Bochenia
Bochenia » Warto przeczytać » 2012 » Maj » Choroba Twoim przyjacielem. Ulecz duszę, ulecz ciało

Choroba Twoim przyjacielem. Ulecz duszę, ulecz ciało

Choroba Twoim przyjacielem. Ulecz duszę, ulecz ciało Boisz się tego, czym jesteś. Twoim przeznaczeniem jest całość. Ale ty się boisz stracić swą tożsamość.

linia

Choroba Twoim przyjacielem. Ulecz duszę, ulecz ciało
Dr Thorwald Dethlefsen, Dr Ruediger Dahlke

lekarzW starożytnych Chinach lekarz był filozofem, psychologiem a na końcu medykiem. Przypadek choroby pacjenta analizował od strony jego duchowych problemów, konfliktów psychologicznych ze środowiskiem i z własnym sumieniem.
Upłynęło od tych zamierzchłych czasów tysiące lat a temat powraca jak bumerang.
Dwaj naukowcy Dr Thorwald Dethlefsen, Dr Ruediger Dahlke w swojej książce „Choroba Twoim przyjacielem. Ulecz duszę, ulecz ciało” przekonują, że ciało każdego z nas, ze wszystkimi konsekwencjami fizycznych niedomagań jest dokładnym odbiciem stanu jego duszy.
To nie jest jednak tak jednoznaczne, gdyż człowiek ma spolaryzowaną świadomość, którą doświadcza świata. Wszystko jest podzielone na dwa bieguny przeciwieństw: miłość- nienawiść, dobro- zło, zdrowie-choroba itd. Przeciwieństwa to dwa aspekty tej samej jedności i dlatego istnienie ich jest wzajemnie zależne. Dobro istnieje dzięki złu a zło dzięki dobru.

chorobaCzłowiek zawsze utożsamia się z jasną stroną dualności, spychając przeciwieństwa głęboko do podświadomości jako cień. Odrzucony, nielubiany przez nas cień, zepchnięty głęboko w nieznane, wciąż daje o sobie znać domagając się ujawnienia i równoprawnego uczestnictwa w naszym życiu. Odpychając cień jako wstydliwą drugą naszą naturę, człowiek sam siebie oszukuje. Cień jest obszarem, który nie jest rozjaśniony przez światło świadomości tzn. jest nieświadomy a mimo to nie pozostanie w więzieniu podświadomości. Dłuższe jego tłamszenie ujawnia się ze zdwojoną siłą jako symptom choroby zależnie od typu i siły niechcianego przeciwieństwa.

Przypominają się słowa C.G. Junga – "Dopóki nie uczynisz nieświadomego - świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem."
 Aby zachować zdrowie i prawidłowy nasz rozwój, musimy ujawnić i zaakceptować drugą stronę, poznać jej siłę, by okiełznąć destrukcyjną moc. Musimy  zbliżyć się do niej, zrozumieć a nawet pokochać, nadając jej cywilizowany blask radości powracającego do łask syna marnotrawnego.
Jest to możliwe w długim procesie samopoznania, w  którym odnajdujemy samego siebie włączając się w ciekawy proces samopoznania i doskonalenia a nawet w końcowej fazie oświecenia, gdzie znika wszelka moc odziaływania ciemnej strony jedności.

Choroba jest zatem sygnałem do ujawnienia skrytego w głębokich lochach podświadomości cienia. Pacjent nie może walczyć z chorobą lecz uczyć się słuchać i wsłuchać w siebie podejmując komunikację ze swoimi symptomami, wiedzieć i słyszeć co choroba ma mu do powiedzenia, by poprzez zmianę postaw, poglądów, dotarcia oko w oko z cieniem przewartościować stare wzorce a tym samym zdobyć prawdziwe zdrowie.

Książka  godna polecenia, o wielopoziomowym  aspekcie poznania nie tylko materii ale również ducha w Wielkiej Jedności do niedawna jeszcze znanej tylko mędrcom Wschodu.

Józef Łącki

linia

Zdrowie jest naszym najwyższym dobrem, na pewno zgodzi się z tym każdy, kto choć raz zachorował. Medycynie, mimo stuleci ciągłego rozwoju, wciąż nie udaje się w pełni wyeliminować nękających nas dolegliwości. Dzieje się tak, ponieważ źródło wielu schorzeń kryje się nie w naszym ciele, a umyśle. Mówiąc najprościej – sami te choroby wywołujemy i podświadomie ich pragniemy!

Dowodów potwierdzających tę tezę udzielają znani na całym świecie autorzy – lekarz oraz psycholog, autorytety w dziedzinie duchowości i całościowego podejścia do zdrowia. W swojej publikacji wskazują drogę do głębokiego zrozumienia sensu i przyczyn chorób o podłożu psychosomatycznym. Udowadniają, że dolegliwości występujące w organizmie wynikają z zaburzenia naszej wewnętrznej równowagi. Jeśli jesteś osobą narażoną na konflikty, to z pewnością nie omijają Cię częste infekcje. Z kolei agresja może wywoływać różnorodne alergie. A to zaledwie niektóre spośród dziesiątek sytuacji i emocji, które decydują o Twoim stanie zdrowia.

Jak tylko nauczysz się rozpoznawać symptomy poszczególnych dolegliwości psychosomatycznych, będziesz w stanie zapobiegać ich powstawaniu i rozwojowi. Staniesz się bardziej wyczulony na toksyczne emocje i poznasz sposoby na ich unikanie. Choroba stanie się najcenniejszym przyjacielem wskazującym Ci wszelkie niedoskonałości odciskające piętno w Twojej świadomości. Każdy objaw będzie z kolei stanowił drogowskaz prowadzący Cię wprost do całkowitego uzdrowienia.

    Choroba źródłem Twojego zdrowia!

http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższe karty po preferencyjnej cenie.Komentarze (2)

Choroba Twoim przyjacielem. Ulecz duszę, ulecz ciało - O Dethlefsenie

Napisane przez Anna Teresa, 16 November 2012
Cieszę się bardzo że natknęłam się "przypadkowo" na info o książce Dethlefsena "Choroba twoim przyjacielem". Nie omieszkam jej kupić od ręki. Mam ją tylko po angielsku, nie wiedziałam, że została przetłumaczona. Przez lata byłam wręcz urzeczona poprzednią książką Dethlefsena "Przeznaczenie..." i jestem przekonana że "Choroba..." okaże się też świetna. Szukam kogoś, kto również ceni sobie myśl Dethlefsena. Pozdrawiam

Choroba Twoim przyjacielem. Ulecz duszę, ulecz ciało - O Dethlefsenie

Napisane przez reiki tarot moja pasja, 29 May 2014
naprawę polecam!!!! jest świetna , wiele w niej mądrości i prawdy o człowieku.
 

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY