Bochenia Forum

Bochenia => Na Linii Czasu => : Patryk July 08, 2009, 10:34:30: Czy ziemi grozi zagłada w 2012 roku? - To widać to słychać to czuc
: Patryk July 08, 2009, 10:34:30
Można wszystko bagatelizować, ubierając w żart i ironizując, tyle tylko, że jakoś nic nie idzie ku dobremu. Zapowiadane przez wszystkich jasnowidzów kataklizmy jakoś niestety sprawdzają się czy tego chcemy czy nie, czy wierzymy w nie czy kpimy z nich. A czy bieżący rok jest taki łaskawy?
W Europie katastrofa: deszcze, huragany, powodzie, Ameryka susze i tornada, Australia zimnice itd. a to dopiero ma być początek.


: ale jaja...xd
: kajka_xd January 18, 2010, 13:33:06
Ja wierze,że będzie koniec świata...nie wiem jak Wy ale ja wierze,że będzie :( xdxd :***


: ZAGŁADA? ... NIEEE! :)
: lach January 24, 2010, 20:22:48
Nic takiego jak zagłada nie nastąpi. Ludzkość lubi karmić się strachem.
Moim skromnym zdaniem nastąpią bardzo istotne zmiany, tak na Ziemi jaki i w nas samych, jednak żadnego Apokalipsy nie będzie.
Oczywiście, należy się liczyć z tym że wielu ludzi nie będzie w stanie dostosować się do owych zmian, co będzie równoznaczne z ich odejściem, lecz dufam iż zdecydowana większość przetrwa.

Głowy w górę. :)


: Wiara
: t3100st3ron January 28, 2010, 02:19:04
Zyjemy w czasach w ktorych kazdy wierzy w co chce ...ja np. wierze ze trafie 6 w totka ;)) ..a tak na powaznie to straszne glupoty .. ludzie węszą wszędzie spisek a glupota ludzka nie zna granic heh


: nie
: rafa12 February 27, 2010, 14:42:29
nikt nie wie kiedy będzie koniec świata


: Odp: Czy ziemi grozi zagłada w 2012 roku? - To widać to słychać to czuc
: Nefilim February 27, 2010, 15:54:04
Nie wiem, dlaczego większość z Państwa używa pojęcia końca świata w kontekście roku 2012. Przecież trzeba naprawdę nie mieć elementarnej wiedzy by tak sądzić. Koniec świata to musiałby być końcem całego Wszechświata. Naruszenie oddziaływań między planetami czy gwiazdami spowodowałoby faktyczny koniec świata.

Natomiast to, co może się wydarzyć na naszej planecie to inna sprawa. Być może, że nic nie będzie tragicznego, że Ziemia dalej po swoich wielkich przejściach, jakie już teraz  dokonują się na naszych oczach wyznaczy nam nowe zupełnie inne zadania, priorytety. Przecież człowiek w swojej zuchwałości i przedmiotowym traktowaniu Przyrody sam siebie również sprowadził do upadku. Wrażliwsi będą wiedzieć, co mam na myśli.

Wielka Inteligencja ma swoje plany wobec naszego małego ziemskiego świata i zapewne jest zainteresowana naszym rozwojem a nie upadkiem do jakiego zdąża permanentnie człowiek. Operując słowami "koniec świata" będzie to koniec takiej epoki, w której ważniejszy był pieniądz, władza, sex i zdominowanie innych swoją jedynie słuszną ideologią, religią i kulturą.

 Każda nowa epoka a do takiej wkraczamy z Epoki Ryb do Wodnika przynosi ogromne zmiany. Wspomnijmy tylko, co miało miejsce przy przejściu z Epoki Barana (cały Stary Testament) do Epoki Ryb.
Jezus, jako pierwszy rysuje na piasku rybę, czyli symbol nowej epoki- Epoki Ryb. Wiemy jak wielkie nastąpiły przeobrażenia. Przecież człowiek w Epoce wcześniej Byka, Barana był przedmiotem, kupowanym na targu wraz z bydłem. To przecież Jezus pierwszy wywyższył godność człowieka. Ustroje, religie, polityka niszczyły tą najwspanialszą ideę człowieczeństwa. Nowa nadchodząca Epoka Wodnika pociągnie jeszcze wyżej człowieka. To, co mówił Jezus dopiero będzie się realizować naprawdę.

„Bogami jesteście i większe znaki czynić będziecie ode mnie” Człowiek w nowej epoce ma to powoli i sukcesywnie realizować w drodze powolnego, ale permanentnego przebudzenia i oświecenia.

Koniec Świata to właśnie koniec tej Epoki Ryb. Pytajmy raczej nie o to, co się stanie, tylko czy gotowi już jesteśmy na te wielkie przeobrażenia swoją mentalnością, duchowością i otwartością na zmiany przede wszystkim siebie samego.: Odp: Czy ziemi grozi zagłada w 2012 roku? - To widać to słychać to czuc
: sa7 June 22, 2011, 16:18:21
Mamy Biblię, o Jezusie słyszał chyba każdy. Nie trzeba być wierzącym,ale powszechnie znane jest,że nawet Jezus nie znał dnia końca świata. Zna to tylko Bóg.
A już na pewno nie co chwilę pojawiający się "przepowiadacze" kolejnych dat.
Kalendarz Majów kończy się na tej sławnej dacie, ale to tylko tyle.
A czyż przez całą wieczność na Ziemi nie było kataklizmów? Były i powodzie, i wybuchy wulkanów,był potop , można tak wyliczać bez końca.
Nie było jednak tak powszechnego dostępu do informacji jakim my dysponujemy /tv,internet.../.Te media żerują na podsycaniu różnych sensacji,żyją z manipulacji.
Kiedy ostatnio słyszeliście lub czytaliście o czymś budującym,pozytywnym,dobrym,budzącym nadzieję...?
A przecież widzimy,że oprócz naprawdę okropnych rzeczy dzieją się też pozytywne.
Dlaczego nie cieszyć się pięknem uśmiechu dziecka, radością psa gdy wracasz do domu,uśmiechem i dobrym słowem sąsiada....
Byłam dziś na spacerze z psem, chociaż nastrój mam podły, przyniosłam bukiet kwiatów polnych o tak pięknej barwie, że mój ukochany van Gogh zaraz zabrałby się do malowania, a pies się wykąpał, jak zwykle i ochlapał mnie,jak zwykle i...wróciłam do domu w cudownym nastroju.
Czego i Wam życzę.


: Pamiętacie?
: Natalka February 09, 2012, 09:40:31
Witam. Czy wy pamiętacie o 10 Przykazaniach Bożych? A Biblie się czytało? Nikt oprócz samego Boga nie wie kiedy to nastąpi a w takie bzdety wierzyć nie trzeba, bo są to rzeczy wyssane z palca. Amerykanie zawsze sobie coś durnego zmyślą a potem straszą cały świat. Nie wiem, czy wy do szkoły nie chodzicie czy co, ale ja tak, oraz dobrze wiem, że takie coś nie nastąpi, a jeżeli tak, to na pewno nie teraz. Koniec świata nie koniecznie oznacza koniec wszystkiego, to może być początek nowego, lepszego życia. Wtedy Bóg ma być z nami, czyli chyba  to dobrze? Jak dla was-nie wiem, ale ja wiem, że niepotrzebnie piszą takie bzdury i straszą wszystkich. Bałam się końca świata od dawna, ale już wiem, że nie mam czego.
A..! I jeszcze taki żarcik! Chowajcie już żarełko w kanałach i uciekajcie jak najprędzej, głuptasy. Ja nie jestem żadnym profesorem, ale też nie jestem głupia i nie zamierzam wierzyć w takie głupoty. Ja zamierzam wierzyć tylko i wyłącznie Bogu.


: dYdgbBMrCms
: Urooj November 30, 2012, 11:16:43
to i dobrze   retsza to faktycznie dołujące smęty z nutką nadziei ale jakoś nic radosnego w temacie nie znalazłem  ale i tak liczy się wyłącznie ostatnie zdanie:nie ma że boli Idziemy po ZWYCIĘSTWO !!!!


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.