Bochenia
Bochenia » W kierunku mądrości » 2018 » Marzec » Quo vadis świecie?

Quo vadis świecie?

Quo  vadis świecie? Im bar­dziej da­na cy­wili­zac­ja zro­zumie, że jej ob­raz świata jest fik­cją tym wyższy jest jej po­ziom nauki - Albert Einstein

linia

Tak sobie teraz myślę obserwując obecne wydarzenia w kraju i na świecie jak diabolicznie  pokrętny i schizofreniczny  świat uczynił człowiek w swojej długiej historii, wybierając jedynie „słuszną drogę” sterowania cywilizacją.
Mało tego, otoczył to wszystko nimbem wielkiej tajemnicy, wymyślnych teorii, stosownych dla nich  praw, zakazów i nakazów, by  inaczej czujących i myślących obłożyć  groźnymi karami, klątwami i ekskomunikami, wciąż udoskonalając misternie budowany konstrukt, służący niewielkiej grupie zmieniających się faworytów, brnąc dalej i dalej w krainę absurdów.
zdjecieTo nic, że czasy się zmieniają, ludzie bardziej odporni i pewni swoich racji, ale przecież logika absurdu pozostaje  wciąż ta sama, choć może bardziej zakamuflowana w różnorodnej, coraz bardziej złożonej rzeczywistości.
Weźmy dla przykładu awantury obrońców życia kalekich ludzkich płodów. Ile wrzawy, ile w tym nienawiści, podziałów a nade wszystko polityki.
A czy którykolwiek z decydentów czy moralizatorów z tej jeremiady zwrócił uwagę na przyczyny coraz powszechniej zdarzających się poronień, na  porody kalekich dzieci, uszkodzone płody, coraz większą degrengoladę  ludzkiego gatunku? Czy nie większą zbrodnią jest np. alkoholizm społeczeństwa, który swymi statystykami poraża i zawstydza?
Nie słyszy się należnych słów potępienia dla bezmyślnych rodziców płodzących dzieci  w stanie alkoholowego czy narkotycznego upojenia.  Nie zauważa się braku należnego  wychowywania lecz  chowania, niczym zwierzęta, niechcianych dzieci  w atmosferze rodzinnych dramatów, bijatyk i wszelkiego rodzaju patologii?

Lekarze podpisujący klauzulę sumienia nie mogą ograniczać jej tylko do zaistniałych już faktów, ale ostrzegać i monitować o przyczynach tych tragedii w  skażeniu środowiska naturalnego poprzez stosowanie  nieograniczonej ilości używanych pestycydów, tak szkodliwych dla życia, niszczenia modyfikacją  GMO gatunków roślin, dodawaniem bardzo szkodliwych emulgatorów do niemal każdej żywności, byle było jej więcej, latami przechowywanej i  nie tylko pozbawianej wartości odżywczej, ale wręcz szkodliwej dla zdrowia i życia.
zdjecieKlauzula sumienie niestety nikomu nie przeszkadza błogosławić młodych, zdrowych w kwiecie wieku ludzi, wysyłanych na front, by zabijać w imię swoich „wyższych racji” tak samo piękny, młody i zdrowy kwiat, ale innego  narodu o innej kulturze, religii, czasem za to też, że jakaś partia wmówiła  części społeczeństwa, że ma wypełnić swoją misję. Ile musi być w nas hipokryzji modlących się słowami „ i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom..
Naukowcy swoim milczeniem nie chcą, bądź nie mają odwagi alarmować opinii publicznej o zawróceniu z dotychczasowo wybranej drogi niszczenia świata przyrody w każdej niemal dziedzinie, poczynając od wszechobecnej chemizacji, złego zarządzania zasobami naturalnymi, niszczenia środowiska złym wyborem systemów grzewczych, o nadużyciach przemysłu farmaceutycznego, nie mówiąc już o zaniechaniu jakiejkolwiek profilaktyki prozdrowotnej.

Celowo utajniane są rewolucyjne technologie przyjazne człowiekowi, sposoby  ochrony roślin, metody leczenia, tylko dla tego, że mało dochodowe a konkurencyjne dla nigdy nienasyconych bogactwem firm farmaceutycznych, koncernów i wszechmocnych karteli. Politycy nie widzą, bądź nie chcą widzieć,  mimo przerażających statystyk,  narastających w postępie niemal  geometrycznym o epidemii nowotworów, Altzheimera, Parkinsona i wszelkich cierpień z każdym rokiem coraz bardziej   dokuczliwych dla ludzkości. Czy da się pokonać ten szaleńczy armagedon naszych czasów, jeśli będziemy w pokorze o tym milczeć? Jak ocalić swoje życie, odnaleźć własną drogę do zdrowia, szczęścia, prawdy i harmonii z całym wszechświatem?

Obserwując panujący powszechnie  chaos i  zagubienie w tym wszystkim człowieka, wielu szuka powrotu do korzeni  starożytnych cywilizacji,  gdyż jej mistyczne przesłanie coraz częściej odkrywa i potwierdza w praktycznej stronie życia także współczesna fizyka kwantowa.

zdjeciePowstają oddolnie liczne szkoły medytacji, jogi i nieśmiało przebija się holistyczne spojrzenie na człowieka, sposoby jego rozwoju i bardzo skuteczne a ukrywane metody leczenia. Coraz częściej przenikają do publicznej wiadomości tak ściśle skrywane informacje o wciąż odkrywanych  artefaktach pozaziemskich cywilizacji, o naszym powiązaniu z nimi i ogromnych potencjalnych mocach drzemiących w każdym z nas.  Czyż nie mówił już o tym Jezus słowami -  „bogami jesteście i większe znaki ode mnie czynić będziecie?”
Nie mogło to być nie zauważone przez tych, którzy „wzięli klucze poznania i ukryli je; nie weszli do środka i nie pozwolili wejść tym, którzy chcieli” (Ew. św. Tomasza).
Rozlegały się krzyki potępienia, straszenie diabolicznymi siłami ciemności, duchami zła i wszelkimi lękami czyhającymi na  tych, którzy ośmielili się szukać innej drogi własnego rozwoju i sposobu na życie.
Nie bójmy się krytyki tych, którzy mieniąc  się depozytariuszami prawdy, zgubili lub schowali jej klucze. Sami zatrzymajmy się i zastanówmy nad słowami samego Mistrza    „Niech ten, który szuka, nie ustaje w poszukiwaniu aż znajdzie. I gdy znajdzie, zadrży, a jeśli zadrży, będzie się dziwił i będzie panował nad Pełnią" (Ew. św. Tomasza)

Józef ŁąckiKomentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY