Bochenia
Bochenia » Świadomość Duchowa » 2020 » Czerwiec » Lecznicza i inspirująca energia drzew.

Lecznicza i inspirująca energia drzew.

Lecznicza i inspirująca energia drzew. Mowa ziemi jest podobna do mowy miłości – ziemia także przemawia w ciszy. Stąd zapewne bierze się to przymierze między zakochanymi i umierającymi a ziemią. Płynie ono z pokrewieństwa ciszy - ks. Józef Tischner

Każdy z nas wie z własnego doświadczenia, że ​​spacer po lesie, szczególnie po deszczu uspokaja, usuwa nawet silne napięcie nerwowe, a wieczorem zapewnia dobry sen. Naukowcy udowodnili, że nawet jeden rodzaj drzewa poprawia ogólne samopoczucie człowieka. Relacje między ludźmi a drzewami są bardzo ciekawe. Uważa się, że każdy rodzaj drzewa ma swoje własne biopole związane tylko z nim. To pole biologiczne może być wykorzystywane przez ludzi do uzupełniania rezerw bioenergii. Ale skąd znasz „swoje” drzewo? Jak zastosować swój hojny prezent?

zdjecieStarożytni kapłani, mędrcy i wróżbici  z Europy Północnej - druidzi - stworzyli horoskop oparty na koncepcji, że ludzie i rośliny są spokrewnieni. Według druidów każda drzewo, roślina, zwierze podobnie jak i człowiek, ma pewne cechy charakteru, zalety, wady i wymaga pewnych warunków życia. Współczesne badania sugerują, że drzewa, które dają człowiekowi najbardziej pozytywną energię, pokrywają się z drzewem tej osoby, zgodnie z horoskopem Druidów. (Horoskop Druidów )
W ten sposób każdy z nas może wybrać „swoje” drzewo. Ale to nie znaczy, że powinniśmy się komunikować tylko z nim. Zasadniczo przydatna jest komunikacja z dowolnym drzewem, tylko korzyści z tego będą różne. Ponadto istnieje jedno drzewo, z którym dana osoba doświadcza szczególnego związku, określanego jako wieloletni przyjaciel. Może to być stara jabłoń w twoim ogrodzie i potężny dąb gdzieś w lesie czy piękne krzewy. Różne drzewa działają na nas na sobie tylko znane sposoby: ożywiają i koją, leczą, dają siłę, pozwalają nam się wyciszyć, ale żadne z nich nie skrzywdzą człowieka.
Moje doświadczenie z brzozą było tak spektakularne, że pomimo upływu kilku już lat pozostaje tak żywe w pamięci jakby to miało miejsce dzisiaj. Pisałem już o tym niezwykłym kontakcie na Bochenii  (TUTAJ)

zdjeciePierwszym drzewem w horoskopie Druidów jest jabłoń. To drzewo kobiecej mocy, kobiecej seksualności, budzi w kobiecie zmysłową stronę natury. Jeśli chcesz doświadczyć przypływu mocy erotycznych, to idź spać latem pod jabłoń, jednak chętniej dzieli się swoją siłą z młodymi dziewczynami. Pod wpływem energii jabłoni dziewczyna może wyobrazić sobie obraz idealnego mężczyzny odpowiedniego dla niej, a we śnie zobaczyć wymarzonego mężczyznę. Wpływ jabłoni jest bardzo niezbędny dla młodych, niedoświadczonych i niepewnych dziewcząt. Trzeba jednak uważać na pokusy,  którymi to drzewo może cię zawładnąć. Dla energii jabłoni nie ma zasad moralnych, kieruje nią jedynie zew natury.

zdjecieWiąz to wyłącznie męskie drzewo, drzewo o prawdziwych cechach duchowych prawdziwego mężczyzny. To dla ludzi w pełnym tego słowa znaczeniu, którzy  wspierają wszystkie przedsięwzięcia, ale nie lubią przegranych. Tylko tym, którzy walczą do końca, nie są „bezwładni”, daje siłę. Czasami jeden dobry kontakt z wiązem może wystarczyć osobie na wiele lat. W średniowieczu rycerze robili włócznie z wiązów nie tylko ze względu na wytrzymałość drewna. Uważano, że włócznie z wiązów dodają odwagi wojownikowi i przynoszą szczęście w bitwie.

zdjecieCyprys jest również typowo męskim drzewem, wpływa na siłę seksualną mężczyzn, aktywność seksualną i nie tylko zwiększa potencję u zdrowych mężczyzn, ale leczy słabych. Cyprys nie postrzega kobiecego ciała, ale wprowadza harmonię i nowość poprzez rodzinę w relacjach rodzinnych. To prawda, że ​​nie działa na odległość. Aby uzyskać pełną interakcję z tym drzewem, osoba potrzebuje jedynie bezpośredniego kontaktu lub bliskości. Wtedy energia cyprysu daje mężczyźnie aureolę nie do odparcia, której trudno się oprzeć. Cyprys wymaga natychmiastowego zaspokojenia pragnienia, chętnie przyczynia się do tego dla tych, którzy zwracają się do niego o pomoc.

zdjecieTopola jest drzewem całkowicie obojętnym dla ludzi. Jego cechą szczególną jest to, że jak gąbka pochłania wszystkie negatywne czynniki z otoczenia. Dlatego w miastach topola pełni rolę uporządkowania, harmonii, poprawia środowisko.

Sosna - drzewo spokoju i ducha. Jeśli w twoim życiu nadszedł ważny moment, decydujesz o swoim losie i musisz spokojnie odpowiedzieć sobie na szereg poważnych pytań, nie możesz tego zrobić bez komunikacji z sosną.
zdjecieAura tego drzewa jest bardzo silna, pomoże osobie, która się do niego zwraca, osiągnąć niespotykany dotąd poziom wglądu duchowego, twórczego startu. Przy bezpośrednim kontakcie siła sosny usunie irytację, które codziennie gromadzą się w twojej duszy. Energia sosny pomoże ci pozbyć się zaburzeń nerwowych, stresu. Żadna nerwica nie może znieść jej wpływu. Sosna jest litościwym drzewem. Do tego trzeba się zwrócić z otwartą duszą. Sosna jest w stanie oczyścić aurę osoby z obcych efektów, częściowo usuwając obrażenia.

Wierzba to drzewo żeńskiej magii. Jest to związane z Księżycem, wszystkimi rytuałami dotyczącymi ziemi i wody, które są wykonywane przez kobiety. Energii wierzby nie można nazwać dobrem, nie dba ona o problemy dobra i zła, służy jedynie naturze, przestrzegając praw równowagi i sprawiedliwości.
zdjecie Energia wierzby daje niesamowitą siłę kobietom, które potrafią oczarować, obrócić, zadać obrażenia sprawcy, zniszczyć jego los. Wierzba jest bardzo wrażliwa; może nie chcieć się z tobą komunikować.

Choć wydaje nam się to mało prawdopodobne, ale udowodniono, że przekazywane energie przez ludzi, zwierzęta, drzewa, rośliny są formą większej lub mniejszej ich świadomości. Wszyscy odbieramy i przekazujemy na swój sposób te energie będąc mniej lub bardziej na nie wrażliwi.
Drzewa, rośliny mają również świadomość i uczucia. Wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni niewidzialnymi formami energetycznymi. Jeśli więc myśli, uczucia i jakiekolwiek formy świadomości krzyżują się ze sobą, to prosta jest droga ku temu, by w świadomy sposób zmieniać świat na lepsze. Przesyłajmy energię miłości innym ludziom, bez względu na to, czy ich znamy czy nie. Kiedy jesteśmy w samochodzie lub autobusie, cicho powiedzmy kierowcy: „Kocham cię”. Jeśli prowadzisz samochód, skup się na drodze, ale jeśli jesteś pasażerem, będziesz miał wiele okazji do podzielenia się swoją energią!  Wysyłaj miłość do całej otaczającej Cię natury mówiąc drzewom i roślinom, jak bardzo je kochasz a one odwzajemnią Ci podobnym.  Jeśli jesteś w wodzie, daj te same pozytywne myśli. Z czasem zauważysz, że cały świat Ci sprzyja kierując swoje dary bezpośrednio do Twoich zmysłów.

Józef ŁąckiKomentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY