Bochenia
Bochenia Forum
Luty 24, 2024, 01:46:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Wyślij odpowiedź
Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.
Nazwa wyświetlana:
Email:
Temat:
Ikona wiadomości:
PogrubienieKursywa|
Umieść odnośnikUmieść email|Umieść kodUmieść cytat|
Uśmiech Mrugnięcie Chichot Duży uśmiech Złość Smutny Szok Spoko Co? Z politowaniem Język Zawstydzony Buzia na kłódkę Niezdecydowany Buziak Płacz
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku.
Wpisz litery widoczne na obrazku.
+ Opcje dodatkowe...

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzećPodgląd wątku
Wysłane: Listopad 26, 2010, 23:47:20
Wysłany przez: Józef
W Paryżu ukazał się właśnie tom znanej w Wilnie reportażystki i poetki, Leokadii Komaiszko, od połowy lat 90. XX w. związanej z Belgią. W Liège, miejscu swego zamieszkania, pisarka edytuje polonijne „Listy z Daleka”, pismo tworzone przez Polaków, rozrzuconych po całym świecie. „Listy...” są zapisem rzeczywistości, kroniką wydarzeń, przemyśleń i twórczości tych, którzy potrafią (i chcą) podzielić się nimi z polską diasporą i rodakami w kraju.

Francuska oficyna „Mon Petit Editeur” wydała „Leodium, qui sera à moi” dzięki współpracy wielu osób. Wyboru wierszy dokonała autorka, zaś wstępem opatrzyła je Flamandka, Katia Vendenborre. Utwory Leokadii Komaiszko przetłumaczyli studenci Wydziału Slawistyki Wolnego Uniwersytetu w Brukseli, pod kierownictwem swojej szefowej, Doroty Walczak.

Autorce gratulujemy. Wypada tylko czekać na jej kolejną wizytę nad Wilią. I spotkanie z polskimi czytelnikami - tak „Listów z Daleka”, bo wszak i tu ich nie brak, jak utworów pisarki, która potrafi łączyć poprzez swoją twórczość nie tylko odmienne kultury, ale też ludzi.
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!