Bochenia
Bochenia » Warto przeczytać » 2012 » Październik » WU WEJ - Płyń z prądem życia

WU WEJ - Płyń z prądem życia

WU WEJ - Płyń z  prądem życia Nic nie jest pospolite dla tych, którzy umieją patrzeć. Przeciwnie - wszystko jest święte. - Pierre Teilhard de Chardin

linia

mozgIstnieje nauka, która pozwala nam zrozumieć, czym jesteśmy. Z tego zrozumienia wywodzi się zupełny nowy sposób działania: WU WEJ
To znaczy działanie przez zaniechanie ingerencji, przez pozwalanie zdarzeniom zaistnieć zgodnie z ich naturą. Jest umiejętnością pozostawienia sterów życia tej sile, która jest pewnym wymiarem w nas samych, którą Laozi nazwał TAO. Nasze życie przebiega według modelu mentalnego stworzonego przez nas samych, w których manifestuje się suma poczynionych i przyswojonych przez nas doswiadczeń. Każdy otaczający nas proces jest porównywany do tego modelu i analizowany z jego perspektywy.

Dopiero kiedy zrozumiemy, że sposób naszego oceniania jest nieobiektywny i całkowicie fałszywy, będziemy wstanie pojąć wielką mądrość życiową zawartą w TAO. Zauważymy wówczas, że genialne rozwiązania cechuje niezwykła prostota. Piękne w TAO jest to, że nie trzeba w nic wierzyć, nie wymaga podejrzanych ćwiczeń ani surowych zasad moralnych, ale TAO jest przeżywane i można doświadczyć silnego działania w najprostszy sposób – wypróbowując je. (JŁ)

Wu wei. Płyń z prądem życia. Sztuka Tao   Theo Fischer

logoWu wei to podstawowa zasada taoizmu mówiąca o tym, że należy żyć i działać zgodnie ze swoim rytmem. Według tej pradawnej chińskiej sztuki wszelkie zdarzenia i rzeczy powinny biec własnym torem bez żadnej ingerencji i narzucania czegokolwiek. Każda czynność i zdarzenie mają swoje miejsce i czas. Dzięki książce niekwestionowanego autorytetu z dziedziny chińskiej filozofii nauczysz się cieszyć chwilą, a jednocześnie ułatwisz sobie kroczenie dowolnie obraną drogą.

Theo Fischer przez ponad dwadzieścia lat pracował, jako konsultant ds. zarządzania. W pewnym momencie zrezygnował z tej funkcji i oddał się swojej pasji, zaczął pisać. Zrozumiał, że zatracił się w otaczającym świecie i zapragnął od życia czegoś więcej niż tylko realizacji kolejnych piętrzących się przed nim obowiązków. Wynikiem przemiany Theo jest publikacja stanowiąca wprowadzenie do praktycznego zastosowania filozofii tao. Znajdziesz w niej wiele wskazówek i ćwiczeń, a także dowiesz się, jak należy stosować zasady tao w życiu codziennym.   

Nie musisz zmieniać swojego dotychczasowego stylu życia, niczemu się podporządkowywać i w nic wierzyć. Sukces  nie jest uzależniony od żadnych surowych zasad  moralnych. Po prostu doświadczaj danej chwili w danym momencie. „Kiedy jesz, to jedz, kiedy pijesz, to pij, kiedy śpisz, to śpij.” Żyj chwilą i nie zaprzątaj myśli zbędnymi rzeczami.

Po prostu, płyń z prądem.

http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższą książkę po preferencyjnej cenie.

wyd. Studio Astropsychologii

linia

Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach - Thorsten Havener

logoCzy można dowiedzieć się, co myśli druga osoba? Kim jest człowiek, który twierdzi, że mógłby odczytać nasze myśli? Specjaliści potrafią rozpoznać po zachowaniu człowieka jego stany emocjonalne, a nawet to, co w danym momencie dzieje się w jego głowie. Dzięki obserwacji zachowania setek osób stwierdzili oni, że pewne gesty i mimika, zdradzają konkretne myśli. Prawdziwą sztuką jest ich bezbłędne odczytywanie.

Thorsten Havener jest jednym z najbardziej znanych mistrzów sztuki czytania w myślach. To artysta prezentujący swoje niezwykłe umiejętności w zapierających dech widowiskach. Występuje w wielu programach telewizyjnych i radiowych. Prowadzi pokazy na żywo z udziałem publiczności, przedstawiając na nich swoje zadziwiające zdolności.

Dzięki swojej pierwszej na polskim rynku książce, przekazuje najważniejsze techniki rozszyfrowywania ludzkiego umysłu. Prezentuje listę instrumentów mentalnych oraz pokazuje, jak możesz ich używać w życiu codziennym. To poradnik o czytaniu w myślach bez konieczności posiadania daru jasnowidzenia czy innych nadprzyrodzonych zdolności. Dzięki niemu nauczysz się rozszyfrowywać intencje swoich rozmówców, wyłącznie przez ich uważną obserwację. Gesty, mimika i mowa ciała każdego człowieka powodują, że to, o czym myśli staje się widoczne bez wypowiadania przez niego jakichkolwiek słów. Za pomocą licznych eksperymentów, praktycznych ćwiczeń, autor zachęca, abyś na nowo spojrzał na siebie i swoje otoczenie.

Sprawdź co myślą inni.

Wydawnictwo Studio Astropsychologii

http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższą książkę po preferencyjnej cenie.

linia

Weganizm. Schudnij, Uzdrów ciało, Zmień świat - Kathy Freston

logo Weganin to nie tylko ktoś, kto wybiera dietę roślinną. Jest to osoba bacznie obserwująca wszystkie skutki swoich wyborów żywieniowych. Dzięki temu może nie żyje  idealnie, ale robi ciągłe postępy.

   
logoKathy Freston
jest autorką wielu bestsellerów New York Timesa, skupiającą się na zdrowym życiu i świadomym odżywianiu. W swoich publikacjach zachęca czytelnika do zdrowszego, szczęśliwszego oraz pełniejszego życia. Teraz przekazuje Ci książkę zawierającą wyjątkowe informacje o jedzeniu, zdrowiu i środowisku. To przewodnik o dokonywaniu wyboru – wyboru, przynoszącego same korzyści.

W sercu „Weganizmu” leży wiara Autorki, że poprzez stopniowe zmiany w kierunku pełnowartościowej, roślinnej diety, stracimy zbędne kilogramy, uwolnimy ciało od tak poważnych chorób jak rak, cukrzyca czy dolegliwości układu krążenia i stworzymy bardziej pokojowy i przyjazny świat. Zachęca w niej do zdrowego stylu życia poprzez łatwą modyfikację ulubionych potraw tak, by stały się one smacznymi, odżywczymi wersjami dań, które do tej pory uwielbialiśmy.

Książka wypełniona jest faktami, opowieściami ludzi, którzy poprawili swoją wagę oraz stan zdrowia po wprowadzeniu zmian. Zawiera również rozdziały, w których odpowiedzi na pytania udzielają znani naukowcy. Znajdziesz w niej także praktyczny przewodnik, dzięki któremu stopniowo staniesz się coraz zdrowszy i pełen harmonii.

Teraz i Ty też możesz zrobić coś dobrego dla siebie i świata.

Wydawnictwo
Studio Astropsychologii

http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższą książkę po preferencyjnej cenie.Komentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY