Bochenia
Bochenia » Blogi » Leokadia Komaiszko

Leokadia Komaiszko

Pani Leokadia Komaiszko jest poetką, dziennikarką, literatem i fotografikiem.

Znana jako Autor obszernego tomu reportaży o krzyżowych drogach Polaków na Wschodzie pt.: “Nawet ptaki wracają” i tegoż tomu w języku francuskim "Même les oiseaux reviennent", zbioru szkiców literackich o losach Polaków starszego pokolenia w Niemczech: „Wiatr z Hamburga”, czterech indywidualnych tomików poetyckich: “W stronę światła”, “Motyle na łąkach dzieciństwa”, “Zielonosenne kaktusy”, „Leodium qui sera à moi” (po francusku)..

Tematem, który Panią Leokadię Komaiszko głęboko interesuje - to losy i mentalność Polaków, mieszkających poza Polską. Z pewnością też dlatego, że sama do tej części rodaków należy. Urodzona i ukształtowana duchowo na Wileńszczyznie, na stałe mieszka w Belgii.
Na prośbę polskich emigrantów-intelektualistów rozsianych po świecie stworzyła, redaguje i wydaje “Listy z daleka” - pismo Ogólnoświatowego Korespondencyjnego Klubu Emigrantów. http://www.polonia.be/Listy-z-daleka/lzd.htm

„Listy z daleka”
czytane są: w Afryce, Ameryce, Anglii, Australii, Belgii, Danii, Francji, Holandii, Kanadzie, na Litwie, w Niemczech, Polsce, Szwajcarii, Szwecji, we Włoszech.

Jeśli Pani Leokadia Komaiszko  zechciałaby ambasadorować portalowi „Bochenia” byłby to dla mnie wielki zaszczyt. Z przyjemnością chciałbym przybliżyć zarówno Osobę Pani Leokadii jak i Jej twórczość Czytelnikom Portalu „Bochenia”.

Z  DZIEJÓW  „LISTÓW Z DALEKA"