Bochenia
Bochenia Forum
Maj 20, 2024, 22:44:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
  Strona główna   Pomoc   Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
WstępRejestracjaLogowanieProfilWysyłanie WiadomościPrywatne WiadomościSzukanie Wiadomości

SMF troszczy się o społeczność forum i komunikację. Istnieje wiele sposobów komunikacji np. pisanie wiadomości w działach, prywatne wiadomości, email, komunikatory. System prywatnych wiadomości SMF dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników, często sprawdza się najlepiej.

 1. Prywatne Wiadomości
  1. Opis
  2. Czytanie prywatnych wiadomości
 2. Okno zarządzania Prywatnymi Wiadomościami
  1. Odpowiadanie lub tworzenie wiadomości prywatnych

Prywatne Wiadomości

Opis

Email to doskonały wynalazek. Nie jest jednak najlepszym sposobem kontaktu z użytkownikami forum, bo: musisz otworzyć aplikację email, odbiorca musi otworzyć swój program pocztowy i sprawdzić skrzynkę, twoja wiadomość trafi do jednego "worka" z innymi wiadomościami i może zostać przeoczona.

Jako alternatywę dla komunikacji email, SMF oferuje szybszą, bardziej osobistą metodę. System Prywatnych Wiadomości, pozwala na natchmiastowe dostarczenie dowolnej informacji do użytkownika serwisu. Wiadomość jest przetwarzana w całości przez system forum, nie ma potrzeby posiadania programu pocztowego, uruchamiania go lub opuszczania forum. Przy wysyłaniu ani przy odbieraniu nie istnieje możliwość ujawnienia adresu email, żadnej ze stron. System Prywatnych Wiadomości opiera się tylko na nazwie użytkownika forum.

Jeśli adresat wiadomości nie jest w danym momencie zalogowany, jej treść jest przechowywana w jego osobistej skrzynce odbiorczej do momentu gdy jej nie przeczyta. Potem może ją usunąć. SMF to nowoczesny, praktyczny system przesyłania treści.

Czytanie prywatnych wiadomości

Aby czytać swoje prywatne wiadomości musisz być zalogowany, a następnie użyć linku 'Hej [username], masz x wiadomości, x nowych'.

Okno zarządzania Prywatnymi Wiadomościami

Ekran prywatnych wiadomości, w działaniu podobny jest do indeksu wiadomości. Opisujemy tu skrzynkę odbiorczą, lecz skrzynka nadawcza wygląda bardzo podobnie:

+  Nazwa forum
|- +  Prywatne Wiadomości
| |- +  Odebrane
Wiadomości
Nowa wiadomość

Odebrane
Wysłane

  Data  Temat Od
Data i czas wysłania wiadomości Temat wiadomości Inny użytkownik
Strony: [1]
  • Niektóre fora dyskusyjne pokazują drzewko nawigacyjne w jednej linii, oszczędzając dzięki temu miejsce.
 • Odnośnik Usuń wiadomości kasuje wszystkie wiadomości z Twojej skrzynki prywatnych wiadomości. Zauważ, że zaznaczając pola i klikając na Usuń zaznaczone można usunąć tylko wybrane. Pole na samej górze zaznacza wszystkie.
 • Przycisk Wysłane kieruje do skrzynki nadawczej, gdzie zamienia się na przycisk Odebrane.
 • Link Nowa wiadomość pozwala Ci wysłać nową wiadomość, co działa analogicznie do rozpoczynania nowego wątku ale zawiera dodatkowo pola 'Do:' i 'Kopia do:' oraz opcję zapisania wiadomości w 'Wysłanych'.
 • Przycisk Odśwież sprawdza czy są nowe wiadomości poprzez odświeżenie strony.
 • Odnośniki Data, Temat, Od pozwalają sortować wiadomości wg. tych kolumn (kolumna Data może być dodatkowo modyfikowana w kolejności narastająco lub malejąco za pomocą strzałek).
 • Temat wątku jest odnośnikiem do początku wiadomości, na tej samej stronie.
 • Numery stron, jeśli istnieją, kierują do kolejnych stron wątku.

Odpowiadanie lub tworzenie wiadomości prywatnych

Jest kilka sposobów na wysłanie prywatnej wiadomości, ale wszystkie z nich wymagają, abyś był zalogowany.

 • Możesz użyć linka 'Hej, [username], masz x wiadomości, x nowych, a następnie kliknąć Nowa wiadomość w Twoich wiadomościach odebranych.
 • Możesz kliknąć na nazwę użytkownika, a następnie na Wyślij prywatną wiadomość na profil ekran podsumowania
 • Prywatną wiadomość możesz wysłać, po kliknięciu na ikonę Prywatna wiadmość znajdującą się w oknie informacyjnym autora, przy każdej wiadomości w forum.
 • Możesz rozpocząć pisanie nowej prywatnej wiadomość poprzez kliknięcie w ikonę online/offline obok obecnego statusu na stronie podsumowania profilu. (Ta ikona/odnośnik jest często powielana w informacji o użytkowniku opisanej powyżej.)
 • Odpowiadanie na wiadomość prywatną, jest bardzo podobne do odpowiadania na wiadomości w wątkach.
WstępRejestracjaLogowanieProfilWysyłanie WiadomościPrywatne WiadomościSzukanie Wiadomości
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!