Bochenia
Bochenia » Warto przeczytać » 2012 » Wrzesień » Ajurweda – medycyna indyjska

Ajurweda – medycyna indyjska

Ajurweda – medycyna indyjska Choroba jest klasztorem, który ma swoją regułę, swoją ascezę, swoje cisze i swoje natchnienia - Albert Camus

linia

Ajurweda – medycyna indyjska. Tysiącletnia tradycja gwarancją Twojego zdrowia – Monika Ptak

wedy„Ajurweda-medycyna indyjska” to kompendium wiedzy obejmujące nie tylko naukę, ale również religię, filozofię, duchową stronę człowieka, słowem wszystko to, co istotnie  wpływa na pełnię naszego rozwoju.

Religia użyta w znaczeniu wiary i wskazań dotyczących postępowania zmierzającego do takiego stanu, w którym otwiera się możność poznania wszystkich aspektów życia. W Ayurvedzie cała podróż przez życie traktowana jest jak Sacrum.

Filozofia
oznacza umiłowanie prawdy, a w Ayurvedzie prawdą jest Byt, Czysta Egzystencja, Źródło wszelkiego Życia.

Duchowa
strona człowieka to również niekwestionowany wpływ na jego życie, na  twórczość, miłość i wolę poszukiwania optymalnych wyborów.

Starożytni, oświeceni riszi, istoty o przebudzonej świadomości, mędrcy i prorocy, odkrywali prawdę przy pomocy praktyk duchowych, medytacji i wskazań religijnych. Dostrzegali, w bliskim stosunku między człowiekiem i wszechświatem, jak kosmiczna energia przejawia się we wszystkich istotach żyjących i nieżyjących. Twierdzili też, że źródłem wszelkiej egzystencji jest Kosmiczna Świadomość, która przejawia się jako energia męska i żeńska

Pomimo tak potężnej wiedzy i przenikliwej mądrości zawartej w Ajurwedzie, Autorka książki „Ajurweda medycyna indyjska” pani Monika Ptak skondensowała ją w prosty i przystępny sposób podając jej praktyczną stronę zastosowań w życiu, co pozwoli każdemu skutecznie przyswoić sobie wiedzę o samoleczeniu przez właściwą równowagę
wszystkich energii ciała, wyraźnie ograniczając procesy degeneracji i chorób.

Uniwersalizm Ayurvedy polega na tym, że pomaga zdrowym zachować, a chorym odzyskać zdrowie, a w rozbudzeniu energii znaleźć prawdziwą wolność i szczęście. Jest to medyczno-metafizyczna życiowa wiedza o uzdrawianiu i życiu, matka wszelkiej sztuki leczenia. Praktyka Ayurvedy przeznaczona jest do pobudzania ludzkiego szczęścia, zdrowia i twórczego wzrostu. (JŁ)

linia

Ajurweda – medycyna indyjska. Tysiącletnia tradycja gwarancją Twojego zdrowia – Monika Ptak

Ajurweda dosłownie oznacza „wiedzę o życiu”. Jest to prosta i praktyczna nauka, której założenia mogą mieć szerokie zastosowanie w codziennym życiu każdego z nas. Stosowanie się do jej zasad zapewnia egzystencję w zgodzie z naturą, wszechświatem i samym sobą. Najbardziej znane są jej terapeutyczne właściwości, które po raz pierwszy zostały udokumentowane w VII wieku p.n.e. Pomimo upływu wielu stuleci, Ajurweda nie straciła nic na swojej aktualności, a teraz i Ty możesz w pełni korzystać z jej dobroczynnego wpływu.

W tej książce znajdziesz ćwiczenia duchowe i fizyczne, sposoby na oczyszczenie całego organizmu, zmianę sposobu myślenia, regulację stanów emocjonalnych, relaks i wprowadzenie harmonii w relacjach z otoczeniem. Pomoże Ci w tym użycie odpowiednich ziół, właściwy dobór kolorów, kamieni i metali oraz skonstruowanie idealnej dla Ciebie diety.
   
Monika Ptak w przystępny sposób wyjaśnia podstawy Ajurwedy. Dzięki niej dowiesz się, czym są dosze i jaki mają wpływ na Twoje zdrowie. Przeanalizujesz również swoje nawyki żywieniowe i życiowe w oparciu o indyjską medycynę. Może się okazać, ze za większość problemów w Twoim życiu odpowiada jakiś element Twojego codziennego jadłospisu. Poznasz również kolejne etapy procesu powstawania choroby i będziesz w stanie przeprowadzić kompleksową diagnozę własnego stanu zdrowia. Autorka podała także sprawdzone sposoby na pozbycie się najpopularniejszych schorzeń i dolegliwości.
   
Ajurweda – Twój klucz do zdrowia.

wyd. Studio Astropsychologii

http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższe karty po preferencyjnej cenie.

 Komentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY