Bochenia
Bochenia » Warto przeczytać » 2012 » Maj » Uzdrawianie ciała za pomocą umysłu

Uzdrawianie ciała za pomocą umysłu

Uzdrawianie ciała za pomocą umysłu Każdy z na posiada dostęp do apteki wyposażonej w olśniewający asortyment składników leczniczych: jest nią własny mózg (…) Mózg sam produkuje substancje lecznicze, przypominające leki przepisywane nam przez lekarzy.

linia

  Uzdrawianie ciała za pomocą umysłu – Dr David Hamilton

Czytając Uzdrawianie ciała za pomocą umysłu – Dr Davida Hamiltona, nieodparcie ciśnie się do umysłu nauka esseńskich mistrzów modlitwy. Przecież oni ponad 2 tyś. lat temu mówili dokładnie to samo, co dzisiaj mówi do nas wybitny lekarz,  naukowiec dr David Hamilton w swej książce „Uzdrawianie ciała za pomocą umysłu”.  Inne są tylko nazwy i pojęcia oraz forma przekazu. „Pokój z Wami” to właśnie szeroko rozumiany pokój z własnym ciałem, umysłem i duchem.

Pokój z ciałem, to harmonia z otoczeniem, wewnętrzny spokój, zadowolenie, doskonale wyluzowane nasze ciało z przyjemnym odczuwaniem każdego narządu, mięśni i odczucie najmniejszego zewnętrznego bodźca.

Pokój z własnym umysłem, to cisza o głębi wewnętrznej aż do wyczucia pracy mózgu. Myśl wówczas ma potężną siłę, gdyż nie jest zakłócona chaosem innych, niepotrzebnych czy chaotycznych podszeptów. Jej potężna energia, kierowana w dowolne chore miejsca może leczyć niczym chirurgiczny skalpel, tyle, że z wydłużonym czasem zabiegu, przy wielokrotnym powtarzaniu.

Pokój z własnymi uczuciami, emocjami to szczęśliwość, wewnętrzna radość, entuzjazm (entheos –natchniony przez Boga).

Kiedy trzy staje się jednym, czyli pokój ciała, umysłu i uczuć zawładną człowiekiem, wszystko jest doskonałą modlitwą, której życzenia są realizowane natychmiast. Zatem postrzeganie świata, jedzenie, spanie, emocje, myślenie- wszystko wówczas jest stanem modlitwy, twierdzili Esseńczycy.
Taki stan, niejako przynależny człowiekowi warunkuje zarazem jego doskonałe zdrowie.

Może zbyt mistyczna wizja zdrowia, choć czytając  „Uzdrawianie ciała za pomocą umysłu” nie można się nie zgodzić z analogiami tych nauk ze współczesną koncepcją zdrowia w wydaniu Dr Davida Hamiltona.
Po przebrnięciu przez głęboką wiedzę z genetyki, biologii, zrozumieniu praw naukowych, według, których zachodzą skomplikowane relacje między tymi trzema podmiotami ludzkiego poznania, coraz bliżej dochodzimy do konsensusu z mędrcami, wprawdzie z innej epoki, ale ich głos coraz bardziej liczy się w konfrontacji ze współczesnymi paradygmatami określającymi niezwykle skomplikowany aspekt ludzkiej natury.

W drugiej części książki Autor pokazuje nam dramaty poszczególnych ludzi dotkniętych znamieniem tzw. „nieuleczalności”. Dzięki niekonwencjonalnym metodom podjętych prób obalenia dogmatu śmierci, ludzie ci, będąc w głębokiej współpracy z samym sobą, odnoszą wspaniałe zwycięstwa, nie tylko nad chorobą, ale również nad własną słabością charakteru, umysłu czy uczuć. (JŁ)

linia

Związku pomiędzy ciałem a psychiką nie trzeba w dzisiejszych czasach udowadniać. Świadczy o nim chociażby osławiony efekt placebo. Jak to możliwe, że umysły poważnie chorych ludzi, tylko w oparciu o przekonanie, że otrzymują lek, potrafiły wyleczyć ich ciała z pozornie nieuleczalnych chorób? I co najważniejsze – czy każdy z nas może dowolnie wykorzystywać tę uzdrawiającą właściwość swojej świadomości?

Odpowiedzi udziela dr David Hamilton – niekwestionowany autorytet medyczny o wieloletnim doświadczeniu w branży farmaceutycznej, a także autor światowych bestsellerów. Obecnie podróżuje po całym świecie i prowadzi warsztaty, pomagając ludziom zrozumieć potężny wpływ umysłu na ciało. W swojej pierwszej na polskim rynku książce opisuje, w jaki sposób możemy wykorzystać wizualizację, zaszczepione w nas przekonania i pozytywne nastawienie do leczenia całego organizmu. Poprzez rewolucyjną metodę uzdrawiania w polu kwantowym Autor pokazuje, jak wyobraźnia i myśli stymulują systemy obronne ciała oraz uruchamiają procesy zwalczania choroby, bólu i dolegliwości fizycznych.

Wszystkie przytoczone tezy zostały poparte przemawiającymi do wyobraźni przykładami i wynikami badań. Po raz pierwszy w sposób tak naukowy przeanalizowano leczniczy potencjał kryjący się w naszym umyśle. Co więcej, aby z niego skorzystać nie są konieczne żadne specjalistyczne ćwiczenia czy kursy. Wszystko, czego potrzebujemy, posiadamy w sobie od dnia narodzin. Musimy tylko nauczyć się z tego korzystać.
Twój umysł – najskuteczniejszy lek.

http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższe karty po preferencyjnej cenie.Komentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY