Bochenia
Bochenia » Warto przeczytać » 2014 » Październik » Choroba pierwszym krokiem do pełni zdrowia?

Choroba pierwszym krokiem do pełni zdrowia?

Choroba pierwszym krokiem do pełni zdrowia? Cho­roba poz­wa­la poz­nać słodycz zdro­wia, zło - dob­ra, głód - sy­tości, zmęcze­nie - wypoczynku- Heraklit z Efezu

logo

Choroba pierwszym krokiem do pełni zdrowia – Monika Godlewska

logoKsiążka intrygująca, bogata w głęboką analizę wszystkich okoliczności sprzyjających powstaniu złośliwego nowotworu, podaje spokojną, ale głęboko przemyślaną i w ostateczności zwycięską metodę walkę z chorobą. Dobrane sposoby walki  z  drugim już przerzutem nowotworu złośliwego z kości do płuc, czyli można by rzec  ze stanu beznadziejnego, możemy spokojnie uznać za najbardziej wiarygodne i przekonujące  zwycięstwo w dotarciu do najgłębiej ukrytych pokładów duszy, a tym samym uzdrowieniu ciała i zarazem duchowych przemian Autorki.

Człowiek, zdaniem Autorki,  jest w pełni przygotowany do życia w szczęściu, radości i bogactwie pod warunkiem, że poprzez mądre postępowanie i rozważne życie będzie dobierał odpowiednie klucze, otwierając właściwe uczucia, systemy wartości, wyrażając  gotowość do postępu w procesie ustawicznej pracy nad sobą.

Podany przez Autorkę klucz do wyjścia z „niemożliwego” tkwi w rozwoju naszej świadomości  prowadzącej do poznania samego siebie. Na ile uda się nam poznać braki swojej burzliwej i wciąż niezadowolonej podświadomości, na tyle jesteśmy zaawansowani w kreacji naszego wizerunku wewnętrznego, spokoju i równowagi a zarazem zdrowia fizycznego i psychicznego. Znajomo nam to brzmi w ustach wielkiego psychologa i mędrca C. G. Junga: Dopóki nie uczynisz nieświadomego - świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.

Życie to doskonale skalkulowana ekonomia czasu i wartości. Jeżeli jest  bezowocne,  z punktu widzenia naszego rozwoju, początkowo zachęca nas do wzrastania a przy braku reakcji zsyła schorzenie i zmusza do poznania siebie w procesie walki z własną chorobą. Nie jest jednak okrutne. Przy podjętej woli przemiany obdarowuje nas powrotem do zdrowia przy równoczesnym darze zrozumienia wielu mądrości i tajemnic naszego wewnętrznego bogactwa.

Józef Łącki

linia

Kiedy chorujemy, automatycznie uznajemy, że spotkało nas coś przykrego. Tymczasem choroba może się okazać czymś, co diametralnie odmieni nasze życie… na lepsze. Bardzo często jej podłoże leży znacznie głębiej niż na poziomie fizycznym, a świadome zinterpretowanie objawów może stać się katalizatorem pozytywnych przemian.
Monika Godlewska jest dobrze znana z bestselleru „Jak pokonałam raka”. W swojej najnowszej książce prezentuje szersze podejście do wszystkich nękających ludzi chorób i ujawnia, jak każdy z nas może z tych schorzeń wyciągnąć bardzo wymierne korzyści.

Dzięki jej poradom poznasz siłę przebaczenia i dowiesz się, jakie konsekwencje dla zdrowia fizycznego może mieć ciągłe niezadowolenie z codzienności. Uświadomisz sobie, jak wielkie ryzyko niosą za sobą destrukcyjne emocje, negatywne myśli i nieumiejętność wyrażania siebie. Autorka ujawnia także, jak na zdrowie człowieka wpływa nadmiar obowiązków oraz brak poczucia własnej wartości.
Poza diagnozą powyższych negatywnych elementów, podpowiada, jak możemy się z nich wyzwolić. Opiera się przy tym zarówno na swoim bogatym doświadczeniu, jak i terapeutycznym podejściu Berta Hellingera do różnych schorzeń. Tym samym podaje doskonałe sposoby na pokonywanie chorób – zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Dzięki niej pozbędziesz się lęku i osiągniesz wszystko, czego pragniesz. Najważniejsze jest jednak to, że uzyskasz całościowe zdrowie – fizyczne, duchowe i mentalne.
Choroba – Twoja szansa na prawdziwe uzdrowienie.
http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższą książkę po preferencyjnej cenie.

linia

logoSłowo Szczęście dla każdego człowieka kojarzy się z inną przestrzenią, innym wymiarem i wartością. Jednak każdy kojarzy go jako  podmiot własnej transformacji. Każdy z nas pragnie szczęścia choć jest świadom, że nie jest to rzecz łatwa; trudno je znaleźć w sobie, ale niestety nie sposób gdzie indziej.
Wielcy mędrcy świata poświęcali mu wiele czasu, uściślając definicję i wyznaczając najlepszą drogę do jego osiągnięcia.

Ciekawą drogę do jego osiągnięcia podaje nam Bhante Henepola Gunaratana – mnich buddyjski, doktor filozofii, wykładowca na Uniwersytecie Amerykańskim, mędrzec i nauczyciel.
W książce pt. „8 prostych kroków do szczęścia według Buddy”, wskazuje on najprostszą drogę do szczęścia, którą można osiągnąć dzięki sprawdzonym metodom przez samego mistrza Buddę.
Stosując w praktyce życia wymienione   kroki zwane umiejętnościami, sam Budda obiecuje, oprócz pełnego zdrowia, radości i spokoju ducha największą szczęście – Oświecenie. (J. Ł)

linia

Wiele rzeczy, które powinny nas czynić szczęśliwymi, w rzeczywistości stanowi źródło cierpienia. Autor „Medytacji buddyjskich” tym razem wskazuje najprostszą drogę do szczęścia, którą można osiągnąć dzięki 8 prostym krokom. W tej publikacji podsumowuje naukę Buddy o dążeniu do wewnętrznej radości oraz wiedzę psychologiczną o zdrowym stylu życia.

Z jego pomocą nauczysz się eliminować te przeszkody, które blokują dotarcie do szczęścia. Dzięki temu uświadomisz sobie co dla Ciebie jest najważniejsze i osiągniesz spełnienie. Dostrzeżesz rzeczy i sprawy takimi, jakie są naprawdę, bez zbędnych emocji. Pozbędziesz się codziennego stresu, a zyskasz radość, która będzie Ci towarzyszyła nie tylko krótką chwilę, ale pozostanie z Tobą na zawsze. Twoje szczęście zależy od Ciebie.

http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższą książkę po preferencyjnej cenie.

linia

logoBestsellerowy autor New York Timesa w tej książce dzieli się z Tobą najbardziej praktycznymi metodami zwiększenia szans na dłuższe, zdrowsze i bardziej satysfakcjonujące życie. Bazując na licznych badaniach naukowych podsumowuje trzy główne aspekty naszego funkcjonowania czyli jedzenie, poruszanie się i sen.

Spożywanie odpowiednich pokarmów dostarcza energii do ćwiczeń i poprawia jakość snu. Z kolei noc twardego snu sprawia, że bardziej prawdopodobne jest to, że następnego dnia będziesz odżywiać się zdrowo.

Dzięki tej książce pozbędziesz się trapiących Cię chorób i ustrzeżesz się przed nowymi dolegliwościami. Bez względu na swój wiek, już teraz możesz podjąć odpowiednie kroki, aby cieszyć się zdrowiem przez długie lata. Dziś decydujesz jak będziesz się czuł jutro.

www.wydawnictwovital.pl Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższą książkę po preferencyjnej cenie.

linia

Magia z supermarketu. Jak przygotować zaklęcia, napary i eliksiry z tego, co masz pod ręką – Michael Furie

logoCzęsto magia jawi się nam jako coś niezwykłego i dostępnego wyłącznie dla wybranych. Nic bardziej mylnego – każdy z nas może z niej swobodnie korzystać i tym samym czynić swoją codzienność łatwiejszą. Co więcej, do praktykowania magii możemy używać najprostszych przedmiotów, które znajdziemy w większości domów i na półkach praktycznie każdego sklepu.

Autor tej książki doskonale wie, o czym pisze, ponieważ sam zajmuje się czarami od przeszło osiemnastu lat. Teraz dzieli się z Tobą swoim bogatym doświadczeniem przekonując, że zebranie składników niezbędnych do wykonywania magicznych obrzędów może być łatwiejsze niż myślisz. Ponadto, wbrew powszechnej opinii, zakup wszystkich komponentów potężnych zaklęć będzie bardzo łagodny dla Twojego domowego budżetu. W tej książce znajdziesz dokładne instrukcje jak wykonywać proste, acz skuteczne rytuały z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Znajdziesz w niej również gotowe listy zakupów oraz klarowne instrukcje umożliwiające pracę z szerokim wachlarzem szybkich i skutecznych zaklęć.

Michael Furie
zaznajomi Cię z podstawami magii, a także powiązanej z nią etyki, medytacji, chronometrażu stosowanego podczas rzucania zaklęć oraz technik ładowania przedmiotów intencją. Dzięki podanym w książce rytuałom możesz zapewnić sobie harmonię, zdrowie, pieniądze, ochronę, wzmocnić zdolności metapsychiczne i wykonywać oczyszczenie. Sporo miejsca poświęcono równie czarom związanym z pięknem, miłością i pożądaniem.
Magia jest bliżej niż myślisz.

http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższą książkę po preferencyjnej cenie.Komentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY