Bochenia
Bochenia » Warto przeczytać » 2012 » Lipiec » Droga ku życiu

Droga ku życiu

Droga ku życiu Miłość zaczyna się rozwijać dopiero wówczas, gdy kochamy tych, którzy nie mogą się nam na nic przydać - Erich Fromm

linia

Droga ku życiu. Medytacje dla Ciebie – Danuta Szmidt

drogaW dzisiejszych czasach, karmieni nędzną strawą szarości życia, zdewaluowanymi wartościami, nieustanną agresją, potrzeba nam wielkiej odwagi, by powiedzieć publicznie temu -  STOP. 
Sapere auso – ta, która odważyła się być mądrą, śmiało, publicznie pokazując alternatywę innego postrzegania życia, wizję jeszcze zbyt szokującą dla wielu, ale zdaniem Autorki konieczną,  nie tylko do przetrwania, ale nawet, by być godnym tytułu CZŁOWIEKA.

W książce „Droga ku życiu. Medytacje dla Ciebie” - Danuta Szmidt zapuszcza się w głębokie pokłady ludzkiej Jaźni, podążając częściowo przetartą już drogą mędrców jak również własnymi oryginalnymi przemyśleniami z konfesyjnej wizji świata, a przede wszystkim  wyzwoloną intuicją długotrwałych  praktyk medytacyjnych.

Czytając „Drogę ku życiu” mimo woli stajemy się bardziej wartościowi odkrywając lub przypominając sobie kim tak naprawdę jesteśmy, jak daleko sięga nasza duchowość a o czym na co dzień zapominamy.

Czas w którym żyjemy wymusza na nas zmiany poprzez wielkie nieznane nam jeszcze wydarzenia kosmiczne, rozgrywające się na naszych oczach, budząc grozę z braku naukowego uzasadnienia na tym etapie poznania.  Z braku prostych, jednoznacznych odpowiedzi musimy ich szukać w samym sobie co ma wielką wartość w rozwoju człowieka dla przyszłej Nowej Ziemi w Nowym Świecie.

Zdaniem Autorki największym sprzymierzeńcem człowieka w jego rozwoju jest jego własne ciało, które w tym kosmicznym tańcu Przyrody podnosi swoją własną częstotliwość.. Nasza częstotliwość to cały osobisty kapitał sukcesywnie podnoszony wraz z rozwojem duchowym, otwarciem na drugiego człowieka w bezinteresownej miłości służenia i dawania siebie. Bogactwo tego kapitału czyni nas predystynowanym do właściwego zrozumienia zachodzących zmian, dając szansę na szczęśliwe i pełne życie niezależnie od dramaturgii zachodzących przemian.

Józef Łącki

Różne mogą być źródła inspiracji. Ciro Marchetti namalował najpiękniejszą talię tarota ponieważ skłonił go do tego powab tancerki. Wiele wiekopomnych dzieł malarskich powstało tylko z tego powodu, że artysta znalazł się w danym miejscu w momencie, gdy gra świateł idealnie odwoływała się do jego estetyki. Do napisania tej książki inspiracją okazało się być marzenie. Marzenie o lepszym życiu! Życiu, którego każdy z nas może doświadczyć!

Autorka – nazywana nowym Eckhartem Tolle – przedstawia trudne tematy w sposób niezwykle praktyczny. Dzięki temu każdy z nas z łatwością skorzysta ze wskazówek dotyczących uzdrowienia życia, realizacji pragnień i dostrzegania korzyści z zaistniałych okoliczności. Zbiór porad, dzięki ich uniwersalności, można dopasować do swojej aktualnej sytuacji i poradzić sobie z ich pomocą z wyzwaniami codzienności. Dzięki nim można również odnaleźć osobisty azyl w tym oszałamiającym świecie.

„Droga ku życiu” odpowiada na frapujące całą ludzkość pytania i egzystencjalne wątpliwości. Dowiadujemy się z niej, w jaki sposób miłość determinuje nasze całe życie i jakim cudem w świecie stworzonym przez Boga istnieją atrybuty piekła. Poznajemy również miejsca, w których możemy szukać uzdrowienia i dowiadujemy się, w czym może nam pomóc modlitwa. Książka ta nie tylko zgłębia tajniki ludzkiej duszy, ale i naszego intelektu. Pomaga również poradzić sobie z podszeptami ego i wyjaśnia, czym jest częstotliwość ziemi.

Przede wszystkim jednak ma na celu tchnąć w każdego z nas nadzieję – nie na lepsze jutro, ale lepsze dziś. Pora zacząć żyć!

http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższe karty po preferencyjnej cenie.

linia

Malując przyszłość. Od tragedii do szczęścia – Louise L. Hay i Lynn Lauber

liniaŻycie potrafi zaskakiwać. Przekonał się o tym dobitnie Jonathan Langley, który w wyniku nieuleczalnej choroby stracił wzrok. Z odnoszącego sukcesy malarza, przeistoczył się w samotnika żyjącego w czterech ścianach mieszkania, które od tego momentu stało się jego osobistym więzieniem. W duszy artysty zagościło wyłącznie zgorzknienie i niechęć do całego świata. Ale wtedy w mrocznym tunelu pojawił się promyk światła.

Jonathan poznaje swoją nad wiek rozwiniętą, jedenastoletnią sąsiadkę, Lupe. Pomiędzy tą dwójką nawiązuje się niespodziewana przyjaźń. Radosna obecność dziewczynki rozbija skorupę skrywającą niewidomego artystę, ujawniając delikatnego mężczyznę, którego spotkała tragedia. Lupe ukazuje mu nowe perspektywy, jakie otwiera moc uprzejmości, współczucia i miłości.

Ta, oparta na ponadczasowych naukach Louise L. Hay, powieść pomoże Ci zrozumieć terapeutyczny wpływ pozytywnego myślenia. Nauczy Cię ona również kierować się głosem serca i czerpać radość z każdego przeżytego dnia.

Ta wyjątkowa książka czerpie z bogatego doświadczenia jej autorek. Louise L. Hay to popularna mówczyni i autorka licznych międzynarodowych bestsellerów, której książki rozeszły się na całym świecie w ponad 50 milionach egzemplarzy. Od ponad 30 lat pomaga ludziom z całego świata odkrywać i wykorzystywać swój pełen potencjał do rozwoju osobistego i samouzdrawiania. Lynn Lauber opublikowała trzy własne książki, a także współpracowała z wieloma innymi autorami. Jej eseje ukazały się w The New York Times.

Teraz obie Autorki połączył swoje siły, by ukazać Ci magię życia!

http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższe karty po preferencyjnej cenie.

 Komentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY