Bochenia
Bochenia » Warto przeczytać » 2012 » Październik » Dlaczego Twoje dziecko choruje?

Dlaczego Twoje dziecko choruje?

Dlaczego Twoje dziecko choruje? Żywienie stanowi klucz do wielu tajemniczych zagadnień rozwoju oraz zachowania dzieci.Ta książka to prawdziwe źródło wiedzy dla każdego człowieka - dr Natalie Geary

linia

Dzieci są celem i sensem naszego życia. Często jednak nieświadomi, nawet w najlepszej wierze, nieprzemyślanymi  dietami i błędami w żywieniu niszczymy ich zdrowie fizyczne, psychiczne i tym  samym wpływamy na ich przyszłe życie, implikując poziom szczęścia, rozwój fizyczny, psychiczny młodego człowieka.
Niewiele osób jest świadomych powiązania pomiędzy chorobami dzieci a serwowanym jadłospisem, nie kojarzy zależności między codziennym posiłkiem dziecka a jego kondycją fizyczną, psychiczną czy umysłową. zywienieA przecież dzieciństwo nie musi być koszmarem szpitalnych wizyt, bolesnych kuracji, chronicznego dyskomfortu fizycznego i psychicznego nie tylko dziecka, ale równocześnie całej rodziny.
Jak to odmienić, by rodzina a szczególnie dziecko rozwijało się harmonijnie, w dobrym zdrowiu i humorze a przez swoją radość, energię odwdzięczało  rodzicom trud ich wychowania?

Na te pytania udziela wszechstronnych odpowiedzi, popartych trzydziestoletnią  praktyką w zawodzie lekarza-dietetyka dr Dorfman w książce „Dlaczego Twoje dziecko choruje?".

Książka ta to prawdziwa „Biblia żywienia" i prowadzenia dziecka od pierwszych dni jego pojawienia się w rodzinie. Brak tej pozycji w naszej biblioteczce rodzinnej skazuje nas na szukanie ślepych dróg prowadzących do niepewnych, przypadkowych i zbyt ryzykownych wyborów za, które cena nie miałaby w niczym pokrycia.
 
Dr Kelly Dorfman w swojej książce przytacza różne rodzaje i historie chorób u swoich małych pacjentów. Każdy przypadek poddaje obszernemu opisowi choroby, towarzyszącym dolegliwościom, przedstawia szczegółowe objawy, stawia diagnozę i podaje różne metody leczenia, te konwencjonalne przy małych ubocznych   skutkach lekarstw lub częściej wskazuje na zmianę diety.

W wymienianych przez  autorkę licznych przykładach chorobowych, przyczyną złego stanu zdrowia było złe odżywianie. Wystarczyło zmienić jakiś składnik diety, uzupełnić ją w odpowiednie witaminy czy minerały, zmienić nawyki żywieniowe, by stan zdrowia małego pacjenta uległ poprawie.

Dr Dorfman wybrała niemal jako swoją życiową misję otwieranie oczu ludziom na całym świecie wskazując, w jaki sposób mogą uczynić swoje dzieci bardziej szczęśliwymi, bo w pełni zdrowymi  Co więcej, podpowiedziała, jak to zrobić bez większego wysiłku i bez wydania choćby złotówki na leki.

Wszystkie zalecenia w sposobie odżywiania dzieci i młodzieży znajdują naukowe potwierdzenie w szerokim zakresie badań naukowych wielu specjalistów lekarzy, dietetyków, naukowców z całego świata.
Prace dr Dorfman wybiegają również w szeroko pojętą działalność charytatywną w zakresie edukacji rodziców, nauczycieli i pracowników służby zdrowia, słowem tych w rękach, których spoczywa odpowiedzialność za zdrowie i kondycję nowych pokoleń.

Józef Łacki

Dlaczego Twoje dziecko choruje? Jedzenie źródłem dolegliwości – Dr Kelly Dorfman

Coraz więcej dzieci cierpi z powodu alergii, biegunek, wysypek i innych schorzeń, które wydają się być czymś powszechnym i nieuniknionym. Choć niewielu rodziców zdaje sobie z tego sprawę, sami są odpowiedzialni za powstawanie tych dolegliwości. Dr Dorfman postanowiła otworzyć oczy ludziom na całym świecie i wskazać, w jaki sposób mogą uczynić swoje dzieci szczęśliwymi i zdrowymi. Co więcej, podpowiedziała, jak to zrobić bez wydania choćby złotówki na leki.
W swojej książce ujawnia związki między żywieniem, a chronicznymi dolegliwościami wieku dziecięcego. Jednocześnie proponuje rodzicom proste i skuteczne rozwiązania, których potrzebują, by pomóc pociechom zdrowo się rozwijać. Ukazuje znaczenie cynku w diecie i proponuje sposoby na uniknięcie problemów wynikających z nietolerancji glutenu i kazeiny. Podpowiada, jak leczyć zaburzenia snu melatoniną, nadpobudliwość magnezem, a niepokój olejem rybnym. Będziesz także mógł skorzystać z łatwego w zastosowaniu programu żywieniowego, dzięki któremu zoptymalizujesz dietę swoich pociech. Od teraz unikniesz faszerowania dzieci antybiotykami i innymi niezdrowymi środkami.
Dr Kelly Dorfman specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych poprzez odżywianie. Prowadzi wykłady na temat diety oraz jest autorką wielu artykułów na temat zdrowia i rozwoju dzieci. Teraz pragnie pomóc niezliczonym polskim rodzinom.
Niech Twoje dziecko je na zdrowie!

wyd. Studio Astropsychologii

http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższą książkę po preferencyjnej cenie.Komentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY