Bochenia
Bochenia » Świat od Wewnątrz » 2019 » Maj » Prometejski sen o nieśmiertelności

Prometejski sen o nieśmiertelności

Prometejski sen o nieśmiertelności Jedyną wadą nieśmiertelności jest to, że przychodzi ona dopiero po śmierci.

linia

zdjecieW lutym 1916 r., Na samym szczycie pierwszej wojny światowej w Petersburgu, na konferencji naukowej zabrzmiały słowa: „Nieśmiertelność osoby ludzkiej jest problemem naukowym!”. Słowa te wypowiedział akademik Władimir Mikhailovich Bekhterev. A potem dodał: „Bez śmierci, panowie! Bez śmierci! Można to udowodnić. I udowodnić ściśle logicznie. Osoba ludzka jest nieśmiertelna!

Co dzieje się z osobą ludzką po śmierci ciała fizycznego z punktu widzenia nauki? Tak, tak, to nauka, nie religia. Co dzieje się z naszą wiedzą, umiejętnościami, uczuciami, emocjami, myślami, nagromadzonymi przez całe życie informacjami o świecie, czyli z naszym doświadczeniem życiowym? Czy nasze życie przerywa bicie serca? Jeśli zwrócimy się ze śmiercią tylko w martwą materię, aby się rozłożyć, to jakie było samo życie? Jest wiele trudnych i ważnych kwestii. Ale okazuje się, że mają naukowe odpowiedzi!
Co utrzymuje tajemnicę nieśmiertelności? Naukowiec zasugerował, że rozwiązanie tej tajemnicy jest związane ze strukturą i funkcjami ludzkiego mózgu. Dlatego poświęcił całe swoje życie studiowaniu go.
zdjecie
Ale dzisiaj porozmawiamy o czymś innym ...

Akademik Bekhterev zauważył, że tylko 20% ludzi ma to wielkie szczęście umierać, utrzymując umysł na drogach życia w pełnej aktywności i względnej radości. Pozostałe 80%  stanie się balastem na ramionach swoich własnych dorosłych dzieci czy wnuków. W tej grupie 80% musi liczyć się z poważnymi chorobami nowotworowymi, Parkinsonem, Alzheimerem lub  leżeć na starość z powodu kruchości kości. Aby wejść w przyszłość w grupę szczęśliwych 20%, ważne jest, aby zacząć już teraz.

zdjecieVladimir Mikhailovich Bekhterev

Przez lata prawie wszyscy zaczynają być leniwi. Gdzie jest przyczyna?  Dużo pracujemy w naszej młodości, aby odpocząć na starość. Jednak im bardziej się uspokoimy i zrelaksujemy, tym więcej wyrządzamy sobie krzywdy. Poziom wniosków sprowadza się do zwykłego zestawu: „jedz smacznie - śpij dużo”. Praca intelektualna ogranicza się jedynie do rozwiązywania krzyżówek. Poziom wymagań i roszczeń do życia i do innych rośnie, ciężar przeszłości naciska. Irytacja wynikająca z niezrozumienia czegoś powoduje odrzucenie rzeczywistości. Cierpienie pamięci i zdolności myślenia. Stopniowo człowiek oddala się od realnego świata, tworząc swój własny, często okrutny i wrogi, bolesny świat fantazji.
Demencja nigdy nie przychodzi niespodziewanie, nagle. Z biegiem lat postępuje, zdobywając coraz więcej władzy nad człowiekiem. Fakt, że obecnie tylko warunki wstępne w przyszłości mogą stać się podatnym gruntem dla zarazków demencji. Przede wszystkim zagraża tym, którzy żyli bez zmiany swych postaw. Funkcje takie jak nadmierne przestrzeganie zasad, wytrwałość i konserwatyzm najprawdopodobniej szybciej doprowadzą do demencji w podeszłym wieku niż elastyczność, zdolność do szybkiej zmiany decyzji, emocjonalność. „Najważniejszym jest, gdy serce się nie starzeje!”

Oto kilka pośrednich znaków wskazujących, że warto ulepszyć mózg.

1. Zaczynasz boleśnie krytykować innych, choć sam zasługiwałeś na należną  Ci  krytykę.
2. Nie chcesz uczyć się nowych rzeczy. Zgadzasz się raczej np. na naprawę starego telefonu komórkowego, niż miałbyś zrozumieć instrukcje dotyczące nowego modelu.
3. Często mówisz: „Ale kiedyś to było wspaniale”, to znaczy, pamiętasz i odczuwasz tęsknotę za dawnymi czasami.
4. Wpadasz w ekstatyczny zachwyt w czasie rozmowy, upojony tematem, który Ciebie interesuje, pomimo widocznej nudy w oczach rozmówcy. Nie ma znaczenia, że ​​zasypia przy Tobie.
5. Trudno Ci się skoncentrować, kiedy zaczynasz czytać literaturę poważną lub naukową. Zrozum i zapamiętaj to, co czytasz. Możesz przeczytać pół książki już dziś i jutro zapomnieć o jej początku.
6. Zacząłeś mówić o sprawach, w których nigdy nie byłeś zorientowany. Na przykład o polityce, ekonomii, poezji lub łyżwiarstwie figurowym. Co więcej, wydaje ci się, że jesteś tak dobry w posiadaniu wiedzy, że ​​możesz zacząć jutro bezpośrednio kierować państwem, zostać profesjonalnym krytykiem literackim lub sędzią sportowym.
7. Z dwóch filmów - dzieła reżysera kultowego filmu i popularnego  kryminału - wybierasz drugi. Po co zawracać sobie głowę? Nie rozumiesz, co ktoś uważa za interesujące w tych kultowych filmowcach.
8. Jesteś pewien, że inni powinni się do ciebie dostosować, a nie odwrotnie.
9. Większości twojego życia towarzyszą rytuały i przyzwyczajenia. Na przykład, nie możesz pić porannej kawy z innego kubka, z wyjątkiem swojego ukochanego, bez uprzedniego karmienia kota i nie przerzucania porannej gazety.
Utrata nawet jednego elementu wytrąciłaby cię z rutyny na cały dzień.
10. Czasami zauważasz, że tyranizujesz ludzi wokół siebie swoimi własnymi działaniami i robisz to bez złośliwych intencji, ale po prostu dlatego, że uważasz, że jest to bardziej poprawne.

Ulepsz mózg!

zdjecieZauważ, że najwspanialsi ludzie, zachowując swój wiek, zachowują umysł, co do zasady, są ludźmi nauki i sztuki. Są przyzwyczajeni do obciążania pamięci i wykonywania codziennej pracy umysłowej. Cały czas trzymają rękę na pulsie współczesnego życia, śledząc np. trendy w modzie, a nawet na swój sposób ją kreują. Taka „konieczność produkcji” jest gwarancją szczęśliwej rozsądnej trwałości.

zdjecie1. Zacznij uczyć się czegoś nowego co dwa lub trzy lata. Nie musisz iść do college'u i kończyć trzeci lub nawet czwarty fakultet. Możesz wziąć krótki kurs odświeżający lub opanować zupełnie nowy zawód czy zmieniać upodobania. Możesz np. zacząć jeść te produkty, które nie jadłeś wcześniej i nauczyć się nowych smaków.


zdjecie2. Otaczaj się młodymi ludźmi. Dzięki nim zawsze możesz odebrać wszystkie przydatne rzeczy, które pomogą Cię uczynić nowoczesnym. Baw się z dziećmi, mogą Cię wiele nauczyć o tym, czego nawet nie podejrzewasz.

3. Jeśli przez długi czas nie nauczyłeś się niczego nowego, może po prostu nie chcesz tego? Rozejrzyj się, jak wiele nowych i ciekawych rzeczy się dzieje nawet tam, gdzie mieszkasz.

4. Od czasu do czasu rozwiązuj problemy intelektualne i zaliczaj różnego rodzaju testy przedmiotowe.

zdjecie5. Ucz się języków obcych, nawet jeśli nie widzisz potrzeby zastosowania ich dzisiaj. Konieczność regularnego zapamiętywania nowych słów pomoże wyszkolić pamięć.

6. Rozwijaj się nie tylko w górę, ale i wewnętrznie, poznając siebie poprzez głęboką obserwacje w różnych sytuacjach! Wyjdź ze starych podręczników i okresowo przypomnij sobie programy szkolne i uniwersyteckie.

zdjecie7. Zainteresuj się sportem! Regularne ćwiczenia na siwe włosy i później - naprawdę oszczędzą Cię przed demencją.

8. Ćwicz częściej swoją pamięć, zmuszając się do zapamiętywania wierszy, które kiedyś znałeś na pamięć, kroków tanecznych, programów, których nauczyłeś się w instytucie, numerów telefonów starych przyjaciół i wielu innych - wszystkiego, co pamiętasz.

9. Przerwij nawyki i rytuały. Im bardziej następny dzień będzie się różnił od poprzedniego, tym mniej prawdopodobne jest, że „uwiędniesz” i dojdziesz do demencji. Podążaj do pracy czy z pracy różnymi drogami, porzuć nawyk zamawiania tych samych dań, rób rzeczy, których nigdy wcześniej nie znałeś.

10. Daj więcej wolności innym i sam twórz  jak najwięcej. Im więcej spontaniczności, tym więcej kreatywności. Im więcej kreatywności, tym dłużej oszczędzasz umysł i intelekt!

Praca nad sobą to wielka przyjemność jak również wielka inwestycja na Przyszłość. Wprawdzie nikt jej nie zna, ale wierząc w nieśmiertelność, o której pisze nam Vladimir Mikhailovich Bekhterev wszelkie uzyskane trofea w naszym życiu mają głęboki sens.

Na podstawie  rosyjskojęzycznych stron internetowychKomentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY