Bochenia
Bochenia » Warto przeczytać » 2014 » Wrzesień » Czytaj jak najwięcej, mów jak najmniej - chińskie

Czytaj jak najwięcej, mów jak najmniej - chińskie

Czytaj jak najwięcej, mów jak najmniej - chińskie Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych - Konfucjusz

linia

Chińskie ćwiczenia uzdrawiające. Klucz do witalności i długowieczności – Steven Cardoza

Ćwiczenia samouzdrawiające, ćwiczenia do  samodzielnego stosowania

Dorobek cywilizacyjny świata to nie tylko współczesny rozwój nauki, kultury, medycyny, ale dalekosiężne kontinuum wszelkiej ludzkiej myśli, tej pisanej i przekazywanej w tradycji liczącej tysiące lat. Obserwacja zjawisk przyrody, samoobserwacja i kojarzenie faktów zaowocowało wspaniałymi technikami ćwiczeń fizycznych i umysłowych, które w swojej trafności diagnozy i skuteczności działania, jeśli nie są lepsze od współczesnych, to przynajmniej nie szkodliwe i również przynoszą poprawę naszego zdrowia a nawet regenerują cały organizm choć w dłuższej perspektywie czasu.
Do takich rewelacji, których depozytariuszami byli i nadal są mistrzowie Tao, Zen, czy Jogi należą chińskie ćwiczenia uzdrawiające, które sami możemy stosować regenerując nadwyrężone nasze siły i zdrowie. Steven Cardoza wybitny specjalista w dziedzinach medycyny chińskiej i ziołolecznictwa w swojej książce – Chińskie ćwiczenia uzdrawiające – w prosty sposób przybliża Czytelnikowi, to co było dorobkiem tysięcy lat wnikliwej obserwacji i szkoleń mistrzów wyżej wymienionych szkół. Zebrane w tej książce liczne ćwiczenia w zupełności wyczerpują skalę naszych potrzeb w zwalczaniu głównych dolegliwości, które towarzyszą nam w codziennym życiu w dłuższej lub krótszej perspektywie czasu. (J.Ł.)

linia

logoWszyscy pragniemy być zdrowi i w pełni sprawni przez całe życie. Istnieje wiele sposobów, by zdobyć ten cel. Ta publikacja zdradzi Ci, jak można to osiągnąć poprzez proste techniki zaczerpnięte z chińskiej tradycji.
Książka zawiera 88 łatwych i łagodnych ćwiczeń. Są one przeznaczone dla każdego – niezależnie od wieku, płci czy stanu zdrowia. Wykonywane przez minutę lub dwie dziennie polepszą Twoje zdrowie i przedłużą życie. Dodatkowo usprawnią kondycję fizyczną i zminimalizują, a nawet odwrócą oznaki starzenia. Poszczególne ćwiczenia skupiają się na konkretnych wyzwaniach zdrowotnych i zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia najpowszechniejszych urazów fizycznych. Pomogą Ci one również przebrnąć przez codzienność z większą witalnością i energią.
Wszystkie ćwiczenia zostały szczegółowo opisane i przedstawione w formie graficznej. Są one oparte na zasadach akupresury, Tai Chi, Qigong i jogi taoistycznej. Przy każdym z nich znajdziesz opis energetycznych i fizycznych korzyści. Książka zawiera również indeks, dzięki któremu łatwo wybierzesz ćwiczenia odpowiednie do doświadczanych dolegliwości. Pomogą Ci one wyeliminować bóle, alergie, problemy z trawieniem, bezsenność, stres oraz inne powszechne schorzenia.
Autor tej publikacji jest dyplomowanym specjalistą w dziedzinach medycyny chińskiej i ziołolecznictwa. Od trzech dekad wykłada w szkołach akupunktury, a teraz dzieli się z Tobą swoim bogatym doświadczeniem. Poznaj prostą receptę na zdrowie.

www.wydawnictwovital.pl Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższą książkę po preferencyjnej cenie.

linia

8 kroków do pozbycia się bólu pleców - Esther Gokhale.

Bóle pleców to najczęściej spotykany problem w medycynie pierwszego kontaktu. Niestety ograniczenia, z jakimi wiąże się terapia czysto medyczna lub chirurgiczna nie  zapewniania pacjentom trwałych wyleczeń a nawracające i przewlekłe bóle wykluczają często młodych ludzi z pracy zawodowej i pozbawiają zwykłego komfortu życiowego.
logoTymczasem powody postępujących i pogłębiających się dolegliwości mogą być naprawdę prozaiczne, często wynikające z naszych antropologicznych uwarunkowań czy też zaniedbań i złych nawyków. O tym w jaki sposób możemy przywrócić nasze dobre samopoczucie likwidując bezoperacyjnie i bezboleśnie nasz ból kręgosłupa opowie nam  Esther Gokhale w swojej książce – 8 kroków do pozbycia się bólu pleców.

To wspaniała książka, dokumentująca unikalną wiedzę pisarki i prawdziwie
wizjonerskie podejście do mięśniowo-powięziowych bólów pleców. Książka została napisana
językiem przejrzystym, w sposób jasny i zrozumiały. Jest znakomicie ilustrowana, dając czytelnikowi prosty kurs terapeutyczny, zaś odniesienia antropologiczne są bardzo ciekawe, wnikliwe udokumentowane licznymi przykładami  z różnych środowisk niemal całego świata.. Zawarte w niej metody terapeutyczne niosą nieocenioną pomoc wszystkim tym, którzy na co dzień stykają się z pacjentami cierpiącymi na bóle pleców – neurologom, fizjoterapeutom, psychiatrom, lekarzom
rodzinnym i oczywiście samym pacjentom. (J.Ł.)

linia

W tej książce znajdziesz autorską technikę pozbycia się bólu pleców, szyi, ramion czy stawów. Odzyskasz naturalną postawę i na nowo nauczysz się prawidłowo stać, chodzić, siedzieć i spać. Poznasz rewolucyjne techniki rozluźniania kręgosłupa, które poprawiają krążenie krwi, a także wzmacniają mięśnie. Możesz je stosować w czasie pracy przy komputerze, oglądając telewizję, prowadząc samochód, a nawet śpiąc. W poszukiwaniu źródła przyczyn bólu pleców Autorka podróżowała do takich miejsc na świecie, gdzie takie dolegliwości pozostają zupełnie nieznane. Odkryła tam starożytną sztukę dbania o ciało, która zapobiega powstawaniu bólu. Swoje obserwacje zebrała w kompletny przewodnik, w którym prezentuje 8 lekcji z których nauczysz swoje ciało zdrowej postawy. Uwolnij się od bólu pleców.

 www.wydawnictwovital.pl Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższą książkę po preferencyjnej cenie.

ikona

Akupunktura. Praktyczny przewodnik po chińskiej sztuce medycznej
prof. Tsolmonpurev Badarchin lek. med. Khandaa Galsan

Akupunktura jest jedną z najstarszych metod leczniczych, która wywodzi się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Jest stosowana na całym świecie i stanowi uzupełnienie medycyny konwencjonalnej. Polega na regulowaniu krążenia energii Qi w organizmie. Za pomocą igieł nakłuwa się określone punkty na powierzchni ciała, które są rozmieszczone wzdłuż meridianów. Takie zabiegi mają na celu przywrócenie zaburzonej równowagi między Yin i Yang. Tą metodą można leczyć wiele schorzeń między innymi nadciśnienie, zapalenia wirusowe i bakteryjne, cukrzycę, depresję. Autorzy szczegółowo opisują punkty terapeutyczne i ich umiejscowienie. Każdy z nich odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie konkretnego organu w ciele. Rozbudzenie energii w danym punkcie powoduje szybką regenerację narządu, który wywołuje ból. Wykorzystaj dawne metody na współczesne choroby.

www.wydawnictwovital.pl Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższą książkę po preferencyjnej cenie.

linia

Wylecz cukrzycę. Rewolucyjny program żywieniowy zapobiegający chorobie i cofający jej skutki – dr Joel Furman

logoW przeciwieństwie do obiegowej opinii, cukrzyca nie jest chorobą nieuleczalną.
Nie musi także skracać życia, ani skutkować wysokim ciśnieniem krwi, chorobami serca, niewydolnością nerek, ślepotą czy innymi zagrażającymi życiu dolegliwościami. Tak naprawdę większość chorych na nią może w bardzo prosty sposób całkowicie odzyskać zdrowie i przestać przyjmować leki.
Autor, opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokazuje, jak zapobiegać, a także leczyć cukrzycę oraz towarzyszące jej dolegliwości, jednocześnie pozbywając się zbędnych kilogramów. A wszystko dzięki diecie bogatej w składniki odżywcze aktywujące samouzdrawiające mechanizmy ludzkiego ciała.

Doktor Fuhrman – dyplomowany lekarz medycyny, specjalista w dziedzinie żywienia i dietetyki oraz autor bestselleru „Superodporność” – prezentuje prosty plan, którego podstawą są pyszne, zdrowe posiłki. Zaczyna on działać już pierwszego dnia od jego zastosowania i natychmiast otwiera przed Tobą drogę ku długiemu, dobremu i wolnemu od chorób życiu. Wyjaśnia, jak wyeliminować skoki cukru, ograniczyć ilość przyjmowanej insuliny lub nawet w ogóle ją odstawić, uzyskać prawidłową, stabilną wagę ciała oraz uniknąć problemów zdrowotnych.

Prezentowany w książce program jest skuteczny zarówno w przypadku cukrzycy typu 1 jak i typu 2, czego dowodem jest ponad dziesięć tysięcy pacjentów doktora Fuhrmana wyleczonych w przeciągu jego dwudziestoletniej praktyki lekarskiej.
Nastał kres cukrzycy!

www.wydawnictwovital.pl Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższą książkę po preferencyjnej cenie.

linia

Astrocalendarium 2015 – Krystyna Konaszewska-Rymarkiewicz

logoCzasami myślimy sobie: „O mały włos, a by mi się udało.” lub „Jak to mogło nie wyjść – przecież wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.”. Niejednokrotnie dziwimy się również, że nam lub komuś innemu udało się zrealizować coś, co wydawało się z góry skazane na porażkę. Czy możliwe jest jeszcze lepsze planowanie swojej przyszłości? W jaki sposób możemy przewidzieć momenty, w których los będzie sprzyjał podejmowanym przez nas działaniom? Na te pytania niezawodnych odpowiedzi udziela astrologia.
Jeśli chcesz rzucić jasne światło na dotychczas tajemnicze ścieżki przyszłości, sięgnij po „AstroCalendarium 2015”. Autorka tego ukazującego się nieprzerwanie od osiemnastu lat periodyku prezentuje praktyczne podejście do astrologii i wskazuje, jak planety będą wpływały na każdego z nas podczas kolejnych dni 2015 roku. Zamiast samodzielnie odczytywać układ ciał niebieskich, już dziś możesz skorzystać z tego kompletnego opracowania i przy okazji wesprzeć się doświadczeniem jednego z najbardziej cenionych astrologów.
Dzięki „AstroCalendarium 2015” w nowym roku będziesz w stanie świadomie zaplanować zarówno czas wzmożonej pracy, jak i okresy, w których wskazane będzie regenerowanie nadwątlonych sił. Dowiesz się, kiedy warto poświęcić się rozwojowi zawodowemu, a kiedy należałoby skoncentrować się wyłącznie na życiu rodzinnym. Ciała niebieskie wywierają wpływ na każdą sferę Twojego życia – od kwestii finansowych przez zdrowie po miłość. Wykorzystaj to oddziaływanie.
Kreuj przyszłość sięgając gwiazd!

www.wydawnictwovital.pl Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższą książkę po preferencyjnej cenie.Komentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY