Bochenia
Bochenia » Warto przeczytać » 2011 » Listopad » Jak wykorzystać ciemną stronę?

Jak wykorzystać ciemną stronę?

Jak wykorzystać ciemną stronę? "Poznaj to, co jest przed twoim obliczem, a to, co ukryte przed tobą, wyjawi się tobie. Nie ma bowiem niczego ukrytego, co nie zostanie odkryte" - słowa Jezusa zapisane w Ewangelii według św. Tomasza

 

linia

fordJak wykorzystać ciemną stronę? Odzyskaj swoją moc, inwencję i błyskotliwość  To nie jest zwykła opowieść o własnym rozwoju, dojrzewaniu do mądrości czy oświecenia. Postrzegam ją, jako kontynuację głębszych myśli wielkich umysłów tego świata w transformacji, najpierw samej Autorki – „marnotrawnej córki ”, powracającej po tragicznej burzy wewnętrznych  żywiołów do równowagi poprzez  zrozumienie swojej ciemnej strony mocy.

Poznanie własnego cienia, czasami nawet brutalne, ale to konieczne otwarcie Bramy Poznania,  nieodzowne dla odzyskania zdrowia, energii, celu życia czy prawdziwego szczęścia. Słynne słowa C.G. Junga "Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem." nabierają tu głębszego zrozumienia w konkretnych przykładach naszych blokad, zahamowań, nieszczęść czy tzw. fatum.

Współczesny człowiek daleko zaszedł w poznaniu otaczającej go rzeczywistości, ale jego wiedza o samym sobie graniczy z analfabetyzmem, a przecież ona w rzeczywistości jest wyznacznikiem jego mądrości, szczęścia, relacji z otaczającym go światem. To z tego powodu człowiek nie może zaznać wewnętrznego spokoju, radości, prawdziwego zdrowia, nie umie nawiązać właściwych relacji z drugim człowiekiem, czy ze światem przyrody. Czyż nie cisną się na usta słowa Jezusa „Skoro poznacie samych siebie, wtedy będziecie poznani i będziecie wiedzieć, że jesteście synami Ojca Żywego. Jeśli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą"?

Łatwiej skończyć studia, nawet zdobyć tytuły naukowe niż zrozumieć siebie, poznać swój własny cień, swoją głębie podświadomych żywiołów, niekończących się filiogenetycznych powiązań determinujących nasze zachowania, zdrowie, mowę ciała czy charakter. Jednak dla prawdziwych wojowników  nie ma przeszkód prowadzących do oświecenia. Są zdeterminowani poznać to co zewnętrzne, jak również mają odwagę wyszukać wiele twarzy własnego cienia, wydobyć je z głębokich zakamarków zepchniętych w mroki podświadomości, zaakceptować je jako integralną część własnej osobowości i uzdrowić właściwe relacje w sobie jak i również w własnym środowisku.

Debbie Ford czyni to w sposób profesjonalny, najpierw przechodzi długą drogę eksperymentów z samą sobą, by później pomagać innym podczas indywidualnych i grupowych terapii. Niewątpliwie lektura „ Jak wykorzystać ciemną stronę?” będzie zapewne właściwym kluczem na naszej drodze do postawienia pierwszych  satysfakcjonujących nas kroków prowadzących do długiego marszu ku największej mądrości.

Nie zrażajmy się jednak niepowodzeniami, małymi potknięciami na tej drodze, gdyż otucha płynie ze słów Jezusa „"Niech ten, który szuka, nie ustaje w poszukiwaniu aż
znajdzie. I gdy znajdzie, zadrży, a jeśli zadrży, będzie się dziwił i będzie
panował nad Pełnią".,

http://www.studioastro.pl/ Wydawnictwo w którym możesz nabyć powyższą książkę po preferencyjnej cenie.

Józef Łącki

< Wstecz12Dalej >


Komentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY