Bochenia
Bochenia » W kierunku mądrości » 2018 » Październik » Czy geniusz jest w każdym z nas?

Czy geniusz jest w każdym z nas?

Czy geniusz jest w każdym z nas? Człowieczeństwo człowieka na tym polega, by jego istota zawsze o parę kroków lub parę lat świetnych wyprzedzała jego rzeczywistość - Zygmunt Bauman

linia

Kiedy tak starannie, z głęboką wiedzą i uważnością spojrzymy na świat wokół siebie, ten zawarty w mikro i makrokosmosie, w przyrodzie ożywionej i nieożywionej, wszędzie tam dostrzega się perfekcję, genialność stworzenia, wspaniałą harmonię. Każdy atom wszelkiej materii, również naszego ciała, każdy organizm, wszystko czy to w skali  mikro czy makro zawiera genialność całości.  Każda komórka stanowi całość sama w sobie, jak również jest częścią większego systemu. Tym samym świat stanowi całość, niedającą się sprowadzić do sumy jego części, gdyż tworzy  integralną, nierozłączną jedność. 

Również człowiek jako integralna część całości, w swojej istocie, choć jednostkowo mały, stanowiący własną odrębność i niezależność jest częścią wielkiego systemu jakim jest Wszechświat.  Tym samym jako holon ma wszystkie potencjały całości, czyli genialność, możliwości własnej kreacji w każdej dziedzinie na płaszczyźnie ciała, umysłu i ducha, słowem sam jest niejako współtwórcą całego Uniwersum.
Niestety, nasze systemy wychowania, kształcenia, rozbudzające ego w kierunku rywalizacji, podporządkowania sobie innych, wszechobecna ideologia i polityka dehumanizują człowieka, pozbawiając go cech ludzkich, właściwych człowiekowi takich jak genialność, ciekawość świata, miłość, braterstwo, altruizm i tym podobne.
Trzeba niezwykłej siły, odwagi,  woli odkrywczej i własnej dobrze pojętej indywidualności, by wyjść poza ogólne schematy zakodowane nie tylko w naszej świadomości, ale również mocno tkwiące w czeluściach podświadomości, by móc odkrywać co dzień w sobie geniusza.

Geniusz to człowiek pełny, totalny, człowiek, który nie ulega standardom codzienności, spauperyzowanej przez systemy obowiązujących wartości.  Geniusz nie jest czymś wyjątkowym, to nie tylko Einstein, Skłodowska i setki innych znanych postaci, ale również ci, którzy posiadają w sobie moc, siłę, energię, talent i odwagę wyjścia poza swój odkrywczy świat. Geniusz to nie tylko odkrywca w zakresie nauk ścisłych, ale we wszystkich przejawach życia społecznego, politycznego, kulturowego, gospodarczego czy nawet rozwoju duchowego.
Czy geniuszem nie okrzyknięto by  polityka, który swoją mądrością przekształciłby kraj w szczęśliwą Arkadię, pełną miłości, dobrobytu i pokoju bez kosztownych sojuszy, albo człowieka, który podałby sposób na prawdziwe szczęście i zdrowie obywateli?
Geniusz nie może działać na usługach systemów, władzy, partii, gdyż przykłady historii pokazały jak w przeszłości genialne wynalazki, odkrycia naukowe, teorie zostały wykorzystane przeciw ludzkości przez zbrodnicze systemy wartości.

Geniusz to nie powtarzanie znanych już teorii czy naśladowanie utartych dróg, ale odkrywanie najpierw samego siebie, szukanie własnych inspiracji, które będą służyć rozwojowi naszej Jaźni. 
Tą inspirację musimy w sobie obudzić, by mogła służyć do realizacji celów wyjątkowych, pełnić rolę służebną ziemi, ludziom, środowisku słowem dobru ludzkości. Geniusz to permanentny wzrost, to wyjątkowość, śmiałość, ryzyko jako rodzaj walki do przekraczania stereotypów, presji nacisków, lęków itp.

Tak mało obecnie mówi się o roli INSPIRACJI w życiu człowieka zastępując ją pojęciem MOTYWACJI. Motywacja to zachęta do podnoszenia  wydajności pracy poprzez dodatkowe gratyfikacje, wzrost statusu społecznego pracownika, podnoszenie prestiżu zawodowego czy awansu politycznego.
Motywacja służy wzmacnianiu działania  korporacji, pogłębia również ego pracownika w przeciwieństwie do inspiracji, która służy naszej Jaźni czyli Duszy, dając wzrost świadomości i wejście na wyższy poziom duchowości i łączność z Uniwersalnym Polem Świadomości.

Józef Łącki

Zachęcam Szanownych Czytelników do wysłuchania  poszerzonych wykładów na pokrewny temat Pana Bogdana Osia  wielkiego orędownika socjokreacji i „geniusza w każdym z nas”Komentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY