co wręcz konieczną w tym politycznym pacie przedstawia znany Polakom Pan Jerzy Zięba oraz prawowity Prezydent Polski na uchodźstwie Jan Zbigniew hrabia Potocki

Warto wysłuchać Ich poglądów i gotowych recept do końca i rozważyć jakim sposobem każdy z nas mógłby się przyczynić do utworzenia prawdziwej wolnej, demokratycznej i najważniejsze bezpartyjnej  Ojczyzny wszystkich Polaków.
Wprawdzie rozwiązania takie są proste,  wymagają tylko zgody narodowej do kontynuacji II Rzeczypospolitej z jej Konstytucją Kwietniową z 1935 r.Komentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY