Bochenia
Bochenia » Warto przeczytać » 2013 » Marzec » Wymień umysł na lepszy model

Wymień umysł na lepszy model

Wymień umysł na lepszy model Dr Joe Dispenze w książce „Wymień umysł na lepszy model” przekazuje nam swoją skondensowaną wiedzę, będącą dorobkiem swego naukowego życia, ucząc nas jak stać się boskim stwórcą.

linia

Spokojnie, za autorem książki – „Wymień umysł na lepszy model” - dr Joe Dispenzą, możemy wyrażać przekonanie że świat nauki, idąc niezależnymi torami myślenia i obiektywnych badań, krzyżuje swoje wyniki z najbardziej sekretnymi kiedyś naukami logomistyków, joginów i eremitów świata.
Zdobywane kiedyś przez nich doświadczenia,  kosztem  największych wyrzeczeń i poświęceń graniczących z ryzykiem złożenia w ofierze własnego życia, pozostawały tajemnicą i wiedzą świętą, strzeżoną w zamkniętych eremach czy klasztorach, a dotknięte przez nich sacrum sekretnie było skrywane przed profanami.

Ich wiedza oraz znaki jakie czynili zawsze fascynowały, bo przecież dotyczyły najważniejszej sfery ludzkiego życia. Byli władcami potężnych mocy, panując nad własnym ciałem, umysłem i duchem, odbierani przez profanów niemal jak bogowie.

Dzisiaj tą skrywaną wiedzę przez świętych mężów, rishich, bodhisattwów  odczytują i tłumaczą na język wzorów, wykresów, eksperymentów współcześni naukowcy w gabinetach i laboratoriach najbardziej renomowanych uczelni świata z takich dziedzin jak:
fizyka kwantowa, neurobiologia, biochemia mózgu, biologia i genetyka.


mozgTo co kiedyś wydawało się niepoznawalne, mistyczne, można już wyjaśnić w teorii i praktyce, wprawdzie specyficznym, ale przecież językiem nauki. Niegdyś znany fizyk Fritjof Capra w „Fizyce Tao” wyraził pogląd, że prawdziwy fizyk, aby zrozumieć świat musi być mistykiem, to dzisiaj chyba należałoby dodać, że fizyka wraz z innymi naukami sama odkrywając te fenomeny  odczarowuje  mistykę, włączając ją do swego dotychczasowego dorobku naukowego.

O tych fenomenach w swojej książce pisze znany i ceniony naukowiec dr Joe Dispenza, wprowadzając Czytelnika w zwyczajny sposób w niezwyczajny świat skomplikowanych teorii, nowych rodzących się na naszych oczach paradygmatów i hipotez.

mozgBy wyrazić podziw i uznanie dla jego pracy powiem więcej: Czytelnik sam może osiągnąć wszystkie te fenomeny o jakich marzył kiedyś świat, wystarczy, że postąpi zgodnie z podanymi regułami i wymienionymi technikami pracy nad swoim umysłem.
Nieoceniona jest wartość poznawcza tej książki, szczególnie dla osób, które zrozumiały już stawkę swojego człowieczeństwa i dalej wyrażają tęsknotę za skokiem z kokonu w pięknego motyla.

Reasumując, powiedziałbym, że Dr Joe Dispenza daje do naszych rąk wspaniały podręcznik właściwego, mądrego życia, ucząc nas jak stać się boskim stwórcą.

http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższą książkę po preferencyjnej cenie.

Józef ŁąckiKomentarze (1)

Wymień umysł na lepszy model - Fenomeny człowieka

Napisane przez Edgar, 2 March 2013
Bardzo ciekawa recenzja, ale i tematyka fascynująca chyba dla każdego,kto dotknął już choćby w jakimś ułamku Nieznanego
 

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY