Bochenia Forum

Bochenia => Na Linii Czasu => : Janusz Paprota May 10, 2015, 17:33:44: Historia jedna z wielu - Piękna refleksja nad straszną historią...
: Janusz Paprota May 10, 2015, 17:33:44
Gratuluję świetnego artykułu oraz obiektywizmu i dojrzałości w patrzeniu na te czasy. Niestety, w ostatnich kilkunastu latach w Polsce, z prostych żołnierzy LWP zrobiono bandytów, służalców Stalina, a w najlepszym wypadku po prostu się ich ignoruje i zapomina o ich walce i nędznej egzystencji. Do jednego worka wrzuca się gen.Berlinga i wyższych dowódców oraz zwykłych żołnierzy. Dowództwo LWP było wylęgarnią władz rządu rosyjskiego na ziemiach polskich, pełno było w niej ludzi, którzy później pacyfikowali rodaków, ale... byli też inni. Tacy właśnie jak Pański teść, którzy nie zdążyli do Andersa, a bardzo chcieli się wyrwać z ZSRR. Tacy jak on i podobni zasługują na naszą pamięć i szacunek. Dobrze, że Pan o nim pisze i przypomina młodym o tych strasznych czasach. Serdecznie pozdrawiam!


: Czy Polska jest w ruinie?
: myślący October 19, 2015, 00:48:43
Wspaniały artykuł, szczególnie obowiązkowy do przeczytania dla tych, co to krzyczą , że Polska jest dziś w ruinie. Jeszcze oni muszą niestety doświadczyć tej strasznej biedy, by byli wstanie zrozumieć jakie niewyobrażalne zmiany zaszły ostatnio w naszym kraju.


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.